IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 9th December 2007, 23:51
lili_k lili_k не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 12
По подразбиране Противозачатъчни и цикъл

Здравейте!
Имам един проблем, който ме тревожи и реших да поискам съвет от вас.Следя сайта и форума редовно, но досега не съм писала.
Та вече трети месец пия противозачатъчни Жанин..всичко беше нормално първия месец, но на втория и третия месец цикъл не се появи.Абсолютно никакъв.Направих си 2 теста за бременност, които бяха отрицателни.
Много съм притеснена..за пръв път пия противозачатъчни, прочетох няколко пъти листовката но все още не съм много наясно.
Това случвало ли се е на някоя от вас?
Искам също да ви попитам и по време на едноседмичната почивка в която трябва да дойде цикъла може ли да се прави секс без допълнителни предпазни средства..в смисъл дали хапчетата действат абсолютно през цялото време или..
Моля ви пишете ми вашето мнение по въпроса и много ще се радвам ако ми дадете съвет!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 10th December 2007, 00:56
Аватара на mallvina
mallvina mallvina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Sofia
Мнения: 2 583
По подразбиране

не е нормално .Да не си забременяла през тези 2 месеца .По принцип когато не взимамаш противозачатъчни можеш до 2 рия ден да имаш полов контакт после е много рисковано да не забременееш,но да ти прескача 2 месеца има нещо ,когато ги взимаш един месец после изчакай малко повече докато ти дойде ,ако не ,питай лекаря ти защо така ти действат.Но неможах да разбера ,втория и третия месец взималили сте ги тез противозачатъчни или изобщо нямате цикъл?
Отговори с цитат
  #3  
Стар 10th December 2007, 01:05
lili_k lili_k не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 12
По подразбиране

Взимам ги редовно и досега не съм пропускала.След втората опаковка и след третата не ми дойде.Възможно ли е да съм бременна след като теста е отрицателен.Може би защото пия хапчетата отскоро и все още организма ми не се е настроил..незнам.Но някак си този тест за бременост не ме успокои.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 10th December 2007, 01:27
lili_k lili_k не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 12
По подразбиране

след втората опаковка не ми дойде и имах полов контакт ..да.понеже в листовката нищо не пишеше за 7те дни в които не пиеш хапчетата дали може да се прави секс без да се използват други предпазни средства питах една приятелка която също пие противозачатъчни..тя ми каза че тогава също си защитена.И защо на листовката не е обяснено подробно всичко ами трябва да гадая.Мисля скоро да отида при личната лекарка..незнам дали ще има смисъл от това обаче.Незнам какво да правя.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 10th December 2007, 01:30
Аватара на mallvina
mallvina mallvina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Sofia
Мнения: 2 583
По подразбиране

ако след 2рата опаковка първите дни си имала интимен контакт без презерватив много е възможно,тестовете не винаги 100 процента показват вярно,а и щом и третия месец нямаш .Трябва да отидеш на лекар.Възможно е да си забременяла ,ти знаеш най добре дали може да се изключи тоз вариант,иначе от хапчетата по принцип пак е възможно но по малко вероятно от тях да не ти идва при все че първия месец всичко е било нормално.Не искам да те плаша,но отиди на лекар .
Отговори с цитат
  #6  
Стар 10th December 2007, 01:36
lili_k lili_k не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 12
По подразбиране

Благодаря ти много mallvina за помощта!
Макар че ми е толкова притеснено в момента че ще се побъркам.Искам само да те питам тези 7 дни в които не пиеш хапчетата може ли да се прави секс без допълнителни предпазни средства независимо дали ти е дошло през това време или не?
Отговори с цитат
  #7  
Стар 10th December 2007, 01:40
Аватара на mallvina
mallvina mallvina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Sofia
Мнения: 2 583
По подразбиране

кой ден след като си ги спряла си имала полов контакт?Аз от собствен опит втория път забременях точно след противозачатъчни на 2рия ден като ги спрях ,уж преди цикъл най малко вероятно и противозачатъчни пиех и пак,и самите лекари понякога немогат да обяснят защо
Отговори с цитат
  #8  
Стар 10th December 2007, 01:44
Аватара на mallvina
mallvina mallvina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Sofia
Мнения: 2 583
По подразбиране

Не.Задължително с презерватив .Лекарите казват че до 2рия ден даже 3тия след спирането на хапчетата няма проблем,но по добре да не рискуваш със здравето си.ПОЖЕЛАВАМ ТИ НАЙ ИСКРЕНО ,УСПЕХ ,СТИСКАМ ПАЛЦИ .
Отговори с цитат
  #9  
Стар 10th December 2007, 01:44
lili_k lili_k не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2007
Мнения: 12
По подразбиране

на втори или третия..мисля че и още веднъж през същата седмица.Цикъл нямаше през тези седем дни, правихме секс с приятеля ми 2 пъти през това време без да използваме презерватив и на осмия ден започнах третата опаковка
Отговори с цитат
  #10  
Стар 10th December 2007, 01:57
Аватара на mallvina
mallvina mallvina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Sofia
Мнения: 2 583
По подразбиране

това е втория месец ,нали така ?а третия ,по същия начин ли тез 7 дена ?възможно е да ти се е объркал организма,защото първо противозачатъчните 28 дена,после трябва да ти дойде,вместо да ти дойде,ти си нарушаваш идването на цикъла с полов контакт без презерватив,и организма се бори,после на 8мия ден започваш пак да ги пиеш и после се повтаря същото.Може само да предполагаме.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Противозачатъчницикъл
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:28.