IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #941  
Стар 12th June 2010, 15:10
lovebird lovebird не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 449
По подразбиране

Бива ли такова нещо, не мога една свястна извара да намеря! Една оставя мазен слой по небцето, друга има вкус на гума, трета е всичко друго, ама не и извара...
Отговори с цитат
  #942  
Стар 12th June 2010, 15:20
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Днес си купих от прехвалета извара Мероне Е, по-тричава работа няма, какво толкоз й харесвате, та тя почти не се яде
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #943  
Стар 12th June 2010, 15:28
lovebird lovebird не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 449
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от мауз
Днес си купих от прехвалета извара Мероне Е, по-тричава работа няма, какво толкоз й харесвате, та тя почти не се яде
Toчно от тази сега имам вкъщи! Или аз съм сбъркана, или партидата е ужасна.
Отговори с цитат
  #944  
Стар 12th June 2010, 17:10
Sine Qua Non Sine Qua Non не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: DreamWorld
Мнения: 910
По подразбиране

дундьо, защо след 40 ден ще качвам от млякото?
Отговори с цитат
  #945  
Стар 13th June 2010, 11:08
Аватара на Engel
Engel Engel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 2 403
По подразбиране

Piny: Ям месо ама 1-2 пъти седмично
Вече си позволявам доста от нишестените храни /бисквити и т.н./, който съм мислила
за тотално забранени и само съм се тормозила.
Кафето винаги съм си го пила с мляко /1.5% или 0.1%/.
По принцип закусвам като стана и огладнея, може да е след 1 час, може и да е след 2-3 часа.
Не смятам, че трябва да се насилвам да ям, а да слушам тялото си

Дундьо: Ти каква промяна направи? Вкара плодовете ли? Радвам се, че толкова време си
задържаш резултата.
Аз миналата седмица минах на по-строг режим и веднага си свалих 1кг.
Сега съм си заковала 63кг. и малко надолу.
Целта ми е около 3кг. до Август месец.

мауз: Пробвай към салатите да добавяш сирене, кашкавал, естествено не в големи количества
1 яйце също
Никой не ти е казал, че щом според кръвната група трябва да приемаш млечни, да живееш на тях.

Sine Qua Non: А аз се радвам, че още си във форума и работиш върху себе си!
Разкажи ми повече и гледай след няколко седмици да минеш на краставици с кашкавал
Прави си огромни салати вечер с всички зеленчуци, който се сетиш и пий 0.5л. вода.
Сигурна съм, че няма да огладнееш
Отговори с цитат
  #946  
Стар 14th June 2010, 07:47
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Енджи, аз плодове не обичам. Но ям други въглехидрати. Всякакви - картофи, бобови, ориз, хляб. (Нямам предвид сладкиши, разбира се, и без това и тях не обичам). А бе не качвам, ама и не свалям. Още умувам накъде да я захващам.
Сине, преди години видях как става това с млякото с една моя много близка приятелка. И тогава доктор й го обясни, че е естествено. Няма как да помня всички обяснения, пък и на ония години ние нямахме информация, че да разбираме какво ни говорят. Отделно дето и много от изследванията, за които сега знаем, още ги е нямало. Сега от това, което чета, виждам много противоречия. Едни казват, че млякото е фантастична природно балансирана храна (има си протеини, въглехидрати и мазнини), други твърдят, че след детска възраст консумацията на мляко трябва драстично да се ограничи. За теб кое важи е въпрос на генетика. Но в едно съм сигурна - при еднотипно хранене организмът бързо се адаптира. Срокът е 40 дена. Право да ти кажа, мен повече ме притеснява комбинацията с домат. Това ми е любимата храна и ям целогодишно като невидяла. Мога само с това да живея. Сутрин още не съм си отворила очите и вече ръфам вместо ябълка. Обаче вече няколко пъти се случва следното:
Обикновено ставаше по сесии. Знаеш как е, четеш и не можеш да губиш време за готвене. Запасявах се с домати и яйца. Купувах един хляб и докъдето стигне. Не излизах да пазарувам. А хлябът, естествено, мухлясваше. Та ядях на ден домати, 1/2-1 филийка (само по 2-3 дена, после мухлясваше) и 2 до 3 яйца - варени или правени на тефлон. Резултатът първия път ме ужаси - мислех, че трябва да съм отслабнала при това оскъдно ядене, а за 3 седмици бях наддала 4 килограма. И всеки път, когато минавах на такова хранене, ставаше същото. Има нещо в доматите, което е дебелеещо. Или в комбинацията с протеини. При това яйцата нямат грам въглехидрат, за разлика от млякото. Впрочем, разбрах наскоро, че доматите май съдържат глюкоза. Още не съм го проверила със сигурност. Но и досега лятото, когато ям най-много домати и общо взето съм на салата, дебелея. Доколкото разбирам, индивидуалната реакция към храните е генетично обусловена. Та ти се наблюдавай и следи кантарЯ
Отговори с цитат
  #947  
Стар 14th June 2010, 20:14
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Дундьо, плашиш ме с това изказване. Аз също много си падам по доматите, дай ми все салати да ям. Да, ама почвам да се подувам, килата не намаляват, дори обратното - както при теб.
Каквото и да съдържа "плодът" домат просто не ми се вярва да е толкоз лоша храна.
Зимата няма зеленчуци и пълнея, лятото ги ям и пак пълнея
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #948  
Стар 15th June 2010, 07:44
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Мишоче, аз не се подувам, само пълнея. И доматът не е лоша храна, а е най-хубавата. Въпросът е, че явно в определени комбинации, не е подходящ за отслабване. В случая на Сине- млякото има галактоза, доматът чиста глюкоза и май поглъщаш повече въглехидрати, отколкото ти минава през ума. При това бас ловя, че Сине не ползва олио и внимава с процента масленост на млякото. С продължителната употреба липсата на мазнини съвсем ще влоши положението. Обаче дано пък не съм права.
Отговори с цитат
  #949  
Стар 16th June 2010, 20:17
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

юхууууууууу аз днес имам минусче от 100г

Отговори с цитат
  #950  
Стар 17th June 2010, 10:01
Аватара на Engel
Engel Engel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 2 403
По подразбиране

Браво Piny
И аз да се похваля горе долу половин кило надолу, голяма мъка е
Още 2.5 останаха
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ДиетичнаГОВОРИЛНЯ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:00.