IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #741  
Стар 28th December 2007, 18:40
krisi_pat krisi_pat не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 372
По подразбиране

ами прави сте..обаче аз някак си..като ги има всичките тия неща в нас и като знам че е празник..ако не ги ям..някак си..нз ччувствам се мн гадно и ми се проваля празника..не мога да му се радвам..да почувствам че е празник..и самата атмосфера..
ама в крайна сметка всеки си решава за себе си..а и си зависи от човека не всеки има много силна воля..
днес примерно освен яденето изядох огромно парче баклава..и тиквеник..нз дали е чак много..ама с другите дни доста си се насъбира..и аз даже като се замисля че сигурно съм качила кг и ми става гадно..ама иначе ми е толкова готино така покрай празниците да си позволявам квото искам само че после ще ме е старх да се кача на кантара...то още от са си ме е страх
Отговори с цитат
  #742  
Стар 28th December 2007, 20:31
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

никъде не съм казала да не ядете, хапвайте си но просто не се нахвърляйте върху храната все едно от това какво количество ще успеете да погълнете зависи жовота ви всеки има нужда да отпусне отвреме навреме но без това да обезличава положените от вас усилия до момента.надявам се разбирате ме какво искам да кажа -вместо 2 парчета баница изяжте едно.горе долу това ми е идеята и още едно съветче не мислете за това колко кг ще качите!
Отговори с цитат
  #743  
Стар 31st December 2007, 18:06
shrink shrink не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 14
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bibi_82
вие ме изумяватевярно е че по празниците всеки иска да си поглези душичката ама за какво ги пазите тия диети като сега се тъпчите като за последно. то това май си е изключително заложено в природата на българина - по празници всеки пазари и готви в индустриални количества като че ли повече храна няма да види. та мисълта ми беше - поглезете се и си хапвайте от всичко което ви се хапва но в по-умерени количества иначе за кво се мъчите. важното е да си изградите правилни хранителни навици а не да се нахвътляте върху празничната трапеза като изтървани и да се успокоявате с мисълта че след нова година пак ще влезете във форма. мислите ли по този начин до никъде няма да я докарате. нищо лично против никой - всеки си знае за себе си. моето мнение е това.

Няма как да не се съглася с това. Права си, но повечето хора с наднормено тегло имат психологически проблем свъзан с храната - а именно не знаят или са загубили представа за умереност. По-лесно им е да се ограничават насилствено или даже да гладуват, отколкото да хапват умерено. Стриктната диета често преминава в стриктно плюскане. То е все едно да кажеш на алкохолик "Е не може ли да си пийнеш една чашка винце, като човек, ами се наливаш"... Та така и аз не знам като един ден отслабна до килограмите, които искам да съм и като трябва да поддържам дали и как ще се справя. Оказва се по-лесно да отслабнеш, отколкото да задържаш.
Отговори с цитат
  #744  
Стар 1st January 2008, 08:21
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от shrink
Оказва се по-лесно да отслабнеш, отколкото да задържаш.
точно така е! или иначе казано- не е трудно да спреш цигарите- трудно е да не запалиш пак..
Отговори с цитат
  #745  
Стар 1st January 2008, 21:01
Аватара на ratamahatta
ratamahatta ratamahatta не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Sofiq
Мнения: 1 790
По подразбиране

оффффф аз по Коледа удържах фронта, ама вчеа и днес колко баклавичка хапнах
__________________
По-добре искай нещо, което нямаш
отколкото да имаш нещо което не искаш
Отговори с цитат
  #746  
Стар 1st January 2008, 22:05
ледено_sЪrце ледено_sЪrце не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 4 366
По подразбиране

Аз вчера с тоя алкохол много се издъних. Поне танците бяха повече и на сутринта бях доста по-лека. Но баничка си хапнах, само сладкото не успя да ме изкуши. А вчера добре, че масата беше сложена по-встрани и само ядящите да сядат там, защото много странно ме гледаха като цяла вечер нищо не хапнах, но поне не бяхме на софра.
Отговори с цитат
  #747  
Стар 2nd January 2008, 00:44
krisi_pat krisi_pat не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 372
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ratamahatta
оффффф аз по Коледа удържах фронта, ама вчеа и днес колко баклавичка хапнах
спокс това са няколко дена а аз от няколко седмици не спирам да се тъпча..днес за закуска ядох пица...после и торта ядох ..а след вечеря и 1 пакетче бирени фъстъци и купичка обикн фъстъци....
Отговори с цитат
  #748  
Стар 5th January 2008, 16:55
krisi_pat krisi_pat не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 372
По подразбиране

леле хора стана новата година почти минаха празниците-за мен само ивановден остана а аз продължавам да си ям всеки ден торта,баклава и сладки...
Отговори с цитат
  #749  
Стар 6th January 2008, 13:55
Аватара на Gavr1
Gavr1 Gavr1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: Under the rainbow ...
Мнения: 2 092
По подразбиране

Аз по празниците не се дъних особено много. Хапвах си от всичко, но по малко, което за тези случаи мисля, че е най-добрият вариант. Само ме е яд, че от питката на майчето не успях да хапна повече ( в името на хубавата фигура ), иначе адски вкусна беше. Със сладкото, там винаги съм била много зле, страшно сладокусна съм, щом видя нещо сладко - трябва да го пробвам. Е за сега съм се дънила 2-3 пъти, но като гледам удържам фронта.
__________________
... too beautiful to die, too wild to live ...
Отговори с цитат
  #750  
Стар 7th January 2008, 11:38
samsara_k samsara_k не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2007
Град: Varna
Мнения: 447
По подразбиране

мн ме е яд за вчера защото цял ден бях примерна , но по едно време видях домашен кекс и .......... му се случи случка беше мн вкусен , но после ест ме хвана яд
старая се ( а то май всички го правим ) да разтоваря малко организма от празничните прегрешения били те по-малки или по-големи . за това желая успех на всички ни !
__________________
Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Издънките
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:30.