IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 29th June 2011, 12:45
mariq_dl mariq_dl не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2010
Мнения: 8
По подразбиране здравословно хранене, оздравителни програми и диети без лишения

Здравейте. Опитавам се да се храня здравословно и ми се иска да сваля някое килце, без да се лишавам от нищо и без да си вредя на здравето. Чували ли сте за добър диетолог, който да ми изготви персонално хранително меню, съобразено и с другите ми оплаквания. Къде мога да получа такава диета и как вървят цените? По принцип залагам на органичните храни и постоянно търся намаления и промоции в био магазините. Дайте мнения за хубав и зареден био магазин където да си пазарувам. Събирам мнения. Благодаря.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 29th June 2011, 21:17
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

Ами да беше споменала за кой град питаш?

И диети без лишения...не знам таквоз животно има ли? Не може хем да е без лишения, хем да е здравословно. Ако ще е здравословно, би трябвало да ограничиш бялата захар, газирано, т.н., а това са лишения.
__________________
"All things in moderation, including moderation" -
Socrates
Отговори с цитат
  #3  
Стар 30th June 2011, 15:53
mariq_dl mariq_dl не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2010
Мнения: 8
По подразбиране

София - по подразбиране е не може да няма диети без лишения, не искам някакъв йо-йо ефект и да си върна тройно килограмите след като спра диетата. Искам да отслабна бавно, ефективно и трайно и съм сигурна, че ще се справя. Давайте мнения....
Отговори с цитат
  #4  
Стар 3rd July 2011, 11:37
Аватара на helen tt
helen tt helen tt не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jun 2007
Мнения: 63
По подразбиране

Има диети без лишения. Ама повечето хора разбират думата диета като някакво гладуване или намаляване количеството на храната. А диетата може да бъде и пълноценно хранене. От него се поддържа много добра форма, акквато е много добра за теб. Добре си се ориентирала за Био храните, защото боклуците, които ядем само се трупат и от тях се дебелее още повече.
Ето едно интервю, което видях тук по въпроса: http://www.tialoto.bg/a/29-dieti/153...kan-vredi.html
Много полезно ми беше. Но не знам как да се свържа с доктора.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 3rd July 2011, 14:09
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от helen tt Виж мнението
Има диети без лишения...
Това всеки го разбира различно... За теб може този линк, който си дала да е хранене без лишения. За някой хора намаляването на солта е лишение. Това важи и за мазни храни, алкохол и т.н... Така че този израз "без лишения" по-добре не го употребявай/-те...
Отговори с цитат
  #6  
Стар 4th July 2011, 13:39
mariq_dl mariq_dl не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Nov 2010
Мнения: 8
По подразбиране

И отново по темата за лишенията - за мен всяка нездравословна храна има свой здравословен еквивалент с малко по-различен вкус, който в никакъв случай не е по-лош. Например солта, аз успях да я заменя с хималайска сол. Не съм чувала лоши мнения за нея За подсладител пък ползвам якона. Сигурно и те имат някои недостатъци, но със сигурност са по-добри от обикновената сол и бяла кристална захар. Има начин, стига да имаш желание. Става по-бавно, но става. Само че искам надзор от някой специалист. Helen, ти намери ли връзка с този диетолог, за който говориш?
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: здравословнохраненеоздравителнипрограмидиетибезлишения
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:15.