IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 14th January 2011, 21:39
Аватара на Silvana-)
Silvana-) Silvana-) не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Град: Sofia
Мнения: 127
По подразбиране Трето дете на 40 !!!?

Винаги съм искала да имам три деца,но за сега имам двама сина,на 18 и на 14.Мъжът с който живея от 2,6 години иска да имаме бебе(той също има две деца от предишни бракове)...аз също,но се страхувам много,тъй като отглеждам синовете си предимно сама.....

Толкова искам бебе,а от друга страна тъкмо след още 2-3 години ще мога да си поема дъх...... и наново с отговорностите покрай отглеждането на едно дете и то на тази възраст представям си как след няколко години ще стана баба.....с бебе на ръце
А като тръгне на училище ще му казват-айде излизай,че баба ти те чака .........

Ей такива мисли ме мъчат напоследък...

Какво мислите вие ?Имам нужда да поговоря с някой,просто искам да разбера как изглеждат нещата отстрани .....


Извинявам се,ако звуча объркано,това е защото и така се чувствам.
__________________
Човек пролива най-много сълзи,следствие сбъднатите си мечти!!!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 14th January 2011, 21:52
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

според мен 40 годишна възраст е много хубава за трето дете - това ще те подмлади вътрешно, ще ти даде нова енергия и ще направи връзката ти с пратньора ти още по-пълноценна.
Страховете ти са разбираеми, но неоправдани
Отговори с цитат
  #3  
Стар 14th January 2011, 22:23
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

Silvana , гледай си рахатлъка и не си усложнявай излишно живота.
При положение , че и двамата имате по две деца , защо ви е трето ?

На 50 години вместо да се радваш на внуци и спокоен , уютен семеен живот , ти ще се белосваш с първолаче
+ това може да правите опити за зачеване година-две , защото нали се сещаш , че на 40 години нещата не стават лесно , както като си на 20-30.
Когато си млад, много по-лесно се справяш с бебешкия плач , коликите на мъничето , ако щеш и хроничното родителско недоспиване .........А след една определена възраст всичко ще е много по-различно според мен

Изборът е твой ...Предполгам , че има жени , които и на 50-60 биха се навили да родят , така че ...........
Отговори с цитат
  #4  
Стар 14th January 2011, 22:50
Аватара на LP_
LP_ LP_ не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2009
Град: Бургас
Мнения: 564
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от i_ani
Silvana , гледай си рахатлъка и не си усложнявай излишно живота.
При положение , че и двамата имате по две деца , защо ви е трето ?

На 50 години вместо да се радваш на внуци и спокоен , уютен семеен живот , ти ще се белосваш с първолаче
+ това може да правите опити за зачеване година-две , защото нали се сещаш , че на 40 години нещата не стават лесно , както като си на 20-30.
Когато си млад, много по-лесно се справяш с бебешкия плач , коликите на мъничето , ако щеш и хроничното родителско недоспиване .........А след една определена възраст всичко ще е много по-различно според мен

Изборът е твой ...Предполгам , че има жени , които и на 50-60 биха се навили да родят , така че ...........
За това се намира млад татко да отменя мама от задълженията :P :P
Отговори с цитат
  #5  
Стар 14th January 2011, 23:05
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

Ако е млад хубУ ...., ама ако е на 40 г. като моя
Питаш ли дали му е лесно с мъниче на 4г.и 6 месеца
Постоянно е отгоре му , вечно нещо иска и бърбори ...Абе иска си внимание детето , но на тати му пуши главата и е готов да купи/направи всичко за нея , само да има мир и тишина
Отговори с цитат
  #6  
Стар 14th January 2011, 23:09
Аватара на LP_
LP_ LP_ не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2009
Град: Бургас
Мнения: 564
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от i_ani
Ако е млад хубУ ...., ама ако е на 40 г. като моя
Питаш ли дали му е лесно с мъниче на 4г.и 6 месеца
Постоянно е отгоре му , вечно нещо иска и бърбори ...Абе иска си внимание детето , но на тати му пуши главата и е готов да купи/направи всичко за нея , само да има мир и тишина
Млад, млад :P
Отговори с цитат
  #7  
Стар 14th January 2011, 23:14
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Е таткото вече е намерен, LP_

Преди години чух една шега по подобен повод "Твойте и мойте бият нашто". Днес не ми е смешна вече.
Иначе онова старо сериалче Стъпка По Стъпка ми беше много забавно.

И двата възможни отговора могат да са правилни - всичко си зависи от хората. На мене отстрани ми се струва, че ... абе няма безпроблемна връзка и като нищо след време пак можеш да го отглеждаш сама (и с това ще се правиш, но не е такава целта, нали). И още, след раждането на детето много неща се променят във връзката - понякога към добро, но не винаги...
Аз също исках да имам поне три деца, но не и днес.

Също - винаги има вариант да си кажеш след време "дали не сгреших, че не родих", но може и за пореден път да го отглеждаш сама.
Желая ти да направите най-добрият избор за вас двамата (и за близките ви), който и да е той.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 15th January 2011, 03:25
Аватара на Тайна
Тайна Тайна не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2005
Град: Under The Stars, USA
Мнения: 817
По подразбиране

Здравей, Силвана!
Аз бях на 22години, а брат ми на 20 когато се роди малкото ни братче.Майка ми се ожени повторно преди години и много искаха да си имат детенце(мъжа и няма деца).След 2 спонтанни аборта, майка ми изкара лека бременност и роди на 42годишна възраст.Сега са едно прекрасно семейство и бебчо расте щастлив и много обичан.Признавам че първоначално имаше някаква ревност от наша страна, в смисъл чудехме се дали майка ни няма да си насочи вниманието изцяло към бебето и да забрави за нас(сега ми става смешно като се сетя).Братчето ни скоро ще навърши две годинки, адски много му се радваме и гордеем с него, въпреки че всички живеем в чужбина и досега сме го виждали само веднъж. Майка ми и съпругът и като че ли се подмладиха покрай малкия и са прекрасни родители.Въобще да не ти пука какво биха казали хората, важното е вие да се чувствате ок и да сте щастливи.
Моят съвет:ако и двамата много го искате и се чувствате готови-действайте!!! Успех!
__________________
But I still haven't found what I'm looking for...
Всяко зло за добро...
Внимавай какво си пожелаваш...
http://www.lowcarbfriends.com/bbs/
Отговори с цитат
  #9  
Стар 15th January 2011, 08:40
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Тайна
Майка ми се ожени повторно преди години и много искаха да си имат детенце(мъжа и няма деца).
В този случай е нормално , единият или двамата от новосформирата брачна двойка да желаят наследник...

Деверът ми е на 46г и има момиченце на две годинки , НО и за него е втори брак и първо дете.
Втората му жена е на 43г (с дъщеря на 22) , но знаеше ,че той много иска дете и се реши ....

Не смятам обаче, че само децата сплотяват връзката.
Имаме приятели , които са заедно вече 20г , с по един неуспешен брак и по едно дете зад гърба си , но са страхотно семейство , въпреки че нямат преродени деца.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 15th January 2011, 08:57
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Тайна
Въобще да не ти пука какво биха казали хората, важното е вие да се чувствате ок и да сте щастливи.
Моят съвет:ако и двамата много го искате и се чувствате готови-действайте!!! Успех!
Подкрепям !
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Третодетена
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:40.