IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 27th August 2007, 10:34
petyaaaa petyaaaa не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 269
По подразбиране Смесена кожа - грижи?

Здравейте,
Ето как е описан типът "смесена кожа" в един сайт:

"Смесената кожа е по-деликатна от всички останали типове, тъй като съчетава едновременно сухи и мазни участъци. Мазна е кожата в средната част на лицето (Т-зоната), докато останалата част е нормална, а твърде често и суха."

Моята е такава. Ще ми помогнете много, ако споделите какви почистващи лосиони и дневни/нощни кремове използвате. Аз имам 2 крема на Ейвън за 25+ години, но ми се струва, че челото ми се омазнява много повече от преди...
Отговори с цитат
  #2  
Стар 4th September 2007, 11:10
petyaaaa petyaaaa не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 269
По подразбиране

Хмм, никой не пише... Явно само аз съм със смесена кожа в този форум
Отговори с цитат
  #3  
Стар 4th September 2007, 11:28
darimai darimai не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 1 047
По подразбиране

Няма начин. Кожата или ще ти се омазнява, или ще се изсушава. Аз те съветвам да използваш или серийте на някои марки медицинска козметика специално за смесена кожа. ( Ще ти излезе колкото кремовете на Ейвън.) Като ти се изсуши, слагай хидратиращи маски, мозе и домашни, със зехтин и с мед. Като ти се омазнява слагай хума на носа, пробвай различни неща и ще си уцелиш ритъма. Важното при тази кожа (и при всяка друга) е ЕЖЕДНЕВНОТО почистване и хидратиране. Това от мен, дано да ти помогне.
__________________
Some other time, some other place.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 4th September 2007, 13:09
Аватара на estrella
estrella estrella не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2004
Град: София
Мнения: 649
По подразбиране

Ето виж какво казва Тялото по въпроса, ако не си ги видяла вече, де

Маска с рози за смесена кожа

Грижа за смесена кожа
__________________
Не съм сама. Много сме. И всички ние сме прекрасни като звезди.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 5th September 2007, 21:15
petyaaaa petyaaaa не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 269
По подразбиране

момичета, благодаря ви за отговорите. темата в тялото.бг я прочетох. по-скоро въпросът ми беше ако някой може да ми препоръча марка крем за лице, от който е доволен..

П.П. darimai, почиствам си лицето ежедневно и си слагам маски от време на време, но може би не съм уцелила подходящи продукти ясно ми е, че ейвън не е най-качествената козметика, и бих искала да опитам нещо друго, но не знам какво
Отговори с цитат
  #6  
Стар 5th September 2007, 21:31
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Колкото и смешно да прозвучи аз ти препоръчвам комбинирано да ползваш козметика.
Например когато си правиш маски нанасяй матиращи в т-образната зона, а в сухата овлажняващи.
Моята кожа през зимата също става смесена.
И често си правя маски така, а крем нанасям матиращ в т-зоната и по-богат в зоната на бузите например, понеже там става направо суха.
Миналата зима правих тази комбинация така- лечебния матиращ крем, който си ползвам в т-зоната, а в сухите участъци слагах крема на Виши Oligo 25 за мазна кожа (зеления).
Резултата беше чудесен.
В момента пробвам козметиката на TALLODERMA, която за момента действа чудесно, но за 2 дни е рано за генерални изводи. Като мине малко повече време ще пиша за резултата в съответната тема.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 6th September 2007, 06:22
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Въпреки че е за мазна кожа този крем е доста "богат" ако мога така да го нарека, така че подхранва и изглажда кожата. Аз например изобщо не го ползвам в т-зоната, за там ми е малко мазен.

Все пак всяка кожа е различна, но за сухите участъци си избери някой по-мазен крем но от по-мазните за смесена/комбинирана кожа. Идеята ми е все пак там да не слагащ крем за суха кожа, понеже те са значително по-мазни, а явно кожата ти все пак е склонна към омазняване.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 6th September 2007, 09:33
Celine Celine не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 1 928
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от milena127
Колкото и смешно да прозвучи аз ти препоръчвам комбинирано да ползваш козметика..
Миленче не виждам защо да прозвучи смешно. И аз така се справям.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 6th September 2007, 18:27
darimai darimai не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Мнения: 1 047
По подразбиране

Според мен Clinique имат най-добри разработки за различните типове кожа. Имат продукти (и от декоративната козметика), който са разделени така: за смесена към суха и за смесена към мазна. Аз сега съм хвърлила око на едни фон дьо тени, защото си имам кремове за лице. Тях пък ги редувам, предпочитам да използвам хидратиращи, за смесена кожа и почистващи маски за Т - зоната.
__________________
Some other time, some other place.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 7th September 2007, 21:01
Аватара на mallina
mallina mallina не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Варна
Мнения: 152
По подразбиране

Darimai, какви почистващи маски използваш за Т-зоната? На мен постоянно ми лъщи челото, маските помагат ли? Колко често си правиш? И как редуваш кремовете?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Смесенакожагрижи
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:12.