IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #381  
Стар 15th December 2009, 19:01
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Аха, ясно, значи да съм спокойна, не съм само аз с дефектно дупе Аз имам мазило за хемороиди, дето го ползвам за лице значи най- накрая ще го използвам и по предназначение
Тригерс, лепи щом са ти казали, от опит глава не боли, макар според мен да е безсмислено- така или иначе кожата трябва да се разшири нанякъде- ако там залепиш, ще се разшири повече кожата около пъпа... знам ли
Ухх, туй ритане... мен ме смаза до самото раждане. А уж накрая нямали място и не мърдали много... ме мърдат друг път
Следродилната еуфория ме подмина, за разлика от депресията Щастие в нещастието беше, че беше много кратко- около седмица общо- веднага като родих се депресирах заради изолацията в болницата, удължи ни се престоя, свински грип, отделно и други проблеми, които въобще не очаквах в този момент... и първите 3 дни вкъщи какъв рев ревях... ужас. Сега мога да кажа, че вече нищо ми няма, единствената депресия ми идва от 10-те кила, дето трябва да сваля
Отговори с цитат
  #382  
Стар 15th December 2009, 19:13
Аватара на trigers
trigers trigers не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 638
По подразбиране

Ще ги свалиш спокойно ... не те познавам лично, но от това, което съм чела съм убедена, че няма да оставиш нещата туку-така и ще си върнеш формата бързо.

Мисля, че някъде из темите бях чела нещо за масажното масло за перинеум, но сега като го потърсих нищо не излезе. Смятам да го пробвам, че май се очертава опит за нормално раждане. Та маслото е на Weleda а те са пълни с разни био продукти включително и чай за кърмачки ...
Отговори с цитат
  #383  
Стар 15th December 2009, 19:24
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Аз бях писала някъде за масажите, а Тедда ми написа и това, което си мислих- полза никаква. Точно с това масло ги правих. Първо, че голям зор виждах да ги правя и второ, пак ме кърпиха накрая Оставиха ме да се пробвам без епизиотомия, но едната акушерка беше в готовност с ножицата или каквото е там и добре, че беше- в момента, в който започна да се разкъсва аз го усетих, акушерката успя да реагира светкавично бързо и да ме клъцне в правилната посока, за да не се налага още повече кърпене след това. Прави си масажи пак, ама не разчитай много на тях. На мен и по време на самото раждане ми правиха няколко пъти и топли кърпи ми слагаха, но тогава не се търпеше нищо, предпочитах да не ме докосват.
Според мен повече би помогнало постепенното напъване, това, което ми обясниха на мен и което аз не направих- да се остави главата на бебето няколко пъти да се покаже и да се скрие, така тъканта се разширява постепенно, не като мен, изстрелях го като тапа, колкото можех по- бързо, просто не можех да се сдържа да не напъвам
Отговори с цитат
  #384  
Стар 15th December 2009, 19:32
Аватара на trigers
trigers trigers не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 638
По подразбиране

да четох историята- доста е продължила, но важното е, че в крайна сметка всичко е наред. Това с хемороида звучи неприятно, но да се надяваме ще мине. Ходих на курсовете по йога за бременни и там се упражнява стягане на вагиналните мускули за да укрепнат (мисля че се водят упражнения на Кегел) ... доста е трудно, може да се тренира по-лесно докато пишкаш или по време на секс (само дето мене вече по-рядко ме огрява - мъж ми го подгони шубето че ще "смачка бебето")
Отговори с цитат
  #385  
Стар 15th December 2009, 19:50
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

И моя го беше подгонило шубето, ама мерака му се оказа по- силен
Тези упражнения са хубаво нещо, да, аз и сега продължавам като се сетя да ги правя
Отговори с цитат
  #386  
Стар 15th December 2009, 20:59
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

И аз заради напъните първият път се сдобих с малка херния, вторият - с хемороидче. И двете неща си имат периоди, но като цяло не изчезват без операция. Операция обаче не мисля да правя, поне не все още. Първият път никой не ми беше казал, че трябва да се напъва в дупето, аз напъвах отдолу ---оттам и хернийката. Вторият път знаех, но поради двойно увеличения окситоцин и разкритие от 2.5 см директно на 8 - не можех да контролирам напъните и хоп - хемороидче... малките неволки на ражданията...И като допълнение и от двете раждания - няколко звезди-спукани капирлярчета от налягането на кръвта Тез неща на първо четене....
Отговори с цитат
  #387  
Стар 15th December 2009, 23:38
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gwendoline
И аз заради напъните първият път се сдобих с малка херния, вторият - с хемороидче. И двете неща си имат периоди, но като цяло не изчезват без операция. Операция обаче не мисля да правя, поне не все още. Първият път никой не ми беше казал, че трябва да се напъва в дупето, аз напъвах отдолу ---оттам и хернийката. Вторият път знаех, но поради двойно увеличения окситоцин и разкритие от 2.5 см директно на 8 - не можех да контролирам напъните и хоп - хемороидче... малките неволки на ражданията...И като допълнение и от двете раждания - няколко звезди-спукани капирлярчета от налягането на кръвта Тез неща на първо четене....
Да добавя и аз хемероиди вътрешни,свличане на влагалището и доста шевове от които не можех да си седна на дупето месеца...Гоце данк както казван немците)))
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
  #388  
Стар 15th December 2009, 23:48
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Е това със свличането на влагалището... как се оправя...? Матката ли имаш предвид или...? Щото знам, че кърменето спомагаше за прибиране и стягане на матката... но като цяло си е патология понякога...Не зная дали за това говориш или друго, но дано не е това
Отговори с цитат
  #389  
Стар 16th December 2009, 03:44
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

Apo , при хем . след раждане ми дадоха да пия Detralex ( активно в-во - purified micronised flavonoic fraction 500 mg ) и неусетно изчезнаха . Знам , че се дава и при разширени вени - стяга съединителната тъкан . Не знам с какво търговско име ще е при теб , така се казва в БГ . Вече 9 години от как го пих - не съм имала оттогава . Дозата ми беше 3 пъти по 2 на ден - доста повече от посоченото в листовката май
Отговори с цитат
  #390  
Стар 16th December 2009, 08:33
Аватара на Divinemouse
Divinemouse Divinemouse не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2007
Град: в мечтите ми
Мнения: 8 719
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gwendoline
Е това със свличането на влагалището... как се оправя...? Матката ли имаш предвид или...? Щото знам, че кърменето спомагаше за прибиране и стягане на матката... но като цяло си е патология понякога...Не зная дали за това говориш или друго, но дано не е това
Гвен, оправя се със пластична операция за съжаление
При някой пацентки положението се влошава ,но за мой късмет при мен не е и за момента не се налага операция...Точно какво е не мога да обесня но идва момента във който започваш да се изпускаш във бельото си..и се налага оперативна намеса...До ден днешен където и да отида на генеколог ,всеки ми казва че докторите са луди да ме накарат да родя нормало...явно шевовете си личът до ден днешен...Може би това беше нещото което ме отврати и не се навих на второ дете...поне до момента
__________________
Да обичаш значи да страдаш,
затова обичай този, който заслужава страданието ти.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Общиприказкинабременнимайки
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:17.