IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1631  
Стар 10th March 2014, 10:56
fluffy76 fluffy76 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2013
Мнения: 48
По подразбиране

Първо да честитя на Migla и Atina успешните операции. Момичета, бързо и безболезнено възстановяване и много положителни емоции с новите придобивки, на късмет да са ви)
Атина, пиши дали си доволна от резултата, получиха ли се така, както искаше?
Anichkka, мога да те успокоя, че не си единствената дефектна тук в тази тема - аз съм с асиметрия, операция за поставяне на импланти и последваща операция за повдигане. При мен Мамопластиката и повдигането са правени поотделно (в разстояние на 4 мес.) по препоръка ва доки и съм доволна, че го послушах и не ги наплвихме наведнъж. Ако имаш въпроси пиши на лични.
Отговори с цитат
  #1632  
Стар 10th March 2014, 11:42
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

То ако нямахме някакъв дефект и всичко беше ок нямаше да си правим тези операции
Отговори с цитат
  #1633  
Стар 10th March 2014, 11:59
Anichkka Anichkka не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jan 2014
Мнения: 16
По подразбиране

Е да де,но при мен просто се събраха много неща,гърдите може би са най-видимото,а изключвам факта,че още нямам навършени 21 години,нито съм раждала,нито кърмила,явно дефектен ген,което е странно,защото никой друг от роднините ми няма този проблем...остана ми само надеждата,че всичко е поправимо вече..
Отговори с цитат
  #1634  
Стар 10th March 2014, 13:46
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от iv eden Виж мнението
Здравейте Момичета,

Планирам мамопластика тази година, но имам едно притеснение. Имам малка киста (доброкачествена) в дясната гърда, според вас това би ли попречило на една бъдеща такава операция?

Предварително ви благодаря!

За мастопатия ли става въпрос или фиброаденом?

Мастопатията се характеризира с образуване на кисти, които не са проблем за последващо поставяне на импланти.

Фиброаденом е доброкачествено туморно образувание, което следва да бъде отстранено и при наличието на такъв мамопластика не се препоръчва.
Отговори с цитат
  #1635  
Стар 10th March 2014, 15:59
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Щом диагнозата е мастопатия няма проблем... аз също съм с мастопатия.
Отговори с цитат
  #1636  
Стар 11th March 2014, 03:45
Аватара на Pilar
Pilar Pilar не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2014
Мнения: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Pufpaf Виж мнението
Да вярно е това за пушенето и поне 2 седмици преди операцията трябва да се спре и след нея 3 месеца минимум да не се пуши, това важи и за пасивното пушене. Усложненията могат да са много сериозни ако пушиш, аз познавам една жена, която не го спазваше това и пострада много сериозно, едвам се оправи горката !

Ти не трябва да се притесняваш, има начин как лесно да преминеш през този период без да пушиш, прост прочети тази книга -

http://www.helikon.bg/books/53/-%D0%...%87_23358.html

Книгата е помогнала на почти всички хора, които са я чели, малцина са тези които не са видели ефект от нея !


Благодаря, Пуф, но това е пълна фантасмагория. Цигари се отказват с воля и инат. Все едно да си купя книгата "Как да стана милионер за 2месеца" и на третия вече да се консултирам с УолСтрийт какво да правя с милионите си.
И за да не звуча голословно ще кажа, че от интерес съм я чела, така и много други покрай мен. Но резултат няма.
Иначе благодаря за отговора - при всички положения подобна операция и страха и стремежа нещо да не се обърка и да мине максимално гладко е една добра предпоставка за отказването от никотина
Отговори с цитат
  #1637  
Стар 11th March 2014, 08:20
Аватара на Pilar
Pilar Pilar не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2014
Мнения: 24
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Jezabel Виж мнението
Здравейте, момичета!
Досега само ви четях, от една страна защото не се чувствам достатъчно компетентна за да помагам със съвети или да изказвам мнение, от друга - защото съм намирала отговор на всичко, което ме е интересувало и не се е налагало да питам. Сега обаче имам проблем. Въпреки, че въпросът ми в частност е към тези, които са си правили втора операция при друг лекар, го отнасям към всички, които могат да ме посъветват нещо.
Ето каква е работата - на 25.07.2013 се оперирах, сложиха ми 295 СС МакГан. Искам да си сложа по - голям кубик, една от причините е, че е гърдите ми не са еднакви - едната е по - голяма. Както и да е. По разни причини съм категорична в решението си да ме оперира друг лекар - Ильо Стоянов, в случая. Та, човека иска снимките от преди операцията, на които обясни, че аз имам право да искам и да получа. Четох и законите - за здравето и за защита на личните данни - еми имам право. Доколкото той знае и доколкото аз го чета написано.. Лекарката ми обаче не ми ги дава. Опитах се да ги поискам възпитано и безпроблемно, явно няма да стане така. Отношението беше абсурдно, май така мога да го опиша. Грубо, грозно... абе абсурдно. Нямала съм право на тези снимки, ако съм искала да имам снимки преди операцията да съм се била снимала! Че съм имала право по закон - не е така, колкото и да съм ги четяла, не е така. Накрая - да им пратя имейл със запитване, те щели да решат какво да ми отговорят! Е, питам Ви - някой имал ли е подобен проблем? Съвети? Губя си времето в чакане, а толкова искам вече да отида и всичко стане както трябва... И още нещо - видя ми Стоянов епикризата и каза, че е доста "бедна". Никъде не са описани размерите на бюста ми преди операцията. Пише само : " локален статус - малък бюст". Според Стоянов, това е несериозно. От мен поиска да поискам нова епикриза в който тези данни ги има. Такава аз няма да видя. Докторката подскочи като ужилена като й казах, че щом не може искам поне копие от листа, в които са ги нанасяли преди операцията. Направо не знам какво да правя - адвокат ли да взимам, да ходя да се карам аз ли, имам ли право, нямам ли? И да нямам, мисля си, не е редно да ми отказват мой си документи все едно са с гриф "строго секретно".
Накрая - извинявам се, ако някъде е обсъждан такъв казус, може да съм пропуснала. И също - че Ви занимавам с моите не кой знае какви проблеми, просто много ме е яд.
А това коя лекарка е? Подушвам дзвера Тепавичарова Ако е тя, бях прочела мимоходом за нейна пациентка от форума, на която дори не й дала паспортите с железния аргумент, че пациентките ги губели...
Питам от чисто любопитство де, аз също съм я избрала за мой хирург, но ако наистина отношението към документацията на клиента е такова, доста ще се замисля...
Отговори с цитат
  #1638  
Стар 11th March 2014, 16:05
Аватара на atina
atina atina не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2014
Мнения: 35
По подразбиране

Здравейте, момичета!! Вече съм 6ти ден, всичко е ок: ръката не ме боли вече още на 2рия ден док, ми направи успокояваша превръзка с някакъв мехлем и вс. се оправи, на 4-ти ден се къпах САМА и си мих дъъъъългата коса без проблем, готвих дори, таткото много ми помага с децата /много го обичам за това/, вече съм на работа, обличам се сама вдигам си ръцете високо, гримирам се...спа на на страни и по гръб. Искам да кажа че се събудих от оп. със сутиен Триумф и стягаща лента отгоре над гърдите, които док ми каза да нося постоянно за 1 месец. Аулин пис само 4 дена по 1т. Гърдите си ги харесвам, запълват цяяялата шепа на съпруга ми, с малко разстояние помежду си , горния полюс е плавен, /няма рязка дъга очертаващ 2 топки за което се притеснявах/. Изключително съм благодарна всички момичета които ми даваха кураж!! Скоро Ще кача и снимки . Относно документите налични: паспорт, епикриза , касов бон, талон за доп. отстъпка. Импланти ALLERGAN INSPIRA 375g TRX.
Отговори с цитат
  #1639  
Стар 11th March 2014, 16:34
Mims44 Mims44 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2014
Мнения: 7
По подразбиране

Цитирай:
Здравейте, момичета!! Вече съм 6ти ден, всичко е ок: ръката не ме боли вече още на 2рия ден док, ми направи успокояваша превръзка с някакъв мехлем и вс. се оправи, на 4-ти ден се къпах САМА и си мих дъъъъългата коса без проблем, готвих дори, таткото много ми помага с децата /много го обичам за това/, вече съм на работа, обличам се сама вдигам си ръцете високо, гримирам се...спа на на страни и по гръб. Искам да кажа че се събудих от оп. със сутиен Триумф и стягаща лента отгоре над гърдите, които док ми каза да нося постоянно за 1 месец. Аулин пис само 4 дена по 1т. Гърдите си ги харесвам, запълват цяяялата шепа на съпруга ми, с малко разстояние помежду си , горния полюс е плавен, /няма рязка дъга очертаващ 2 топки за което се притеснявах/. Изключително съм благодарна всички момичета които ми даваха кураж!! Скоро Ще кача и снимки . Относно документите налични: паспорт, епикриза , касов бон, талон за доп. отстъпка. Импланти ALLERGAN INSPIRA 375g TRX.
Ехааааа доста бързо се възстановяваш.Това с вената мн стршно ми изглеждаше, но се поуспокоих, че не е толкова страшно. Мойта операция е 17-ти и вече направо нямам търпение
Отговори с цитат
  #1640  
Стар 11th March 2014, 16:55
Mims44 Mims44 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Feb 2014
Мнения: 7
По подразбиране

Atina, ти при кого се оперира?
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:52.