IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #3001  
Стар 26th June 2011, 08:57
Аватара на Marina.J
Marina.J Marina.J не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2011
Мнения: 30
По подразбиране

Шанди, да, бях вегетарианка 2 години преди това. По време на бременността ядох месо, но го вкарах лека полека. В началото беше по 20гр, после 50 и така. Никак не ми се отрази. Предполагам ти от доста по-дълго време не ядеш месо и затова така
Вече закусвах и то хляб (беше толкова топъл и мек, че не можах да му устоя ). Поне е пълнозърнест. Към него добавих сладко от боровинки..ужас.
За обяд ще има пилешки пържолки с гарнитура от зеленчуци. Вечерята ми пък ще е зелена салата с репички и варени яйца. Може и малко кашкавал да настържа.
Отговори с цитат
  #3002  
Стар 27th June 2011, 09:23
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Много се радвам на оживлението тук!!!
Abbi, липсваш!!! Предполагам, че и теб адски те привлича за участие новата платформа на форума

Само дано това оживление не значи, че имаме повече нужда от критика и коментар, з'то обикновено при мен е така - изпусна ли му края, започвам да чета, да смятам, да анализирам

Уикенда бях в Банско - изкарах го на риба, пържоли и салати (малко бира и малко червено вино в петък и събота вечер съответно ). От днес пак седмичен режим - спорт, чистене, разходки с количка и след прохождащо дете (под ъгъл 90 градуса, който е благодатен за моя ишиас) и по-лека храна

MamaMia, как се чувстваш с житото, вкусно ли ти е, ябълките, орехите ядеш ли...сподели при теб как е? На есен и аз - мисля пролет и есен да си го правя.
Отговори с цитат
  #3003  
Стар 27th June 2011, 18:07
Аватара на Marina.J
Marina.J Marina.J не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2011
Мнения: 30
По подразбиране

аниК, май май тъкмо прохождащите деца са доста голям фитнес за повечето майки Ти като си била на нисковъглехидратен режим, позволявала ли си примерно веднъж на 20 дни ориз примерно или картофи, или нещо друго въглехидратно?
Пускам пак храната за днес:
з - 2 яйца на тефлоновия тиган
междинно - чайове
о - кофичка кисело мляко
в - зелена салата с риба тон и кедрови ядки
Имам чувството, че храната ми стана много еднотипна не че преди е била много разнообразна, но с това изключване на въглехидратите.
Отговори с цитат
  #3004  
Стар 27th June 2011, 18:44
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от aniK Виж мнението
.......MamaMia, как се чувстваш с житото, вкусно ли ти е, ябълките, орехите ядеш ли...сподели при теб как е? На есен и аз - мисля пролет и есен да си го правя.
aniK, добре съм на режима, удържам фронта и нямам прегрешения. Ям ябълка, после житото и после орехи. И така 3 пъти на ден. Вода и чайове между храненията. Вече взе да ми омръзва житото, но ще устискам, още само 3 дена останаха. Даже по-малко, защото сряда ще хапна ангелска супа
Февруари със сигурност пак ще повторя режима!
__________________
"All things in moderation, including moderation" -
Socrates
Отговори с цитат
  #3005  
Стар 27th June 2011, 21:47
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Marina.J, не съм яла нито ориз, нито картофи, нито паста, нито хляб.... В ми са били от плодове, зеленчуци, ядки и сладолед понякога По приницп това е храната, която ми харесва, но все пак реших, че не е оптималният начин на хранене. През февруари направих житния режим като преход към друг начин на хранене, с включени В. Трудно ми е да се пречупя да ям ориз и картофи, но имам желание - заредила съм се с елда, кафяв ориз, ръжени спагети.... само чакам да им дойде ред. Спазвайки и горе-долу принципите на разделното хранене и това да не ям на вечеря въглехидрати, прави употребата на всичките тези храни трудна
Ето днес:
Преди обяд:
чаша топла вода с лъжица мед, чаша зелен чай, чаша нескафе с малко мляко
1 праскова
13ч. - филийка домашен пълнозърнест ръжен хляб с тиквени и слънчогледови семки, намазана с домашна лютеница и зеле от зелката
Към 15ч. - нескафе с мляко (ужасТ, върнах си навика с кафето )
17ч. - 2 зелени праскови
19ч. - голяма зеленчукова салата + много зеленчуци на скара + пилешко филе на скара
вода към 2л за деня

MamaMia, четох, че през лятото е тежък режима - житото е питателно и идва малко "в повече". Аз много го обичам варено и имам останало от Февруари, но не ми се поглежда май-май. Пък и не мога да му намеря място в храненето си.

Обядът ми е единственото хранене, в което мога да вкарам въглехидрати, а много често съм навън и се налага да си нося. Най-лесно ми е с филийка домашен хлаб и листа зеле или пък кутийка Котидж.
Отговори с цитат
  #3006  
Стар 28th June 2011, 09:19
Аватара на Miss_Murderer
Miss_Murderer Miss_Murderer не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 614
По подразбиране

Здравейте и от мен! През уикенда(по- точнои в неделя) прекалих с хапването(главно въглехидрати) и вчера не се чувствах много добре. Но сега съм в нормалния си режим и смятам скоро време да няма подобни "изцепки". Ето за вчера:
10- ябълка и чай с мед
13- картофено пюре, салата
16- ябълка и чай с мед
18- 1 коф. кисело мляко
20- шопска салата с извара
Отговори с цитат
  #3007  
Стар 28th June 2011, 09:35
Аватара на teenbeen
teenbeen teenbeen не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Feb 2011
Мнения: 128
По подразбиране

ето и малко съвети от мен http://www.aktivniizdravi.bg/nutrition.php?id=26 дано да са ви полезни

Последно редактирано от teenbeen : 28th June 2011 на 09:40
Отговори с цитат
  #3008  
Стар 28th June 2011, 09:50
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

teenbeen, в този сайт темата "Какво да хапнем преди да спортуваме?" е пълна издънка!
Отговори с цитат
  #3009  
Стар 29th June 2011, 00:35
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

Много моля mindbender (или някой друг ако има компетентно мнение) да ме посъветва как да се храня преди тренировка. Планирам да тренирам към 19 часа или към 14 часа ако ще е през почивните дни. Тренировката ми се състои от загряващи упражнения за около 5 мин, после каране на колело 15 мин (колкото да отида до стадиона) и вече на стадиона ще бягам от 3 до 5 км. После с колелото обратно в къщи.
Храня се вегетариански. Сега приключвам житния режим и искам да го използвам като преход към веганско хранене (без животински продукти).
__________________
"All things in moderation, including moderation" -
Socrates
Отговори с цитат
  #3010  
Стар 29th June 2011, 00:37
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от diadora Виж мнението
Мама Миа , искам да те питам нещо , но по някаква причина не мога да ти пратя лично съобщение . Би ли ме извадила от игнора за няколко дни , за здраве е въпроса .
Много се извинявам на всички , после ще изтрия поста си .
diadora, писах ти на ЛС. Нямам си на идея защо не мога да получавам съобщения, не мога да се оправя с тоз нов облик на форума. Опитай пак да ми пишеш на лична.
__________________
"All things in moderation, including moderation" -
Socrates
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:42.