IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 28th January 2011, 09:05
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Rusalka
Същата работа е и при нас. Всъщност, той е на етапи. Има дни, в които спи по цял ден и се събужда само за хранене, има и такива в които заспива, а след 20мин. вече се кокори.
Иначе от самото изписване му даваме витамини - D, A и C комбинирани.
Не знам, какво ще правим с този сън, сега е проблем, а след месец-два, когато започнат зъбите не ми се мисли. Май-май ще трябва да питам за успокоителни, но за мен.
Моя малкия спеше 3-4 пъти през деня точно по половин час.Все едно имаше вграден часовник.А през нощта шава,мърда,пъшка,върти се-направо кошмар.Заточих го при мъжа ми в другата стая-да се оправят по мъжки :P
Отговори с цитат
  #12  
Стар 28th January 2011, 09:08
Аватара на mimika
mimika mimika не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2008
Мнения: 2 493
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Thomi
Цитирай:
Първоначално написано от apoklistika
Безпричинното стряскане и лекият и неспокоен сън са един от симптомите на рахита.
Леле ,това за първи път го чувам или е нещо съвсем ново .
Не е ново Томи, аз го знаех още от сина ми. Това, което казва Апо, плюс изпотяването по главичката.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 28th January 2011, 13:32
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Не знам колко е ново, заедно с изпотяването по слепоочията съм го срещала навсякъде като един от най- характерните симтоми.
Русалка, иначе сега е и времето, в който бебето започва тепърва да си създава режим, освен това е и времето на коликите... като събереш всичко всъщност е съвсем нормално да ви се случват такива работи
Това, което аз направих, колкото и някои да го смятат за неправилно е, че наложих режим със сила В смисъл не я оставях да спи, когато на нея й се спи и я будех, ако откара по- дълго. Няколко дни може да ти скъса нервите, но след това ще си рахат. По това време долу горе буденето ни беше към 7, след това към 10-11 приспиване, от 1 до 2 часа сън, след това към 3-4 следобед още един сън, пак не повече от 2 часа, и вечерно лягане съм 8-9. Сега още лесно можеш да се наложиш, за не повече от 4-5 дни ще свикне. Иначе знам ги теориите колко е хубаво да го оставиш детето само да си направи режима, ама както беше при нас, бях абсолютно сама и нямаше кой да ми помага, просто не можех да я чакам да се настройва и наглася
Отговори с цитат
  #14  
Стар 29th January 2011, 17:36
Аватара на trigers
trigers trigers не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 638
По подразбиране

здрасти, аз просто не разбирам какво значи да си наложиш режима... как като не и се спи я караш да спи. Не може някой да ме накара, ако не искам. Опитвах. Продължавам да опитвам да я слагам, когато реша че трябва да спи, но се случва на сои по час и половина -2 в леглото играейки, катерейки се, бърборейки, смучейки палеца без да успее да заспи... а като вляза почва да се смее и да "бяга" из кошарата да не я хвана.... всеки ден ни е различен няма режим въпреки че ще стане нагодина. Преди обед спи задълже, но следобед всеки ден е различно.

Може би за майки които са научили да си приспиват децата на ръце да вкарат режиме по лесно знам ли... аз я мятам в леглото и излизам вечер нямапроблем - ляга и заспива, но следобедната дрямка е под въпрос
Отговори с цитат
  #15  
Стар 30th January 2011, 11:32
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Ами първо на амен година вече е много по- трудно да наложиш режим, отколкото на 3 месеца. Ако все пак искаш, постига да се за около месец, с много търпение, но си е зор При мен нямаше друг вариант, щото наиситна нямам нито секунда помощ от никъде, всичко на мен чака, затова беше крайно наложително да въведа ред със сила. И при нас не мина без проблем, ама като я държиш една седмица подред будна времето, което на нея й се спи, ще видиш как ще заспива, без да бяга из леглото Ти си благосолвена, ако спи по 2 пъти на ден, Елла от шестия си месец спи само и единствено веднъж, при това и туй веднъж е под въпрос. Ако все пак заспи, то е за не повече от час. Ако все пак искаш съвет, това предиобедно спане постепенно почни да го изместваш, за да стане обедно. Те на тази възраст вече и нямат нужда от толкова много сън.
Аз също не я приспивам на ръце, с тази разлика, че ти можеш да я оставиш час- час и половина и тя се занимава в леглото, дори и да не спи, а мойто диване крещи и реве и истерясва. Дори и да не спи, много е хубава тая практика- това пак е създаване не режим- просто да знае, че е време, в което трябва да е в леглото
Отговори с цитат
  #16  
Стар 30th January 2011, 11:41
Аватара на Piny
Piny Piny не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 3 669
По подразбиране

ох колко ми е позната тази проблематика
Отговори с цитат
  #17  
Стар 1st February 2011, 17:57
Аватара на trigers
trigers trigers не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 638
По подразбиране

хах Апо, то точно така си и става...от няколко дни не спи сутрин...ма то е ясно че няма нужда от тоя сън- спеше защото става много рано за да ака и яде... и после като не си е доспала- обратно в леглото до обяд ... и посл ми стапя лагерите до 7 и половина кога се къпе.
От няколко дни вече ( да не казвам голяма дума, че пак ще почне със щуротиите) успявам да я удържа до обяд че после да спи.

Мисля, че като се оправи времето ще е доста по-лесно с всичко. Сега и е скучно. А по молове няма да я водя с тия грипове.

Иначе не е като да я оставя всеки път и да не реве... виж изтощена от рев е заспивала. Но съм я оставяла да реве така само казто знам че наистина и се спи, а не може да заспи по няква причина... зъби най-веротно.
Все тая поздрави на малката калпазанka

пс : яна почти ходи вече май ще има рд+прощапулник на едно :Д
Отговори с цитат
  #18  
Стар 1st February 2011, 23:04
Rusalka Rusalka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Град: Варна
Мнения: 1 900
По подразбиране

Ние от 2 дни вече се държим по-прилично. Спи си почти постоянно до 16ч. най-много с 1-2 часа пауза. Но пък след това до 23-24 часа не мигва и е крив.Така е малко по-добре за мен, защото по мога да свърша някоя работа.
Имам и още едно въпросче, което не е много по темата, но все пак ...... вашите деца повръщат ли често? Винаги след хранене го оригвам, но въпреки това след това повръща. А нали казват, че кърмачетата не можели да преяждат? Иначе си наддава, пълни памперсите, но пада голямо преобличане цял ден.
__________________
www.DobraOferta.com
Отговори с цитат
  #19  
Стар 2nd February 2011, 00:00
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Не знам кой казва, че не могат да преяждат... за първи път го чувам... спреяждат си спорен мен и още как... но е възможно да се дължи и на прекалено лакомо ядене... при нас си беше преяждане- започнах да давам малко по- малко и спря, ама то зависи и какво разбираш под повръщане, колко...
Три, Елла е същата- рано ставане, късно лягане, през деня бяс. Просто вече едва се сдържам да не я запукам със шамарите щото започна да се показва като голямо характерче... най- лошото е точно това, че нищо не мога да свърша. За оставянето сами на тая възраст ако реве да знаеш, казват, че максимума е около 20 мин- в тоя период още можеш да й овладееш рева. След това вече адреналина почва да ги пере в мозъците и истерясват съвсем Мойта хубавица имам чувството, че вече на втората минута я хваща адреналинската истерия.... и то само в спалнята- в дневната може да стои сама, ама там пък аз не мога да я оставя- газов котлон, мнгоо шкафове, разни работи за чупене.... което ме подсети, днес ми пусна телефона в тоалетната, как да не я удушиш
Отговори с цитат
  #20  
Стар 2nd February 2011, 09:43
Аватара на trigers
trigers trigers не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 638
По подразбиране

e, ако не друго мойте уши няма да издържат повече от 20 минс
аз помня като малка съм вдигала температура от рев и няма да повторя тая грешка на майка ми ... не че нещо лошо казвам
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Лекиятсъншумовете
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:59.