IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 14th October 2007, 15:48
Аватара на demili 1
demili 1 demili 1 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 443
По подразбиране капсулна контрактура и нейните последствия

Преди 5 години се оперирах - 240 сс евросиликон, надмускулно. Преди от около година, а може и повече, получих капсулна контрактура на лявата. Съответно се подложих на нова операция, при друг доктор. Сложи ми 470 сс, макган, подмускуно. От операцията ми са минали 11 дни. Забелязвам, че в долната част на лявата гърда имам хлътване, нещо като празнина. Доктрът ми каза, че това се е получило от конрактурата, тъй като жлезата ми е намаляла и че тъканта в последсвие ще се възстанови. Много ви моля, кажете имал ли е някой сходен проблем? Дали наистина тази тъкан ще се възстанови?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 15th October 2007, 09:25
emisof emisof не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 925
По подразбиране Re: капсулна контрактура и нейните последствия

Цитирай:
Първоначално написано от demili 1
Доктрът ми каза, че това се е получило от конрактурата, тъй като жлезата ми е намаляла и че тъканта в последсвие ще се възстанови. Много ви моля, кажете имал ли е някой сходен проблем? Дали наистина тази тъкан ще се възстанови?

КК е удебеляване на капсулата, която е около импланта, не виждам това по какъв начин НАМАЛЯВА жлезата Кой е тоз доктор?
Демили, аз съм имала два пъти КК, и съм доста наясно с реоперациите по тази причина. Това "хлътване", което описваш, как изглежда по-точно? Да не би да е празнина на кожата, поради все още ненаместилия се имплант /при подмускулното, знаеш, наместването трае месеци/, или да е риплинг отдолу...
Отговори с цитат
  #3  
Стар 16th October 2007, 11:40
Аватара на demili 1
demili 1 demili 1 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 443
По подразбиране

мерси emisof за отговора. В епикризата ми пише:"Редукция на жлезната тъкан до липсваща на места." А тази празнина, за която говоря изглежда като представи си една гумена топка, която леко е спаднала в единия си край. Доктара / Стоянов/ каза , че там липсва тъкан и ако не се възстанови за няколко месеца, ще ми инжектира мазнина взета от друга част на тялото.
Някъде из форума четох, че имаш две операции и сега си с надмускулно. Кажи, моля те как бяха нещата пр теб и кой доктор те оперира?
Отговори с цитат
  #4  
Стар 22nd October 2007, 18:31
Атина Атина не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: София
Мнения: 102
Изпратете съобщение чрез ICQ до Атина
По подразбиране

Здравейте момичета.много моля ако някои от вас са имали капсулна контрактура да ми пишат на лични.днес мамологът потвърди опасенията ми-от две седмици съм с контрактура на едната гърда.хирургът каза да започна да правя масажи,но след масаж нещата стават още по зле-гърдата вече е твърда и подута много.с импланти съм от една година и три месеца.пия и антибиотик.ако се оперира контрактурата какъв е възстновителният период?благодаря за отговорите
Отговори с цитат
  #5  
Стар 22nd October 2007, 19:45
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Ах, много неприятно
Явно колкото и време да е минало тази КК си ни виси над главата и винаги е възможно да се появи
Атина, ако можеш споделяй и тук как си.
Ти как всъщност разбра, че нещо не е наред? Силна ли е болката?
Отговори с цитат
  #6  
Стар 22nd October 2007, 20:57
Атина Атина не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: София
Мнения: 102
Изпратете съобщение чрез ICQ до Атина
По подразбиране

Не няма силна болка.първо вдигнах температура-38 градуса и през ноща усещах лека пулсираща болка в гърдата,после се получи едем-подуване на гърдата.с компреси и антибиотик намаля оттокът но состана втвърдяването-сега гърдата е пак отекла-не толкова колкото в началото но доста все пак и е много твърда.болка няма обаче-само дискомфорт.това е за сега от мен момичета-ще ви пиша всичко което ми казва лекарят.с масаж обаче май няма да стане нищо.след като си направих оттокът стана още по голям.каза ми да не правя нищо за сега-само антибиотик.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 23rd October 2007, 10:14
emisof emisof не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 925
По подразбиране

КК се отстранява оперативно. При Атина явно става дума за инфекция, която първо трябва да премине, и след това да се пристъпи към премахване на капсулата. Няма нищо страшно - аз съм си ходила с КК години наред.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 23rd October 2007, 12:31
Атина Атина не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: София
Мнения: 102
Изпратете съобщение чрез ICQ до Атина
По подразбиране

Да със сигурност при мен има инфекция-тя е най вероятно причината за контрактурата.но вече пих 10 дни аугментин.после прекъснах за три четри дни и от вчера съм пак на антибиотик-пак аугментин.аз точно от това се притеснявах-дали не се налага спешно да се оперира гърдата-защото лекарят сега не е в софия....благодаря ти за отговора еми
Отговори с цитат
  #9  
Стар 23rd October 2007, 12:39
Malvina Malvina не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2006
Мнения: 163
По подразбиране

Момичета, съжалявам за случилото ви се. Стискам палци да се оправите.

За себе си знам, че след приблизително 7-те операции и последвалото изваждане на инплантите ( по настоящем нямам такива ), тогава увредената ми гърда в момента е куха отдолу. Мислех, че с времето ще се оправи, но вече мина повече от година и просто ми е като празна. Спомням си, че хирурга ми каза че е имало многто нкротирала тъкан, обяснявам си го с това че може би са ми я отстранили...Много ми е грозна едната гърда, добре че мъжа ми ме подкрепя и ми обича...
Отговори с цитат
  #10  
Стар 23rd October 2007, 12:55
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Съжалявам за това,което ти се е случило,Malvina.Би ли разказала защо се е стигнало до отстраняване на имплантите ти?
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: капсулнаконтрактуранейнитепоследствия
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:49.