IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Хранителни режими > Диети


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #3081  
Стар 18th July 2011, 22:03
Аватара на Shandi
Shandi Shandi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Град: Berlin
Мнения: 238
По подразбиране

Кое му е многото на 2 литра? Да, като тренирам пия повече, по простата причина, че се потя и губя вода.
Отговори с цитат
  #3082  
Стар 18th July 2011, 22:05
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Shandi Виж мнението
Кое му е многото на 2 литра? Да, като тренирам пия повече, по простата причина, че се потя и губя вода.
По назад гледам че пишеш , че 2 литра са ти минимума
Прочети статията и виж какво става когато тренираш и пиеш много вода
Човек трябва да пие толкова колкото му се пие
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #3083  
Стар 18th July 2011, 22:14
Аватара на Shandi
Shandi Shandi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Град: Berlin
Мнения: 238
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Susan Виж мнението
Човек трябва да пие толкова колкото му се пие
Ти го каза. Ама не разбирам как ги говориш тези неща за мен, без да ми познаваш здравословното състояние, нито пък активността през деня. И определено ако ми се пие вода, ще пия, а няма да си казвам :"А днес съм минала 2 1/2 Литра, ще стискам до утре"
Отговори с цитат
  #3084  
Стар 18th July 2011, 22:49
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Храни се както искаш ,но твоите менюта може да са добри за теб но не и за другите , така че по добре е да не ги публикуваш ! Едва ли всеки е с твоето здравословно състояние и начин на живот нали По скоро твоето меню ще е подходящо за някой анорексичен форум!
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #3085  
Стар 19th July 2011, 01:09
Аватара на Shandi
Shandi Shandi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Град: Berlin
Мнения: 238
По подразбиране

Глей ся, всеки може сам да си преценя, има си глава на раменете. Не се налагм на никого. Като не ти изнася, просто не чети. Аз не съм сигурна, че кроасаните, пиците и джънка (които пишеш в менютата си) спадат към здравословното хранене. Освен това не всеки с това хранене ще остане на същите килограми като теб. Така, че по твоите думи:
Цитирай:
Първоначално написано от Susan Виж мнението
твоите менюта може да са добри за теб но не и за другите , така че по добре е да не ги публикуваш ! Едва ли всеки е с твоето здравословно състояние и начин на живот нали
Отговори с цитат
  #3086  
Стар 19th July 2011, 08:06
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Хайде моля те, по добре един кроасан или пица , отколкото анорексия
Не мисля че си добър пример за здравословно хранене ...Ходи си прокламирай менютата в анорексичните сайтове
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #3087  
Стар 19th July 2011, 10:07
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Susan, не си права... Момичето има право да си пише менютата колкото си иска. По тази логика, аз мога да влизам в теми от рода на житен режим и да казвам - защо се измъчвате - калориите нямат 500. Тук да подчертая, че режимът си е много добър и просто го ползвам за пример - да не вземе някоя да ми зададе въпрос какво против! За теми като 90-дневна, Пиер Дюкан - пак мога да дам обяснения защо не са подходящи. Трябва ли да препоръчвам да не пишат менюта, да не объркват 14-15 годишни момиченца, които лесно могат да тръгнат по подобен път? Трябва ли да им казвам да си пишат във форуми за мързеливци, които искат всичко наготово или с минимални усилия? Хайде по-сериозно отношение. Дори да не ти харесват менютата й, би било нормално да и обясниш културно какво ти е мнението, а не "ходи... анорекс..." По тази логика и аз трябва да съм анорексик.

Относно теорията за калориите аз съм на мнение, че тези стойности не трябва да се следят. Доказвали сме с мой треньор, че е грешна. В период от 3 месеца съм приемал около 3000-5000, а съм изразходвал повече от 10000 (6 дни) и за 7мия между 5000 и 10000. За този период съм качил 8кг и то под формата на мускулна маса... Ето защо не приемам теорията: да изчислиш колко калории съдържа 1 продукт е доста трудно, колко ще усвои тялото ти от него - още повече. Строго индивидуално е колко енергия е необходима на 1 човек за нормалните му функции - от значение са пол, години, структура на тялото, мускулен строеж, големина на органите, килограми, здравословно състояние като цяло и на органите, сън, стрес и т.н. Изчислил някой си някаква проста формула за мъже или жени, евентуално може да се споменат килограмите и хората се връзват на това. Освен това - като се броят калории, общото сумиране е погрешно. 500 калории от плодове не са 500 от кроасани и снаксове. Не отричам, че в теорията има верни неща, но ако ще я ползва някой то трябва още 100 неща да се следят.

Това колко яде Shandi и как се чувства тя си знае най-добре. Всеки трябва да гледа себе си и да си опознава тялото. И тук ще питам нещо: как 1 жена или момиче се решава да прави диета - била тя Пиер Дюкан, 90-дневна или друга?

За течностите: ако бъбреците не са здрави - много вода не е препоръчителна. Това важи и за малките количества и трябва да се търси точната необходимост. Ако бъбреците са здрави, човек може да изпива и по 5-6л всеки ден. Излишното ще се изхвърля. Относно загубите на сол, пред мен стоят 2 бутилки вода и в 2-те виждам присъствието на натрий. Натрий се набавя и с храните. Ако трябва пак да сме по-точни необходимото количество вода за 1 човек е строго индивидуално. Горните фактори, които споменах за калориите, важат и за водата.
Отговори с цитат
  #3088  
Стар 19th July 2011, 12:06
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Susan, съвсем ти е доскучало във форума, Чак не ми се коментира, че от преди доста години съм се отказала да се впрягам на форуми и форумци.
Аз лично подминах опразванията на хладилника без особено внимание. Надявам се и Shandi да подмине мненията ти по този начин.
Отговори с цитат
  #3089  
Стар 19th July 2011, 14:17
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Майндбендър , съгласна съм с изказването ти до някъде
Не ми казвай че ако работиш мануална работа ( та дори да си в офис) по 8 часа + още час и половина път в двете посоки ще изкараш деня на такова меню.Отделно да не говорим за тренировка ...
Цитирай:
закуска - нар (докато го издълбая и то ти минава желанието)
обяд - зеленчукова супа
следобедна закуска - нуга халва 20 гр
вечеря - 2 зелени пресни чушки с извара
Не знам какво работи мацката какво и е здравословното състояние, на какви килограми е и какво цели с такова хранене, но факт е ,че 99% от жените ще се чустват перманентно гладни с такова меню, а няма нищо по зло от гладна жена
Менюто може да е здравословно от гледна точка на продуктите които яде ,но не и от към количество ...освен ако не яде 1 кило супа на обед
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
  #3090  
Стар 19th July 2011, 14:21
Аватара на Oompa Loompa
Oompa Loompa Oompa Loompa не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 2 938
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от aniK Виж мнението
Susan, съвсем ти е доскучало във форума, Чак не ми се коментира, че от преди доста години съм се отказала да се впрягам на форуми и форумци.
Аз лично подминах опразванията на хладилника без особено внимание. Надявам се и Shandi да подмине мненията ти по този начин.
Хахахах повече от скучно ми е , така че няма да подмина и твоето изказване
Дали изпразвам хладилника или не ,начина ми на хранене е повече от здравословен , въпреки че от време на време мога да си позволя да изям парче пица или един кроасан За последните 20 години не съм мръднала дори с 1 кило , както и не страдам от целулит нито пък имам сериозни заболявания
__________________
Много отдавна е крайно време!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 05:27.