IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 31st August 2007, 15:39
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране Предучилищна в детска градина

Здравейте Какво мислите за предучилищната в детска градина
Отговори с цитат
  #2  
Стар 31st August 2007, 15:56
Аватара на Limoni-Johni
Limoni-Johni Limoni-Johni не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: BG
Мнения: 576
Изпратете съобщение чрез ICQ до Limoni-Johni
По подразбиране

Babri, ако си доволна от детската си градина досега, нищо не ти пречи да го оставиш детето и за предучилищна. Не знам твоя дребосък как би понесъл една промяна на средата, ако го запишеш в училището за предучилищна подготовка...
Моя се научи доста сносно да смята, да пише цифри и букви (само луличките и ченгелчетата го озориха...), да срича (ама го мързи).
__________________
"Жестоко е сред бурени да бъдеш цвете."
Фр. Петрарка
Отговори с цитат
  #3  
Стар 31st August 2007, 16:23
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Здравей Limoni-Johny,моето хлапе много си харесва градината и най-вече приятелите Обаче се притеснявам дали достатъчно добре ще го подготвят и дали ще възприеме сериозно,че трябва да учи.Много му се играе на милото,а буквите кой ще учи,не знам.Първо мислих да го записвам в училище,ама следобед няма кой да го гледа.Става май сложно.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 31st August 2007, 17:13
Аватара на Limoni-Johni
Limoni-Johni Limoni-Johni не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: BG
Мнения: 576
Изпратете съобщение чрез ICQ до Limoni-Johni
По подразбиране

Лично мнение: ако му харесва в градината и ако ти си доволна от подготовката, не го мести - стреса ще е голям за детето.
А за буквите... В първи клас какво ще прави? Нали пак буквички ще учи... Нормално е да му се играе, нали е дете...
Ние за цяло лято не сме написали повече от 3-4 странички... Все нещо по-интересно си намира
Но пак ти казвам - лично мнение.
__________________
"Жестоко е сред бурени да бъдеш цвете."
Фр. Петрарка
Отговори с цитат
  #5  
Стар 31st August 2007, 18:38
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Limoni-Johni
Но пак ти казвам - лично мнение.
и аз съм на същото мнение, Limoni-Johni. Разбирам и майката -едното ми дете си изкара в детската градина предучилищна, другото- в училище. Най-важната разлика е самото дете и подхода на близките. Някои деца още в детската градина знаят да четат, други и в началните класове сричат(и то като са ходили на предучилищна в у-ще).
Зависи и от госпожата, но щом се чувства добре в средата си- това е много важно. Разбира се, семейството си преценява.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 31st August 2007, 21:59
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Ами така е,средата си е много важна Детенце се чувства там много добре и затова ще го оставя в градината.Пък и едната госпожа му е любимка и се радва да я вижда.
Отговори с цитат
  #7  
Стар 1st September 2007, 13:30
chervenokoska_2 chervenokoska_2 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: сред болката
Мнения: 581
Изпратете съобщение чрез ICQ до chervenokoska_2
По подразбиране

Ето и моя опит. Голямата ми е на 6години и половина, но няма да я пусна сега в първи клас. Но понеже миналата година в групата имаше и по-големи деца, караха по предучилищна програма. Не мога да се оплача никак. Много сериозно си занимаваха децата даже. Сутрин, следобяд. Вследствие на което сега детето ми почти може да чете, смята до 10, знае всички букви, спелува думи и даже пише доста съвсем свободно сама и още куп други полезни неща (природа, правила на движение, за света и т.н.). Ние бяхне избрали по препоръка на учителките програма с 13 учебника и наистина се оказа добър избор. Освен това да не споменавам, че все пак си почиват, хранят ги, играят ги и си спокоен още една година. Според мен учителките се понаучиха да внимават и да обръщат внимание на децата, а не просто да отбиват номера. Така, че ако можеш да им се довериш - остави детето си в градината, а вкъщи под формата на игра може да надграждаш по 15-тина минути всеки ден, но ми се струва, че няма да има нужда и от това.
__________________
Аз съм красива и здрава, защото раста в пеницилинова среда - мухльо до мухльо!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 1st September 2007, 23:08
Аватара на estrella
estrella estrella не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2004
Град: София
Мнения: 649
По подразбиране

Доколкото знам, в предучилищните групи в училище също играят повече, както си е в детската градина.
От тази гледна точка май е по-добре да си го оставиш в градината, за да знае, че догодина като иде в новата сграда, с новите деца, ще се учи и ще е сериозно. Ама щом няма кой да ти го гледа, май вече си решила
__________________
Не съм сама. Много сме. И всички ние сме прекрасни като звезди.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 2nd September 2007, 13:13
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Ами нямам друг избор Ще пробвам в градината,пък събота и неделя ще се занимавам с него в къщи.Една учителка ми каза да не го уча предварително да чете и смята,защото после нямало да му бъде интересно.Е,има логика
Отговори с цитат
  #10  
Стар 2nd September 2007, 13:37
Street Street не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Стара Загора
Мнения: 1 228
По подразбиране

аз не съм ходил в предучилищна и виждате ли как съм преуспял седях си една година в къщи с МАМА
__________________
Москва не вярва на сълзи !
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Предучилищнадетскаградина
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 05:21.