IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 24th May 2010, 08:49
mira_mc mira_mc не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2009
Мнения: 17
По подразбиране

а за помпата за кърма - чудя се каква да си взема - ръчна или електрическа.
Отговори с цитат
  #12  
Стар 14th June 2010, 08:40
mira_mc mira_mc не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2009
Мнения: 17
По подразбиране

sisoni - много благодаря, да ти кажа честно ме успокои! изчетох доста по форомите и доста статии по интернет и каточели плюсовете на секциото ми се виждат повече.
е далаеч съм от мисълта че ще е лесно - но то в това положение лесно няма
пък и ми се струва по-малко рисково за бебето - няма форцепси, овита пъпона връв и т.н.
а и някак на мен лично ми допада повече мисълта за секцио - някак по-лесно приемам коремна операция отколкото 12 часа напъване /което е относително де - при всеки е индивидуално/
все пак всеки има право на лично мнение, но мерси че ме търпите - май всички бъдещи мами минаваме през периоди на паника .......
Отговори с цитат
  #13  
Стар 15th June 2010, 12:24
Аватара на valeto
valeto valeto не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Град: София
Мнения: 9 208
По подразбиране

Аз ко да кажа, че едно дете на практика го родих и по двата начина ... Тръгнах нормално, такава нагласа имах, така исках, ама не стана. Нямах напъни, само болки и бая ме помъчиха, докато не разбраха, че няма да стане и ме оперираха.
Лично предпочитам нормалното раждане, въпреки, че се възстанових бързо след секциото. Тука е въпрос на воля как ще затъпиш болката и да си втълпиш, че колкото повече се движиш, толкова по-бързо ще се възстановиш. На следващия ден след секциото си ходех нормално.

Та, при всеки е индивидуално всичко, така е. Имам познати, които влизат в болницата и след час вече са родили нормално без никви грижи. Други им е по-трудно, но никога не знаеш до последно как ще е при теб. Затова не си прави предварителни нагласи, за да не се разочароваш.

Относно помпата, ръчната е по-добрия вариант, пробвала съм и двата вида.
__________________
. LIVE . RIDE . FLY
Отговори с цитат
  #14  
Стар 16th June 2010, 22:07
Аватара на snobkata
snobkata snobkata не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 125
По подразбиране

Няма нищо страшно в раждането с операция Ако си малко по търпяща болка, още на др ден ще си на крака,И на мен абсолютно никой не ми е помагал за бебо в къщи За помпата-изчакай да родиш и ако трябва тогава-моята си остана почти неизползвана
__________________
Пустоща за едни е увеселителен парк за други!
Отговори с цитат
  #15  
Стар 18th June 2010, 18:26
schatz1 schatz1 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2010
Град: София
Мнения: 73
По подразбиране

Малко закъсняла съм с включването,но и аз да се казкажа.Избрах да родя секцио по мое желание и съм доволна от избора си!
Изобщо недей да се зачитваш по форумите и да разпитваш,всичко е много индивидуално зависи и от прага на болката.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 21st July 2010, 21:51
dora7511 dora7511 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2010
Град: София
Мнения: 57
По подразбиране

По принцип по добро и за бебето и за майката е естественото раждане.
Но в нашите болници такова трудно се случва.Условията , обстановката, отношението, излишните им процедури които само пречат на процеса и го усложняват...всичко там прави нормалното раждане кошмар.И за това масовото отношение към раждането е като към ужас.
Но едно естествено раждане в спокойна обстановка и без излишни намеси , си е за предпочитане от всякъде пред това да те упояват и да ти разпорят корема.
http://www.rodilnitza.com/blog/
Отговори с цитат
  #17  
Стар 21st July 2010, 22:24
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от dora7511
Но едно естествено раждане в спокойна обстановка и без излишни намеси , си е за предпочитане от всякъде пред това да те упояват и да ти разпорят корема.
Извинявай за въпроса , но колко деца си родила? ...Звучиш ми доста опитна
По-горе в темата съм се изказала и аз

Ще ме прощаваш , но това със спокойната обстановка при нормалното раждане ми идва в повече
В момента, в който контракциите започнат да стават непоносими , как се чувстваше , щото на мен никак не ми беше спокойно
__________________
Винаги има две мнения - грешното и моето
Отговори с цитат
  #18  
Стар 21st July 2010, 22:33
dora7511 dora7511 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Feb 2010
Град: София
Мнения: 57
По подразбиране

Нямах пред вид това, ясно че раждането не е като пиене на коктейл на плажа.Имах предвид другите фактори- светлини, стрес, страх, паника, крясъци ан доктори, чужди хора наоколо, все неща стопиращи естественото отделяне на окситоцин от организма.И отделяне на адреналин, който също пречи на окситоцина.
А системките с изкуствен окситоцин в болниците само форсират, правят контракзиите по чести, болезнени и интензивни(и непоносими).
И от там и масовото разбиране а ужасното нещо раждането.
Ужасно го правят докторите и акушерките .
В блога който дадох по горе има интересни материали и разкази на жени от БГ, раждали всякак.
Няма какво да дудна и нареждам тук.Който иска ще си прочете.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 21st July 2010, 22:47
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

Не ми отговори колко деца си родила ?
Едно е да разтягаш локуми , които си прочела някъде си...друго е да си си драла Д-то
__________________
Винаги има две мнения - грешното и моето
Отговори с цитат
  #20  
Стар 22nd July 2010, 07:14
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

Аз съм раждала в спокойна, приятна обстанвока, аромотерапия, с много мил екип ( абе с две думи - в Австрия)
И двата пъти се бях зарекла да раждам нормално, но след като цяла нощ имаха зверски контракции през 2-3 минути, а на сутринта имах разкритеи само 1 см повече от вечерта, сама пожелах да ми сложат епидурална упойка. Когато имаш редовни, силни контракции е много трудно да се отпуснеш и да се радваш на обстановката. Нито ароматната вана, нито приятната музика, нито заглушената светлина, нито успокоенията на маъжа ми (който така или иначе е по-шашнат и от мен) са в състояние да направят болката поносима. И накарая като видиш че от всичко това ефектът е само 1 см за 10 часа мъки....
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: секциопожелание
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:21.