IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 3rd December 2009, 20:19
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от diadora
Мацки , купих ленено масло за пиене , обаче е много гадно на вкус . Бляк Кажете за какво да го приложа - за коса ли , за кожа ли ....
да го пиешшшшшш ???????????????

защо?
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #12  
Стар 3rd December 2009, 20:43
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Става, става...
Към мнението на apoklistika, ще добавя:
Има способността да прониква дълбоко в кожата, омекотява я и пречиства, като изтегля остатъчните продукти на обмяната на веществата, мръсотията и мъртвите кожни клетки. Има и болкоуспокояващо въздействие. Увлажнява кожата, възстановява я от слъчеви изгаряния, кожни възпаление и рани. Подходящо е за всякакъв тип кожа и коса.

Понеже се интересуваш за коса пиша само за нея. Нанася се с масаж върху кожата на главата. След 30 минути си изплаква с топла вода. След още 30 мин. измиваш за кратко със шампоан.
Отговори с цитат
  #13  
Стар 3rd December 2009, 21:01
Аватара на Тайна
Тайна Тайна не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2005
Град: Under The Stars, USA
Мнения: 817
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от diadora
Мацки , купих ленено масло за пиене , обаче е много гадно на вкус . Бляк Кажете за какво да го приложа - за коса ли , за кожа ли ....
Може да си мажеш миглите с него вечер преди лягане, ще се подхранят и ще станат по лъскави
__________________
But I still haven't found what I'm looking for...
Всяко зло за добро...
Внимавай какво си пожелаваш...
http://www.lowcarbfriends.com/bbs/
Отговори с цитат
  #14  
Стар 3rd December 2009, 22:03
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Тайна
Цитирай:
Първоначално написано от diadora
Мацки , купих ленено масло за пиене , обаче е много гадно на вкус . Бляк Кажете за какво да го приложа - за коса ли , за кожа ли ....
Може да си мажеш миглите с него вечер преди лягане, ще се подхранят и ще станат по лъскави
За да се подхранват е необходимо да се втрива в зоната на корените.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 6th December 2009, 11:53
Аватара на Mycka
Mycka Mycka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Блондландия
Мнения: 2 353
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от aniuta
Не разбирам логиката да целиш едновременно и положителен и отрицателен ефект, но със сигурност ще направиш дълга грива, защото и хининовата вода подхранва корена и укрепва косъма.
аз чух,че хининовата вода предизвиква по-бърз растеж,но не и укрепване на самия корен,докато бадемовото масло освен,че е за растеж,той е и за подсилване и затова ги използвам едновремено-"изнасилвам"косата си за да порасте по-бързо та да мога да я пострижа пак
__________________
"I'm not here for entertainment!You don't really wanna mess with me tonight ..."
Отговори с цитат
  #16  
Стар 6th December 2009, 18:42
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

А знаете ли дали използването на олио/кое да е/омазнява по-бързо косата?
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #17  
Стар 6th December 2009, 20:19
Аватара на Mycka
Mycka Mycka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Блондландия
Мнения: 2 353
По подразбиране

по принцип бадемовото масло омазнява,но аз използвам доста преса и си ми издържа косата до следващото миене
__________________
"I'm not here for entertainment!You don't really wanna mess with me tonight ..."
Отговори с цитат
  #18  
Стар 7th December 2009, 00:40
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Mycka
по принцип бадемовото масло омазнява,но аз използвам доста преса и си ми издържа косата до следващото миене
Помня,преди години като ученичка съм ползвала.нямаше особен ефект,освен,че ми правеше косата страшно мазна.Но сега мисля да пробвам пак с някое друго олио обаче,не бадемово.
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #19  
Стар 7th December 2009, 11:07
Аватара на Mycka
Mycka Mycka не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Град: Блондландия
Мнения: 2 353
По подразбиране

На мен бадемовото масло ми помогна доста.За три години от дължина до ушите ми порасна с около 20-30 см,т.е за бала си бях с коса почти до кръста
сега явно покрай пресите за коса не ми се омазнява толкова бързо
но всичко си е до скалпа де
някои коси са предразположени на по-бързо омазняване
моята не е от най-сухите де
__________________
"I'm not here for entertainment!You don't really wanna mess with me tonight ..."
Отговори с цитат
  #20  
Стар 7th December 2009, 11:17
Аватара на root
root root не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 671
По подразбиране

За подхранване на косата използвайте други масла - бадемово, кайсиево, прасковено, маслиново и масло от авокадо. Сусамовото се ползва най-много 1 път на 10-15 дена.

marisabela, всичко зависи от маслото. Някой масла повече омазняват кожата. Други се абсорбират бързо тъй като мазнините им се доближават много до тези на човешката кожа. Ако кожата е нормална, е възможно да не попие добре маслото... В други случаи, при нормална кожа не е подходящо да се гони подхранване точно със сусамово масло. По скоро то може да се ползва за изчистване на кожата или при суха кожа.

Косата се подхранва откъм луковицата на космите, за това се масажира именно кожата на главата, а не да се маже цялата коса. Не слагайте прекалено много масло. По-добре е да сложите малко и да попие добре, а не да остане остане излишно масло, което да не може да попие бързо. Все пак кожата на главата също диша.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Сусамовоолио
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:50.