IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec

Върни се   Форуми > Тренировъчни програми > Мъжки фитнес


Отговори
 
Контрол над темата Начин на разглеждане
  #21  
Стар 9th May 2007, 19:31
Ceko Ceko не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 917
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от _VIP_
Цитирай:
Първоначално написано от Ceko
Цитирай:
Първоначално написано от _VIP_
плуване и фитнес - неочаквано добра комбинация
Не е особено добра, ама карай
шо?
Пречат си взаимно.
Отговори с цитат
  #22  
Стар 9th May 2007, 19:41
Street Street не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2006
Град: Стара Загора
Мнения: 1 228
По подразбиране

Тренирах няколко месеца плуване и съм много доволен.. такъв ефект на гърба и на раменете не съм виждал .. не очаквай да ти оправи тялото , но към тези две неща просто няма равен 8)
Отговори с цитат
  #23  
Стар 14th May 2007, 22:43
CluBFleX CluBFleX не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 62
По подразбиране

Ами достатъчно е да си пуснете Тв-то и да гледате някоие състезание по плуване , по Евроспорт и сами ще си отговорите по въпроса
Според мен плувците имат добре балансирано тяло с изключение на гърба който в повечето случаи им е доста голем
Отговори с цитат
  #24  
Стар 16th May 2007, 15:23
riddick riddick не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 337
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Street
такъв ефект на гърба и на раменете не съм виждал
Плуването си е плуване - без коментар, ако се стремиш към слабо и стегнато тяло. Ако си тръгнал по пътя на големите гърбове обаче, набиранията нямат равни
Отговори с цитат
  #25  
Стар 19th May 2007, 09:38
diadkata diadkata не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2005
Град: Rousse
Мнения: 35
Изпратете съобщение чрез Yahoo до diadkata
По подразбиране

Плуване + фитнес = на хармонично развито тяло
Целенасочени упражнения от фитнеса само за една група мускули (само ръце, само гръб или някакво друго "само"... ) правят тялото нехармонично, а в някои случаи и гротескно.
Само плуване - носи определено полза и в никакъв случай някаква вреда.
Отговори с цитат
  #26  
Стар 19th May 2007, 13:31
riddick riddick не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 337
По подразбиране

Пич малко си се пообъркал - плуването верно работи за цялото тяло, но най-голямо натоварване има върху гърба и рамената, а оттам отива и целия баланс/хармония спрямо останалите мускули

Докато при бодибилдинга можеш да балансираш натоварването върху отделните мускулни групи и оттам да постигнеш балансирано(хармонично) тяло.

P.S. Това изглежда ли ти нехармонично?
Отговори с цитат
  #27  
Стар 19th May 2007, 15:06
diadkata diadkata не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2005
Град: Rousse
Мнения: 35
Изпратете съобщение чрез Yahoo до diadkata
По подразбиране

Приятелю riddick, далеч съм от намерението да влизам в спор за ползата, която допринася плуването за развитието на тялото човешко. Не съм специалист в тази област, не съм тренирал плуване, проплувал съм яко от 2002 година ( по здравословни причини ) . Тогава съм бил ето какво

http://i36.photobucket.com/albums/e3.../befor-now.jpg

След редовно плуване и съчетание с домашен фитнес съм станал ето какво

http://i36.photobucket.com/albums/e3...ce/start05.jpg

Съжелявам, че нямам по нов снимков материал, бих го показал - сигурно ще изглеждам още по добре ( да ми се ненадяваш ).
Това което ти показваш, като илюстрация на резултат от фитнес занимания, не е никакъв фитнес, а професионален културизъм. Между двете има космическа разлика. Помисли и ще стигнеш до това заключение и ти.
А за дисхармонията, която се получава при неправилен фитнес ще ти дам един пресен пример. Струва ми се че ти си от Русе.... Наскоро по центъра забелязах, ама най случайно - младо момче, с ръка някъде над 40 см, а ръстта му беше някъде малко над 160 см. Имаше само една грамадна ръка и нищо друго. Повярвай ми - направо беше не особенно приятна гледка. Този млад човек се е трудил да направи само една грамадна ръка и нищо друго. Но..... така му харесва - така е правил. Да е жив и здрав и да я направи и 50 см., щом това му е манията.
А от плуването по здравословен спорт няма. Тъй като този спорт не може да бъде атрактивен, както футбола или баскетбола, затова може би е по малко известне и не особено предпочитан. Макар че при него, почти не е възможно да се получат някакви травми.
Отговори с цитат
  #28  
Стар 19th May 2007, 16:47
riddick riddick не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 337
По подразбиране

Виж сега, това че при бодибилдинга има повече предпоставки за контузии не е причина да спираме залата и да се хвърляме в басейните При правилно загряване на мускулите преди тренировка, стречинг (разтягане) и разбира се правилно изпълнение на упражненията, можеш да си напълно спокоен, че с контузии проблеми няма да имаш Сега, тук вече се намесва и личното желание и цели на всеки - дали иска стройно/слабо тяло или масивно/мускулесто такова. От това, което показваш на снимките разбирам, че твойта цел е била/продължава да бъде изгарянето на ненужните мазнини и предотвратяване появата на нови такива - плуването се явява перфектен вариант на кардио дейност в случая и затова си го избрал.
Аз се включих в темата, за да разгранича кардио ефекта на плуването от анаболния (изграждащ мускули) ефект на бодибилдинга.
Момчето, за което говориш че набляга предимно на ръце, не тренира бодибилдинг, а тренира ръце - бодибилдингът е трениране на всички мускулни групи, без изключение
Отговори с цитат
  #29  
Стар 25th May 2007, 17:04
Аватара на mallvina
mallvina mallvina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Град: Sofia
Мнения: 2 583
По подразбиране

street-е прав оформят се рамене и гръб наи вече от плуванете
Отговори с цитат
  #30  
Стар 25th May 2007, 17:25
riddick riddick не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2007
Мнения: 337
По подразбиране

Всъщност той каза това:
Цитирай:
Първоначално написано от Street
такъв ефект на гърба и на раменете не съм виждал
и аз го поправих, че ефектa е доста лек, сравнен с културизма
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ПЛУВАНЕТОдостатъчнолизаоформяненахубавотяло
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:59.