IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #101  
Стар 15th October 2008, 11:40
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

аз успях да намеря това

http://www.menumag.bg/articles/view/48
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
Отговори с цитат
  #102  
Стар 15th October 2008, 14:00
Аватара на Karlotta
Karlotta Karlotta не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 458
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от еМ ДжИ
Хм Ти преди да отидеш на гости на хора, в чиято къща отиваш за първи път, трябва да се информираш предварително по телефона... :" Извинете, да ви попитам само - какви са ви подовите настилки?"...

Не географска, а етнографска
Е чак предварително да се информираш не виждам защо,отиваш,гледаш - яяя,персийско килимче(или от какъвто и да е друг произход килимчето,щом държиш на тия неща ),дали да стъпя отгоре с ботушките си,с които обхождам сума ти недотам чисти улички ежедневно?Май не е мн добра идея.Ако домакинята ми каже - няма проблем,гази колкото искаш,тогава газя,иначе не.

А относно етно-географския казус,все пак всички сме един народ,имаме малко или повече сходни навици,все пак всички сме тръгнали от едно място.Някога,когато са се зараждали въпросните привички, между град и село далеч не е имало големи разлики.
__________________
Luck is when preparation meets opportunity..
Отговори с цитат
  #103  
Стар 15th October 2008, 14:09
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от еМ ДжИ
Цитирай:
Първоначално написано от petyaaaa
Но иначе и аз си мисля, че основното идва от това - че на село не се влиза с калните обувки от двора, и оттам - хората са възпитани по този начин. В което няма лошо де....
Може и да греша, нека никой не се обижда, моля! Опитвам се да си обясня от къде идват тези "разбирания" за събуването на обувки.
И аз мисля, че точно оттам е тръгнала цялата работа... Затова се чудиш, дали само в София е така. Простo там повечето хора са по-културни, отколкото в други, по-малки градове. Сега вече и там мога да те заведа при бившия ми съквартирант (от Варна), той с обувки не даваше да се влиза - толкова сме се карали на тая тема.. Мен са ме възпитавали, че не е възпитано да кажеш на някой гост да се събуе...
Мнението ми е, че семействата, на които някои роднини (баби, дядовци) идват от село - всмисъл там са си живяли хората, са възпитани да се събуват и да изискват това от всички гости - всеки знае - на село се събува... В моя род баба ми и дядо ми, които са ме възпитавали наравно с майка ми, не са живяли никога на село, нито пък сме имали къща или място извън града (не съм ходила през ваканциите на село), та затова така съм възпитана. В нас и в тях никой не се събува. Естествено, че ние не се разхождаме с обувки, когато сме си вкъщи. Всеки си има домашни чехли (без токчета -хихи). Нямаме чехли за гости и не ги перем след всяко обуване?! Нито караме горките хора да си мият обувките?! Все странни за мен неща. Но както каза Стрейнджник, не трябва да сме твърде крайни. Който е дошъл на гости и страшно държи да се събуе... колкото и да настоявам да не го прави, ако все пак го направи му давам чехли , ама не са специални, така да знаете

Без коментар !
Отговори с цитат
  #104  
Стар 15th October 2008, 14:17
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от еМ ДжИ
Цитирай:
Първоначално написано от bibi_82
Цитирай:
Първоначално написано от еМ ДжИ
Цитирай:
Първоначално написано от bibi_82
айде да видим кво ще стане сега
Е, к'во може да стане Хехе, няма да се бием сега
що бе дай да се сбием, ще стане първия форумен бой
К'во ще кажеш за бой с обувки
аз предлагам бой с атласи щото иначе ако искарам едни гумени ботушки от наше село и ти е спукана работата
__________________
Животът е като огледало - ако ти му се усмихнеш и той ще ти отговори със същото.
Отговори с цитат
  #105  
Стар 15th October 2008, 14:18
Celine Celine не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Мнения: 1 928
По подразбиране

Тя етиката и протокола не са се зародили по наще земи, не го мислете толкова.
__________________
Благосвовен да бъде този, който няма какво да каже и въпреки това мълчи!
Отговори с цитат
  #106  
Стар 15th October 2008, 14:21
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Celine
Тя етиката и протокола не са се зародили по наще земи, не го мислете толкова.
Ще почакаме да стигне и дотук, кво да правим...
Отговори с цитат
  #107  
Стар 15th October 2008, 14:38
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Ще има да почакаме ...
Отговори с цитат
  #108  
Стар 15th October 2008, 14:40
еМ ДжИ еМ ДжИ не е на линия
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 2 173
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от i_ani

Без коментар !
К'во се кораш?
Отговори с цитат
  #109  
Стар 15th October 2008, 14:43
petyaaaa petyaaaa не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 269
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Celine
Цитирай:
Първоначално написано от Пипилота
И къде го тоз етикет? Колко точно от тук пишещите са си купили или прочели книга за етикета?
Аз.
И аз имам, много е интересна. Само че съм я чела отдавна и помня малко неща, като това как се накланя чинията, когато ядеш супа, и от коя вилица да започнеш, ако имаш няколко. Но ме подсети и ще си я потърся и препрочета. Въпреки че еМ ДжИ е права, че вече почти нищо не се спазва, или поне би било смешно да се спазва.
Отговори с цитат
  #110  
Стар 15th October 2008, 14:46
Аватара на Пипилота
Пипилота Пипилота не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 3 199
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от bibi_82
аз предлагам бой с атласи щото иначе ако искарам едни гумени ботушки от наше село и ти е спукана работата
Ц ц ц, там не ползвате ли дървени налъми бря? С тях няма да е бой, ами убийство.
__________________
Nobilitas obligat
По-добре всички да те мислят за глупак, отколкото да постнеш и да разсееш всякакви съмнения!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: обувкикъщи
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:11.