IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 9th December 2010, 23:28
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране Вегетарианство / веганизъм и опити за бебе :)

Какво мислите, възможно ли е? Според мен няма пречка но трябва да се консултирам с лекар какви добавки да вземам. Започнах с фолиева киселина но не знам дали е достатъчно. Само държа добавките да не са от животински произход.



Има ли майки или бременни които не употребяват животински продукти? Аз не мога да вървя срещу принципите си, но от друга страна искам когато му дойде времето да имам здраво бебче и с това също компромис не бих направила. Определено ако ми се наложи да избирам, здраво бебе ще е най важното но се надявам да мога да си запазя режима.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 10th December 2010, 08:25
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

по принцип има много вегетраинки , които си износват и раждат здрави бебета. Аз лично също вегетарианствах, но през бременността започнах да ям отново месо- просто чувствах, че имам нужда от това.
Като забременееш, сама ще решиш какво да правиш, а и докторът ти ще те посъветва.
Работите ли вече по въпроса? Според мен сега е най-добирят момент да си направите бебче - докато студентстваш.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 10th December 2010, 18:44
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Да, действаме Много много го искаме, даже сънувах че имаме вече детенце хехе. Бяхме на изследване на LH и FSH хормони днес, доктора ми ги назначи, и на мъжа назначи някакви изследвания за да се увери че всичко е наред и сме способни да създадем здраво поколение. Споменах му че съм вегетарианка и той каза същото като теб. В името на бъдещото ми дете, ако се наложи бих се отказала от вегетарианството. Това е единствената причина която може да ме откаже. Между другото ми изписа и калций, желязо и магнезий но ми каза когато разбера че има бременност, да ги спра, а до тогава да ги вземам.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 10th December 2010, 18:47
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

ами хайде тогава стискам палци да стане бързо
Отговори с цитат
  #5  
Стар 10th December 2010, 18:52
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Благодаря
Отговори с цитат
  #6  
Стар 15th December 2010, 12:02
Аватара на smehuranka
smehuranka smehuranka не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2010
Град: София
Мнения: 144
По подразбиране

Ех, а после ще те загубим за форума, когато се прехвърлиш да пишеш с бг-мамите
Стискам палци за успех и "две чертички" дето се вика
Отговори с цитат
  #7  
Стар 15th December 2010, 21:52
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Благодаря за пожеланието смехуранка Време ми е... Но си оставам в този форум, има достатъчно компетентни и добронамерени мами с които мога да обменям опит когато му дойде времето Мехзду другото... днес ми дойде, което е добре всъшност, бях се притеснила понеже ми изписаха едни антибиотици и не знаех да ги започна ли или да чакам и днес ги започнах че имам проблем с мъдреца, та ще изчакаме края на антибиотичното лечение, а както всеки знае е изключено да се приемат по време на бременност, и до колкото знам дори съвсем обикновено болкоуспокояващо може да доведе до проблем с плода. Така че, ще започнем с опитите начисто след нова година и както се казва - нова година нов късмет
Отговори с цитат
  #8  
Стар 15th December 2010, 22:21
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Успех и един съвет от мен- ако имаш проблем със зъб (аз мъдрец дори не бих лекувала въобще, директно бих го извадила ) не започвайте нищо преди да е 100% излекуван, защото лечение на зъб по време на бременност е много сложно нещо, направо невъзможно...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 15th December 2010, 23:45
Iliana81 Iliana81 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Град: Keski-Suomi, Finland
Мнения: 1 901
По подразбиране

Благодаря Апо! Абсолютно си права за зъбите - всичко трябва да е излекувано (или извадено ) преди бременноста че после става сложно. Между другото бебока на аватара ти е голяма сладуранка, да е жива и здрава!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Вегетарианствовеганизъмопитизабебе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 03:55.