IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #51  
Стар 5th June 2007, 07:57
karine karine не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2006
Град: София
Мнения: 947
По подразбиране

Пупи, да не би това подуване на корема да се дължи на това, че всеки ден пиеш газирано(нали беше написала, че всеки ден пиеш Кола). Лично на мен газираното ми се отразява ужасно, ставам като плондер, получвам киселини Слава богу, че не го обичам. Пробвай няколко дни без кола, може и да има ефект
__________________
Всичко идва при този, който умее да чака!
Отговори с цитат
  #52  
Стар 5th June 2007, 08:28
verita verita не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 4 019
По подразбиране

Пупи, ходих при една лекарка от Стара Загора, едва ли ти върши работа Все пак е добре да отидеш при някой, дори да не е най-добрия, все ще ти предпишат нещо и сама ще разбереш дали има ефект.

На мен ми каза, че моето не било още колит, но съм имала нещо като "лениви черва" - много бавно мелят храната. Предписа ми храносмилателни ензими и ми забрани наситени захари, като шоколади, както и някои плодове, например череши и сливи, защото при разграждането ферментирали, а при тяхната ферментация се отделял много газ, който подувал корема. Трябва да ям богати на фибри храни - мюсли, Активия, ягоди, салати, мляко, зеле. Дано има ефект Още не съм си купила ензимите, но от 3 дена вече внимавам и определено не ми е така издут корема
Отговори с цитат
  #53  
Стар 5th June 2007, 08:53
Puppito Puppito не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 2 019
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от verita
Пупи, ходих при една лекарка от Стара Загора, едва ли ти върши работа Все пак е добре да отидеш при някой, дори да не е най-добрия, все ще ти предпишат нещо и сама ще разбереш дали има ефект.

На мен ми каза, че моето не било още колит, но съм имала нещо като "лениви черва" - много бавно мелят храната. Предписа ми храносмилателни ензими и ми забрани наситени захари, като шоколади, както и някои плодове, например череши и сливи, защото при разграждането ферментирали, а при тяхната ферментация се отделял много газ, който подувал корема. Трябва да ям богати на фибри храни - мюсли, Активия, ягоди, салати, мляко, зеле. Дано има ефект Още не съм си купила ензимите, но от 3 дена вече внимавам и определено не ми е така издут корема

даже много ми върши работа, мила - аз съм от Стара Загора и тази седмица се прибирам. ако искаш пиши ми на лични при кого си ходила.
иначе- от няколко дни не пия газирано (мноооого ми е трудно но се въздържам), изобщо съм намалила яденето, че нещо забелязвам излишъци по себе си, ама не забелязвам проклетия търбух да е спаднал
Отговори с цитат
  #54  
Стар 5th June 2007, 12:16
Аватара на dododod
dododod dododod не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2007
Град: Пловдив
Мнения: 472
По подразбиране

Хора.прегледах темата набързо,но не можах да открия някой да се е оплакал от къркорене на червата.При мен се получава доста често,особено вечер,дори и след ядене.Възможно ли е да се дължи на вида храна?Понякога е много смущаващо...
Отговори с цитат
  #55  
Стар 5th June 2007, 12:20
Аватара на alica
alica alica не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Град: София
Мнения: 2 251
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Traiana
Хора.прегледах темата набързо,но не можах да открия някой да се е оплакал от къркорене на червата.При мен се получава доста често,особено вечер,дори и след ядене.Възможно ли е да се дължи на вида храна?Понякога е много смущаващо...
При обострен гастрит се получава.. много е неприятно.

както казва майка ми в такива случаи - лайненцата бибиткат на завоите в червата
Отговори с цитат
  #56  
Стар 5th June 2007, 13:29
Аватара на dododod
dododod dododod не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2007
Град: Пловдив
Мнения: 472
По подразбиране

Каквооо Alica,шашна ме....обострен гастрит-много остро ми звучи...Опасно ли е много това?Само тва ми липсва....
Иначе се посмях на тва за червата.ама ся мсиля за гастрита
Отговори с цитат
  #57  
Стар 5th June 2007, 13:33
Аватара на katie
katie katie не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Germany
Мнения: 1 300
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Traiana
Каквооо Alica,шашна ме....обострен гастрит-много остро ми звучи...Опасно ли е много това?Само тва ми липсва....
Иначе се посмях на тва за червата.ама ся мсиля за гастрита
Алиcа, не шашкай младежта!
Ако имаш гастрит, имаш много специфични болки в горната част на корема. Разбира се, това са моите некомпетентни спомени по въпроса. Доктор ще ти каже повече.
Отговори с цитат
  #58  
Стар 5th June 2007, 13:34
Аватара на alica
alica alica не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Град: София
Мнения: 2 251
По подразбиране

Ами моя като беше обострен така се получаваше... Ама то доста боли.. Неискам да те плаша. Ако нямаш гастрит може да е от нещо друго, храна например или де да знам. Толкова съм свикнала с това, че рядко му обръщам внимание
Отговори с цитат
  #59  
Стар 5th June 2007, 17:41
Аватара на dododod
dododod dododod не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2007
Град: Пловдив
Мнения: 472
По подразбиране

Ми мен не ме боли нищо,само си къркорят червата ,аз все си мисля че от някакви кислелини. Надявам се да не е нещо сериозно.10х все пак
Отговори с цитат
  #60  
Стар 19th June 2007, 11:42
ttoni2004 ttoni2004 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 14
По подразбиране

Здравейте!
Искам да ви попитам някой дали е имал сходни проблеми с моите, и ако е имал да ми пише...Често ме боли стомах, особено вечер преди лягане. Вечер ми се пие вода, ама не трябва да пия, понеже много ще ме заболи. Боли ме и ако да речем сутринта съм яла плодове, а на обяд хапна нещо месно. Съветват ме да ходя на гастроентеролог, ама мен ме е страх от тръбичката, която минава през гърлото...Няма ли, за бога, друг метод, чрез който да ми се "огледа" стомаха? Веднъж бях чела в една листовка и май пишеше за някакъв метод, но беше отпреди година и съм загубила листовката...Беше някакъв център в Пловдив.Ако някой се сеща, нека да ми пише...
__________________
Не вярвай в чудеса. Разчитай на тях!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Подуткоремщесепръсна
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:39.