IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #251  
Стар 26th November 2010, 09:36
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от garga_smela
Цитирай:
Първоначално написано от дундьо
Цитирай:
Първоначално написано от unusual
Е, дундъо диабетиците не използват ли подлсадител? Ако залъгва организма и пак се получава инсулинова реакция тогава това как е безвредно за тях?
Не знам, аз не ги разбирам чак толкова нещата.
Иначе, използвам подладител вместо захар. Няма как да докажа дали той ми помага при свалянето на кг, но определено го предпочитам пред захарта.
Това е иронията на положението. Евтините подсладители, които се продават в България, всъщност вредят на диабетиците. Да не говорим, че са и канцерогенни. И това за инсулиновата реакция също е факт. България се движи 50 години след света. Аспартама вече беше забранен в Щатите, като почна да се рекламира тука. Давам ти само пример.
Подсладител не е равно на аспартам.
Захарина е добър заместитл, а и евтин. Не вреди и не предизвиква инсулинова реакция.
Та за това казах, че има много спорове по впроса и всеки сам избира какво да зползва.
За мен захар и отслабване са несъвместими понятия.
Гардже, ще ме прощаваш, ама за чест на Здравното министерство, захаринът отдавна е обявен за вреден. След това се мина на нутра суиит и пр., а то стана "от трън - та на глог, че е по-висок" Иначе си права - захар и отслабване са несъвместими. И ако някой прави Дюкан със захар... то това вече просто не е Дюкан. Има други режими, които не са нулево въглехидратни. По-добре да се мине на тях.
Отговори с цитат
  #252  
Стар 27th November 2010, 00:37
Аватара на magish
magish magish не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2010
Мнения: 38
По подразбиране

Е то ако по4нем да го мислим ... в тия обезмаслените млека , колко химия има ... Ами цигарите , дали има някой , които незнае за тяхната вреда .. Кола кола лайт примерно е наблускана само с подсладител,а и вси4ки ~ диети4ни неща ~
Днес се теглих за 1-ви път -4кг ,което е добре,но планирам скоро да вклю4а по в ПЗ и плодове.
Отговори с цитат
  #253  
Стар 27th November 2010, 17:15
Аватара на garga_smela
garga_smela garga_smela не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2008
Град: варна
Мнения: 576
По подразбиране

С плодове не е Дюкан, а някакв твой си режим!
Отговори с цитат
  #254  
Стар 27th November 2010, 18:15
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от magish
Е то ако по4нем да го мислим ... в тия обезмаслените млека , колко химия има ... Ами цигарите , дали има някой , които незнае за тяхната вреда .. Кола кола лайт примерно е наблускана само с подсладител,а и вси4ки ~ диети4ни неща ~
Днес се теглих за 1-ви път -4кг ,което е добре,но планирам скоро да вклю4а по в ПЗ и плодове.
Така е,то и краставиците,и марулята,и доматите и кое ли е полезно сега ? Колкото до обезмаслените млека,някъе тук из форума бях чела как може да разберем дали дадено мляко има нишесте или не,ако хпнаме малко от него и го оставим няколко часа,ако не пусне вода,а седи много гъсто-пълно е снишесте,ако пусне водичка-или няма или поне няма чак толкова много нишесте. Аз лично.ако ям обезмаслено 0,1 % съм доволна от Верея.Вкусно е,пуска си водичка и то доста. Кока Кола лайт аз пия рядко,преди пиех повече тази със захар. На мен ми вреди повече газираното,отколкото подсладителя,защото газираното ме издува и ми става адски тежко и най-странното е,когато съм адски жадна и реша да си взема кола лайт,изпивам сигурно 50 мл. и изпитвам неописуема тежест в стомаха и едно неприятно усещане,а ако изпия 250 мл вода (почти на екс имам предвид) се чувствам много по-добре.
Отговори с цитат
  #255  
Стар 27th November 2010, 18:20
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Ice Cream
Цитирай:
Първоначално написано от magish
Е то ако по4нем да го мислим ... в тия обезмаслените млека , колко химия има ... Ами цигарите , дали има някой , които незнае за тяхната вреда .. Кола кола лайт примерно е наблускана само с подсладител,а и вси4ки ~ диети4ни неща ~
Днес се теглих за 1-ви път -4кг ,което е добре,но планирам скоро да вклю4а по в ПЗ и плодове.
Така е,то и краставиците,и марулята,и доматите и кое ли е полезно сега ? Колкото до обезмаслените млека,някъе тук из форума бях чела как може да разберем дали дадено мляко има нишесте или не,ако хпнаме малко от него и го оставим няколко часа,ако не пусне вода,а седи много гъсто-пълно е снишесте,ако пусне водичка-или няма или поне няма чак толкова много нишесте. Аз лично.ако ям обезмаслено 0,1 % съм доволна от Верея.Вкусно е,пуска си водичка и то доста. Кока Кола лайт аз пия рядко,преди пиех повече тази със захар. На мен ми вреди повече газираното,отколкото подсладителя,защото газираното ме издува и ми става адски тежко и най-странното е,когато съм адски жадна и реша да си взема кола лайт,изпивам сигурно 50 мл. и изпитвам неописуема тежест в стомаха и едно неприятно усещане,а ако изпия 250 мл вода (почти на екс имам предвид) се чувствам много по-добре.


Пропуснах да спомена нещо по въпроса с Колата (било лайт или със захар),имам една позната изключителни красива,много слаба и през живота си не съм виждала жена,която да яде като нея и да има тоооооолкова тънка талия и плосък корем. Та тя...на закуска примерно пие кафе+кроасан Смаки с шоколад(голям),на обяд яде КФС,междувременно хапва почти цял шоколад и вечеря пак разни картофи с месо+десерт и хляб си яде бял и т.н. и след като хапне корема и даже и грам не се издува и се чувства добре,НО като пие кола,даже една чаша от 250 мл. и твърди,че и става невероятно тежко.....това ме кара да се чудя какво толкова съдържа колата,че е вредна-вредна е...но пък КФС-хапки,сандвич и десерт и да ти е по-добре от чаша кола?!?!
Отговори с цитат
  #256  
Стар 30th November 2010, 00:16
Аватара на magish
magish magish не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2010
Мнения: 38
По подразбиране

Незнам , ама аз за около 20 дена съм свалила 4кг и ми е малко трудна като цяло диетата на Диукан , не заради друго , ами по трудно ми се извършва метаболизма :С , а 90 дневната диета е мн лека и с нея за 1н меец бях свалила около 7 8 кг .Но исках разнообразие и да видим. По прнцип с 90 дневната си върнах 4аст от килограмите , но беше в рамките на 1 2 кг
Отговори с цитат
  #257  
Стар 30th November 2010, 09:40
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Маги, и с Дюкан ще върнеш, ако не си спазиш 3-та фаза или се отпуснеш да ядеш безконтролно.
Не може да чакаш същия резултат, като предната диета. Винаги при диета - все едно каква - първо се сваля бързо, после се забавя темпото. То иначе щеше да е много лесно - изреждаш всякакви диети и си готов. Да - ама не! А 4 кг за 20 дена - даваш ли си сметка, че на всеки 5 дена махаш кило? Ти какво искаш - магическа пръчка ли? Здравословно и трайно е на седмица да се сваля до 1,5 кг максимум.
Отговори с цитат
  #258  
Стар 30th November 2010, 18:45
stanimira.dimova stanimira.dimova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2010
Мнения: 3
По подразбиране

здравейте всички, искам да попитам обезмасленото сирене 0,2 % разрешено ли е през ударната фаза ... извинявам се ако се повтарям ...
Отговори с цитат
  #259  
Стар 1st December 2010, 12:45
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Не. През ударната фаза най-добре забрави за млечните.
Отговори с цитат
  #260  
Стар 1st December 2010, 13:09
stanimira.dimova stanimira.dimova не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2010
Мнения: 3
По подразбиране

така да се похваля и аз ... днес ми е 6 ударен ден ... имам много за сваляне но да се надявам че ще успея свалила съм 3 кг но и съм в МЦ така че не се притеснявам ... вчера съм хапнала малко сиренце но се надявам че не е голям проблем ... и така ... успех на всички
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: РЕЖИМЪТНАПИЕРДЮКАНчаст
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:34.