IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 11th April 2008, 10:07
JuLkA JuLkA не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 8
По подразбиране Един въпрос

Здравейте всички! Искам да ви попитам нещо.От известно време ходя на фитнес, но днес се заинтересувах повече от това колко калории изразходвам.Обикновено започвам с 30 мин. кростренажор,след това правя упражнения с тежести за краката и ръцете и завършвам с 10 мин пак кростренажор.Днес видях, че на крострнажора пише 965 килоджаула, сметнах го колко калории е това и ми излезе 230,86.Това не е ли малко за общо 40 минути кростренажор?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 11th April 2008, 15:36
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

а тия 965 килоджаула не са ли за 10-те мин? ако е за 40 на мен ми се виждат малко- сигурно бягаш доста бавничко. аз за 40 мин тичане на кростенажор ги докарвам до 2600 при нормално тичане а при по-бързо темпо и малко повече.освен това не съм много компетентна но мисля че е по-добре да почваш с 10-те минути и да завършваш с 30
Отговори с цитат
  #3  
Стар 11th April 2008, 17:04
cveti_v cveti_v не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2007
Град: София
Мнения: 39
По подразбиране

Калориите са точно толкова, колкото ти показва уреда. И аз когато започнах да тренирам се учудих, но няма грешка. Продължавай в същия дух
__________________
I Depend On Me...
Отговори с цитат
  #4  
Стар 11th April 2008, 18:42
JuLkA JuLkA не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 8
По подразбиране

Ами да за 40-те минути са Гледам да тичам с 60-65 оборота незнам това бавно ли е? Понеже имам вкъщи велоергометър и преди като тренирах на него 40 минути ми излизат около 420 калории
Отговори с цитат
  #5  
Стар 15th April 2008, 00:08
mila_kirilova mila_kirilova не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 67
По подразбиране :)

Не са малко, те различните уреди мерят различно. Поне при мен в два фитнеса на 2 велоергометъра, с едни и същи обороти, за 30 мин ми показваше разлика от 100 ккал. Важното е ти да се чувстваш истински натоварена след тренировката.
__________________
http://www.mamaibebe.com/ticker.php/weight/20292.gif ЩЕ ИМ ПОКАЖА АЗ НА ТЯХ!!!!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 17th April 2008, 11:07
JuLkA JuLkA не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 8
По подразбиране

А може ли да ви попитам, тъй като вие сте по опитни от мен, с колко минути кардио е добре да започвам тренировка и с колко да свършвам? По принцип почвам с 30 и завършвам с 10 или 15
Отговори с цитат
  #7  
Стар 17th April 2008, 13:21
Аватара на bibi_82
bibi_82 bibi_82 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Варна
Мнения: 2 299
Изпратете съобщение чрез ICQ до bibi_82
По подразбиране

ами всеки тренира различно - някои бягат повече в началото, други повече в края.аз лично съм чувала че в началото е добре да бягаш 10-15 мин само да загрееш и в края на тренировката да бягаш 30-40 мин.аз съм пробвала и двата варианта но за мен лично е по-добре в края...по-зор е след тренировка ама нали това е идеята - да се потим повече...
Отговори с цитат
  #8  
Стар 18th April 2008, 10:05
JuLkA JuLkA не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 8
По подразбиране

Дам права си.Днес започнах тренировка с 15 мин кростренажор и завърших с 30 и се чувствам доста по натоварена.Мерси за отговорите ви
Отговори с цитат
  #9  
Стар 23rd April 2008, 15:00
kroexist kroexist не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: SOFIA
Мнения: 86
По подразбиране

Отговорът вярваш или не се крие не толкова в това какво ти показва машината ами в това какъв пулс потдържаш докато правиш кардио. Всеки трениор ще ти каже същото. Може да въртипедалите като луд а резултата в последстви да е само главоболие и умора със загуба на тонус! Има специални уреди които отчитат "полезната" граница на пулса в която тялото работи на 120% и наистина постига целите ТИ!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Единвъпрос
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 06:16.