IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 2nd November 2010, 11:51
Таня Кръстева Таня Кръстева не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2010
Мнения: 5
По подразбиране Болки в гърлото, зачервено гърло?!?

От 3-4 дни имам ужасни болки в гърлото, направо са нетърпими. Не мога да преглъщам имам чувството, че някой ме дере докато пия или хапвам нещо. Ходих на лекар каза ми, че нямам повод за притеснение, нямам налепи, а само зачервено гърло. Предписа ми Стрепсилс и ми каза да пия топли чайчета и да хапвам мед с ракия и олио. Нито едно от изброените по-горе не утешава тази болка в гърлото.

Препоръчайте ми нещо с което се лекувате! Явно е че тези неща не ми помагат. Какво пиете
Отговори с цитат
  #2  
Стар 2nd November 2010, 13:06
Аватара на Renkata
Renkata Renkata не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 1 238
По подразбиране

Силна отвара от лайка и кислородна вода, слагаш равни части и правиш гаргара на 1-2 часа. Това е единствено, което ми помага дори при зверски гнойни ангини
__________________
"Синтезирайки пантонимиката на парадоксалното, базирайки се на солидни, фундаментални фактори, ще бъда кратък, ясен и точен - яжте салата!"
Отговори с цитат
  #3  
Стар 2nd November 2010, 13:45
Таня Кръстева Таня Кръстева не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2010
Мнения: 5
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Renkata
Силна отвара от лайка и кислородна вода, слагаш равни части и правиш гаргара на 1-2 часа. Това е единствено, което ми помага дори при зверски гнойни ангини
Благодаря ще го пробвам!
Отговори с цитат
  #4  
Стар 8th November 2010, 10:43
Таня Кръстева Таня Кръстева не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2010
Мнения: 5
По подразбиране Болки в гърлото и зачервени сливици

Не получих никакви адекватни предложения и включвания, но четейки по другите форуми, намерих решение на проблема си!
Искам само да се похваля. В някой от другите форуми прочетох, доста добри и позитивни отзиви за Тантум Верде спрей Форте и за Тантум Лимон- най-добрият лек за болки в гърлото и зачервени сливици. Видях че е и без рецепта, отифдох и си ги взех и спрейчето и бонбоните за смучене. За 2- 3 дни изцяло излекувах болките си, чуствам се като нова все едно преди това изобщо не ми е имало нищо.
Смело мога да ви препоръчам продуктите на Тантум Верде, още при първите симптоми на болки в гърлото, болни сливици и парене в гърлото.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 8th November 2010, 10:57
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Да, помага Тантума. Аз на детето като усетя, че почва да се оплаква пръскам веднага и за няколко дни е готова.
Същата работа върши и Орофар
Отговори с цитат
  #6  
Стар 8th November 2010, 11:16
Таня Кръстева Таня Кръстева не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2010
Мнения: 5
По подразбиране болки в гърлото

Цитирай:
Първоначално написано от titi1
Да, помага Тантума. Аз на детето като усетя, че почва да се оплаква пръскам веднага и за няколко дни е готова.
Същата работа върши и Орофар
Наистина помага, аз първоначално бях малко недоверчива, но като го пробвах, веднага започнах да усещам облекчение. Болките в гърлото отшумяха за 2 дни.
Това лекарство наистина е добро!
Само да те питам, на колко е хлапето ти! Че аз се чудя дали мога да го дам и на малкия ми син(5 год.), че от снощи и той започна да се оплаква но на умътването пише че не се препоръчва за деца под 6 години, но дали това не е за да не го вдишат при впръскването или просто от предпазливост на производителите.
Явно днес ще се разровя по обстойно и затова...
Отговори с цитат
  #7  
Стар 8th November 2010, 11:27
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

моята е голяма, на 10 години е. Но го ползвам горе-долу от както беше на 4 годинки още.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 9th November 2010, 10:38
Таня Кръстева Таня Кръстева не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2010
Мнения: 5
По подразбиране Болки в гърлото, болни сливици

Цитирай:
Първоначално написано от titi1
моята е голяма, на 10 години е. Но го ползвам горе-долу от както беше на 4 годинки още.
Да ти е жива и здрава! Благодаря ти за съвета! Аз го дадох и на малкия още вчера, той също потвърди, че е започнал да се чуства по-добре и болките в гырлото явно му отшумяват, още има, но не са чак толкова силни. Все пак минал се е само един ден, но с това темпо предполагам, че до утре или вдругиден ще е все едно не му е имало нищо...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 9th November 2010, 10:38
Аватара на daliq
daliq daliq не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: варна
Мнения: 279
По подразбиране

Не обичам да си издавам тайните , но сега ще си накупиш препарати и хапове за 50 лева и няма да ти помогнат . Аз правя не само ангини , а и перитонзиларни абсцеси , първо ако ще смучеш нещо да е Трахизан в него има антибиотик , а ако искаш да мине много бързо решението е АМОНИЕВ ХЛОРИД или така нареченият нишадър , мажеш вечерта на сутринта е останал лек спомен за болка , освен ако не си с перитонзила.
Относно клизмата , явно тя е под темата тука , хахаха ми то по ваше мнение и ведузи да направим на потребителката , пиявици това онова , пенкелери много има не е само клизмата. В отделение уши нос гърло съм била доста пъти , много прост народ това лекарите една клизма не ми направиха , ще им кажа аз тази зима като се видим да гледат доктор Хаус . Относно гъзобръка не бива уважаеми пациенти да му предписвате чак такива чудодейни лечебни свойства
__________________
Един урок се повтаря , докато го научиш ! Живота ще продължава да проверява , дали си го научил!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 9th November 2010, 10:45
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от daliq
ако искаш да мине много бързо решението е АМОНИЕВ ХЛОРИД или така нареченият нишадър , мажеш вечерта на сутринта е останал лек спомен за болка , освен ако не си с перитонзила.
Този нишадър течен ли е? И мажеш гърлото вътре така ли?
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Болкигърлотозачервеногърло
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:23.