IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 19th April 2008, 16:08
BEBE26 BEBE26 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 1
По подразбиране Забременяване при недостатъчно спематозоиди?

Здравейте! Аз се опитвам да забременея вече повече от 1 година и моят приятел отиде да си направи спермограма.Оказа се че положението е много зле и при него наличието на спематозоиди е много намалено и за това явно не мога да забременея.Също така са му казали че трябва да си направи още няколко изследвания за да видят какво прчинява това.Но проблема е че той заминава да работи в чужбина след 2 дни и няма да може да довърши останалите тестове. Аз много се разстроих,готова съм да го зарежа,защото наистина искам да си имам бебе.Той има 2 деца от предишен брак, но твърди че иска дете от мен и иска да сме заедно. Има ли някакъв начин да забременея заради неговия проблем? Страшно съм разстроена и объркана
Отговори с цитат
  #2  
Стар 19th April 2008, 20:56
Аватара на secretk
secretk secretk не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Град: София
Мнения: 4 401
По подразбиране

Препоръчвaм ти дa отидете в специaлизирaните болници, не съм много запознaтa , но според мен от сaмо себе си нямa дa стaне, може дa се нaложи ин витро или стимулaция. А ти прaвилa ли си изследвaния?
Виж тук, може дa ти помогнaт повече
__________________
Всички сме равни, но някои са по-равни.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 20th April 2008, 17:52
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

При наши познати проблема беше почти същия-почти никакви живи сперматозоиди и малко количество!

Мацката забременя ин витро,но чак след 6-я опит
Отговори с цитат
  #4  
Стар 20th April 2008, 19:22
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

След като има 2 деца е възможно да има временна причина, която е причинила проблема.
Според мен е добре да се направят изследванията и тестовете, възможно е положението да се подобри.
Не се отчайвай предварително, по-добре да отидете при специалист и да видите дали е лечимо.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 28th April 2008, 09:55
kklara kklara не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 9
По подразбиране

Докато отидете пак на изследвания нека пие Геритамин или по отделно вит А и витамин Е,но примерно да ги пие 1 месец и след това 3 почивка или 1 седмица ги пие-3 почивка.Да не се къпе с гореща вода,горещи вани,сауна и т.н.,високата температура убива сперматозоидите.Да не носи пристегнато бельо. Пожелавам ви успех !Надявам се скоро да се похвалиш е добра новина
Отговори с цитат
  #6  
Стар 28th April 2008, 15:30
Аватара на OskarWild
OskarWild OskarWild не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 972
По подразбиране

В тоя ред на мисли, има ли някакви хапчета, които се приемат от мъжа и те му помагат да няма живи сперматозоиди?
Отговори с цитат
  #7  
Стар 4th May 2008, 14:46
Dia_t Dia_t не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2008
Мнения: 373
По подразбиране

Имам познати които имаха същия проблем.Близо 4г нямаха деца.Ходиха при какви ли не специалисти,правиха какви ли не изследвания.Накрая се записаха за инвитро и докато чакаха за датата то взе,че стана!Така,че си зависи от нагласата,когато организмът е спокоен и не е вманиачен от тази мисъл,просто се случва.Дано и при вас да се получи така,а и за това което е написала kklara съм го чувала,че е хубаво да се прави.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 15th May 2008, 13:26
kiki-miki kiki-miki не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 48
По подразбиране

BEBE26
Спермограма се прави само в специализирани клиники за лекуване на безплодие, там има специалисти. Твоят приятел къде я е направил? Ако е в някоя обикновена лаборатория, просто не се доверявай на резултатите.
Направете спермограма и идете при уролог-андролог. Специлано за София мога да ти препоръчам д-р Кацаров от Александровска. Всичко това ти го пиша, защото и аз съм минала по този път.
Това, което е казала клара е вярно. Но витамините са много повече. Специално за повишаване на бройката аз препоръчвам трибестан, витамин С, селен, фолиева киселина. Но ако има варикоцеле, трябва да се направи операция.
Не се отчайвай и успех! Стискам палци всичко да е ок!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 14th June 2008, 08:44
Аватара на The Shadow
The Shadow The Shadow не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 1 420
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kiki-miki
BEBE26
Спермограма се прави само в специализирани клиники за лекуване на безплодие, там има специалисти. Твоят приятел къде я е направил? Ако е в някоя обикновена лаборатория, просто не се доверявай на резултатите.
Направете спермограма и идете при уролог-андролог. Специлано за София мога да ти препоръчам д-р Кацаров от Александровска. Всичко това ти го пиша, защото и аз съм минала по този път.
Това, което е казала клара е вярно. Но витамините са много повече. Специално за повишаване на бройката аз препоръчвам трибестан, витамин С, селен, фолиева киселина. Но ако има варикоцеле, трябва да се направи операция.
Не се отчайвай и успех! Стискам палци всичко да е ок!
Кацаров наистина е специалист, но едно само ми убягва....мн. от диагнозите които поставя са нал. на Варикоцеле. И да трибестана както и другите витамини наистина се изписват за подобрение бройката и качестветото на спермата както и вит. Е /като мощен антиоксидант и който също мн. добре влия на репродуктивната с-ма/ В комбинацията със Селен дава още по мощен ефект.
И да да се избягва загряването под каквато и да било форма.
Хубавото е че това може да е временен проблем който се повлиява и нещата си идват на мястото
Успех и споко Всичко ще се нареди
Отговори с цитат
  #10  
Стар 20th June 2008, 15:49
kiki-miki kiki-miki не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 48
По подразбиране

При всички положения щом има желание за бебе трябва да се подходи сериозно към тези неща. Понякога само с витамини не става.
The Shadow, благодаря - бях забравила да пиша и за витамин Е.
Д-р Кацаров е голям почитател на Оксибор форте - на много пациенти го изписва.
А за варикоцелето - може би просто повечето му пациенти го имат, затова и са повечко диагнозите.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Забременяванепринедостатъчноспематозоиди
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 13:26.