IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 20th March 2009, 21:55
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Аз не виждам с какво покупката на месо допринася за убийството на животно ; ) 1 покупка няма да промени бъдещата политика на някоя фирма, която се занимава с тая дейност.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #32  
Стар 7th April 2009, 13:19
Аватара на Lottus
Lottus Lottus не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 399
По подразбиране

Здравейте! Аз да споделя - от един месец не ям месо и мога да кажа, че се чувствам доста добре. Чак не очаквах. А и месото не ми липсва. Иначе си хапвам млечни продукти и яйца.
То всичко започна на шега. Реших покрай постите да се пробвам , като си мислех, че няма да издържа и седмица, но ето, че си мина цял месец. Чувствам се добре ! :P
Отговори с цитат
  #33  
Стар 7th April 2009, 21:17
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Lottus
Здравейте! Аз да споделя - от един месец не ям месо и мога да кажа, че се чувствам доста добре. Чак не очаквах. А и месото не ми липсва. Иначе си хапвам млечни продукти и яйца.
То всичко започна на шега. Реших покрай постите да се пробвам , като си мислех, че няма да издържа и седмица, но ето, че си мина цял месец. Чувствам се добре ! :P
Lottus, много се радвам, че ти понася добре Не съм агресивен вегетарианец, но се радвам искрено, когато някой се приобщи към общността.

След като месото не ти липсва сега, едва ли ще ти залипсва и в бъдеще. Поне така сочи практиката.
Отговори с цитат
  #34  
Стар 8th April 2009, 09:19
Аватара на Lottus
Lottus Lottus не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 399
По подразбиране

Да, права си hatred Вече обаче започвам да се сблъсквам и с неразбирането на роднините. Свекърът и свекървата например, хем са доста либерални хора, всеки път ми предлагат месо и когато откажа, учудени ме питат: "Ама ти още ли не ядеш месо?". Според тях трябва да се яде всичко и то на едно ядене. Салата, основно, че и десерт и плод ...
Та идеята ми е, че трябва малко упоритост да отстояваш решението си и да не те заклеймяват като капризен или нещо друго.
Отговори с цитат
  #35  
Стар 8th April 2009, 11:58
Аватара на natalei
natalei natalei не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Мнения: 1 512
По подразбиране

Ето това е мисленето, от което страдам аз и повечето хора от моето поколение - че всичко трябва да се яде на едно хранене - 1во, 2ро и 3то! Ужас!!! Никога няма да карам детето ми да се тъпче по този начин!
Lottus, хич да не ти пука какво казват или си мислят!
__________________
NIN - remix feat. myself
http://www.youtube.com/watch?v=rYoHdJHBYdk
Отговори с цитат
  #36  
Стар 8th April 2009, 15:15
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

И аз все още имам познати, с които при всяка среща, свързана с хранене, се разиграва следната ситуация: слагат на масата например манджа от месо с картофи. След като аз отказвам да опитам, те изумено ме питат: "Ама ти нали само месо не ядеш, хапни си от картофите, нищо им няма !".

И всеки път са безкрайно изненадани, че от моя гледна точка самото съприкосновение на месото с друга храна е достатъчна причина да откажа и нея

Аз картофи и без месо бих отказала, но това е отделна тема

Гадното е, че отстрани изглеждаш претенциозен, маниерен и превзет
Отговори с цитат
  #37  
Стар 9th April 2009, 08:28
Аватара на alica
alica alica не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2006
Град: София
Мнения: 2 251
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от hatred

Гадното е, че отстрани изглеждаш претенциозен, маниерен и превзет
мне. това е въпрос на избор. това, че на някой не му харесва и "си мисли" е само негово право....
__________________
Yesterday is a History, Tomorrow is a Mystery,
Today is a Gift
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ВЕГЕТАРИАНСТВО
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:42.