IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 22nd December 2010, 10:55
honeyy honeyy не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 9
По подразбиране

А примерно един грейпфрут за закуска достатъчен ли е? При положение, че не предпочитам зърнените закуски.......
Отговори с цитат
  #12  
Стар 22nd December 2010, 11:53
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Написах ти, че е по-добре на закуска сладък или полукисели плодове... Грейп-ът е кисел!

А какво ти представлява тренировката?
Отговори с цитат
  #13  
Стар 22nd December 2010, 12:07
{Adrenalinka} {Adrenalinka} не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 36
По подразбиране

Здравейте, следя някои точно определени теми във форума, но като участник в дискусиите не съм се включвала отдавна. Та, това което ме накара да се включа сега, е последният пост на mindbender тук, относно възможността на тялото да складира въпреки редовно тренировки и рестрикция в режима на хранене, което в крайна сметка не води до желаните резултати. Та, моят въпрос е, понеже мисля че и при мен се наблюдава подобно явление, дали е възможно, или това е някаква моя теория. Значи като храна, менюто ми включва предимно яйца, кисело мляко 2%, овесени трици, ябълки, сирене, хляб вита- най-често този с кълнове. Това е почти всеки ден, а разнообразявам обяда или вечерята с боб, леща, някакъв микс от замразените зеленчуци или пък само моркови- сурови. Месо- не ям много отдавна, преди ядях пилешко... но последните 5-6 месеца...не съм яла май. Менюто ми не мисля че надхвърля енергоразхода ми, но въпреки това не отслабвам, много странно, отдавам го на факта че нямам много за сваляне, по-скоро само бедрата, и то 1-2 кг. Висока съм 168, 53 кг, на 18 г, спорта ми е всеки ден бързо ходене, сутрин и след училище по около 20 мин до спирката ии отделно, когато излизам съм почти винаги пеша. Проблемът ми е, че започна ли да тренирам, качвам на крака... без значение какво, тае бо, фитнес, бягане на равен терен (стадион, 4 км примерно с нормално темпо) и затова се и отказах, когато спра бедрата ми си отслабват както като не тренирам. Ако mindbender има желание да ми обясни възможните причини за ситуацията, мога да постна примерно меню или да дам още някаква информация. :}
Отговори с цитат
  #14  
Стар 22nd December 2010, 14:54
honeyy honeyy не е на линия
Junior Member
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 9
По подразбиране

Ами наблягам на кардиото и по-точно на пътеката тичам. Също незнам дали да правя интервално кардио за по-добър ефект или с равномерно темпо?
Отговори с цитат
  #15  
Стар 29th December 2010, 11:58
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

honeyy, започва се с равномерно темпо. Малко по малко увеличаваш дистанцията. Темпото си го държиш еднакво, пък тялото ти по някое време само ще иска да се движи по-бързо. Важното е да се чувстваш комфортно. За интервалите нека минат поне 2 месеца.

{Adrenalinka}, ходенете не е спорт. Драсни ми меню (няколко примерни закуски, няколко обяда и няколко вечери), колко течности пиеш, колко е продължителността на съня ти, ако имаш и по-актуална кръвна картина може да я драснеш и нея. Цигари, алкохол, преяждане?
Отговори с цитат
  #16  
Стар 30th December 2010, 22:38
{Adrenalinka} {Adrenalinka} не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 36
По подразбиране

Ами менюто ми не е особено разнообразно, когато съм на училище, аз съм само първа смяна, закусвам всеки ден общо взето едно и също: към 8 и 15 ябълка, 10 и 30 кисело мляко 300 гр на култура , което е с подсладител, 0,1% и към 11-12 още една ябълка, обяд към 2-3 зависи колко часа имам, в повечето случаи ям 2 яйца със сирене- около кибритена кутийка и трици 3-4 лъжици (това ми е от дюканския период останало) и за вечеря към 6-6 и 30 - ако имам наготвено(без мазнина) боб, леща, постно зеле на фурна, някакви зеленчуци или 2 препечени филийки вита със триъгълниче топено сирене или обикновено или пушено, понякога кашкавал, според зависи какво е налично и какво ми се яде. Понякога ям и някаква салата, (зеле, печен пипер или патладжанм моркови), но понякога пропускам. За водата- 2 литра най-малко, 2 кафета, слаби, едно в 5 и 30, когато ставам и едно след като се прибера - 2-3, понякога с малко мляко 1,5%, без захар. Спането се старая да го докарвам ако не 8, то поне 7 часа. Не пуша,не пия,не преяждам, по-скоро понякога да хапна нещо сладко, но винаги е с мярка, смея да твърдя, че мога да се контролирам. За кръвната картина, имам последна от 29.04.2010 понеже имам желязодефицитна анемия и пиех, до преди няколко дни редовно железен препарат, сега ми предстои пак преглед и ще видим как ще продължа. Та, ето я и нея: WBC 4.5 LYM 1.9 MID 0.3 GRAN 2.3 RBC 4.40 HGB 122 HCT 366 MCV 83.2 MCH 27.7 MCHC 333 RDW 14.5%. Мисля че това е всичко. :}}}
Отговори с цитат
  #17  
Стар 3rd January 2011, 11:09
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

{Adrenalinka}, кръвната ти картина е добре. Малко са ниски стойностите на кръвните телца, но това не е проблем предвид че натоварванията ти са основно ходене... Сутрин като ставаш защо ти е това кафе? Трудно се разсънваш или друго? Щом имаш желязодефицитна анемия, трябва да го избягваш. Сутрин можеш да си правиш фрешове от цвекло с моркови. Интервалът от 5ч30 до 8ч15 е доста. Тялото ти не може да се захрани с 1 кафе! Ето ти възможна причина за това, че не имаш проблеми с бедрата. Закуската ти да е лесносмилаема - зърнена (овес, жито, ръж) и от време на време плодове. Като за зърнената закуска - трябва да са накиснати зърната, а не да ги преваряваш или киснеш във вряла вода.

Киселото мляко трябва да е с масленост от 2 до 3.6%... Хубави млека са Елена, Сердика... Преди удобрявах и Ел Би, но последните няколко пъти, в които съм го купувал нещо имаше вкус на лекарство... Извън тази масленост - или е прекалено обработено, или е прекалено мазно... Според мен проблема ти е по-скоро в усвояването на храната, и то заради несъвместими комбинации (яйца и сирене). Белтъчини не трябва да смесваш или усвояемостта се нарушава.

На вечеря избягваш картофи, ориз, хляб, макарони. Неизгорените въглехидрати се превръщат в мазнини и се лепят в пъти повече... Намали и консумацията на сол.

Ако си зиморничава, след сладко консумираш мазни храни, сънят ти не е достатъчен - мазнините ще си стоят.

Ако има проблеми или въпроси - сигнализирай. Пък след месец може да драснеш как се развиват нещата.
Отговори с цитат
  #18  
Стар 3rd January 2011, 17:29
{Adrenalinka} {Adrenalinka} не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 36
По подразбиране

mindbender , благодаря ти много за отделеното време! Кафето сутрин е защото ако не пия (пробвала съм) ме заболява главата ;/, а и го обичам, вкуса му, аромата, а и го пия доста разредено, с много вода и малко мляко. За интервала сутринта, знам че е голям, но докато се оправя, отида в училище и ям чак първото междучасие- плода. За киселото мляко, ям такова защото е единственото плодово, което не е със захар, иначе маслеността не ми пречи, вкъщи ако ям, ям 2%-ово, а и 300гр ми е добре като грамаж, 400 мисля че ще ми дойдат в повече. За яйцата и сиренето... това го ям така от както се помня, ужас. И накрая, като цяло не съм зиморничава, сладко , както казах рядко ям и то малко, картофи и ориз- не обичам, спагети- веднъж на месец, а за мазните храни...те са абсолютно табу, всичко готвя без мазнина и сол, и дори нашите ме базикат, защото всичко слагам на салфетка. Тях се надявам да си ги осигурявам от сирене, мляко, яйца и понякога ядки или кашкавал. Сега започвам с промените, да видим какъв ще е резултата. Благодаря ти още веднъж.
П.П. А някакви идеи какво да слагам вместо сирене в "печивото" си от яйца и трици ?
Отговори с цитат
  #19  
Стар 5th January 2011, 09:30
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Протеини не се смесват.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 14th January 2011, 15:44
Аватара на tevolira
tevolira tevolira не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 20
По подразбиране

Здравейте, някоя от вас записа ли се е в програмата на сайта на Активия? Аз я мернах в Синоптик и реших да се пробвам. Днес ми е 4-ти ден и бих казала, че са я направили доста добре. Пращат ти мейл всеки ден, не е нужно да помниш да влизаш в сайта има готини упражнения и дневно меню (не че аз успявам да го спазвам, де) Можеш и да си мериш напредъка, което лично мен ме кара донякъде да внимавам повече какво ям и какво не. Ако хапваш шоколадче или чипсове ти сваля от точките и се надъхваш да не го правиш. Аз поне 4 дни се удържам ама ще видим....Има и лекарка специалист по хранене, която отговаря на въпроси, аз още не съм се възполвала, но смятам тези дни да я питам едно-две неща, които ме вълнуват, а по форумите пише какво ли не и на кого да вярваш в крайна сметка
Ако имате впечатления от програмата пишете, интересно ми е аз ли съм единствената вманиачена на тема пълна промяна всяка година като чукне 1-ви януари.

http://www.activia.bg/programa/
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Упражнениядиета
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 23:09.