IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #851  
Стар 8th October 2009, 08:56
Аватара на goldish
goldish goldish не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 726
По подразбиране

Имам нужда от помощ. От къде и какви пълнозърнести макарони да си купя?
hatred беше споменавала, но сега не мога да го открия.
__________________
Men are like coffee... The best ones are rich, strong and keep you up all night long!
Отговори с цитат
  #852  
Стар 8th October 2009, 11:31
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от goldish
Имам нужда от помощ. От къде и какви пълнозърнести макарони да си купя?
hatred беше споменавала, но сега не мога да го открия.
Аз си купих едни на Barilla по препоръка на maika. Страхотни са на вкус, намирала съм ги във Фантастико ( по-големите магазини от веригата) и в Пикадили. И в двата магазина са на щандовете със спагетите, а не с диетичните храни.
Отговори с цитат
  #853  
Стар 8th October 2009, 18:36
Аватара на goldish
goldish goldish не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 726
По подразбиране

Благодаря много, мила. Нещо такова и на мен ми се въртеше, но не можах да се сетя.
__________________
Men are like coffee... The best ones are rich, strong and keep you up all night long!
Отговори с цитат
  #854  
Стар 15th October 2009, 09:28
Аватара на Daliqastro
Daliqastro Daliqastro не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 149
По подразбиране

Някоя идейка за приготвяне на патладжан ама по-диетично нали по
така
Отговори с цитат
  #855  
Стар 15th October 2009, 18:18
Аватара на moly555
moly555 moly555 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 476
По подразбиране

И аз бих се радвала на такава рецепта с патладжан - Jaynee, готвачо наш, помагай!
__________________
"Accept what comes to you each day!"
Отговори с цитат
  #856  
Стар 15th October 2009, 19:06
Аватара на Jaynee
Jaynee Jaynee не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 604
По подразбиране

Такаааа ... Само ви предупреждавам, че наистина не мога да ви кажа количества, защото готвя на око всичко. И подправките са по избор, защото някой път слагам измишльотини ... Но ще ви кажа какво правих с патладжаните (е вече не ми се ядат нито те, нито тиквички).

"Нещо" като пълнени патладжани

Вземате примерно по 2-3 патладжана. Белят се 2-3 ивички на всеки патладжан и се правят дълбоки прорези в тях. Солят се МАЛКО и се оставят да престоят. После се пекат така цели (аз го правя в тефлоновия тиган а не направо на котлона, защото тече сок и цапа.)
Пак в тиган в лъжичка зехтин и после малко водичка се задушават мъничка глава лук и настъргани моркови. Добавят се някакви домати (от консерва, пресни и настъргани.. избора е ваш), може подправки по избор - моите са черен пипер и магданоз само.

Патладжаните се пълнят с въпросната смес и се пекат на около 200 градуса за 20-тина минутки.

П.С: В плънката може да се добави и извара, яйце, някакво месце. Пробвала съм с всичките и пак става вкусно.


Някакви кюфтенца

Значи, това е измислена рецепта.. комбинация между две други затова не отговарям(при мен винаги става хубаво). Прави се с кайма (не е подходяща за хора, които не искат да помиришат друго освен пуешко и пилешко). Може да си вземете месо и да поискате да ви го смелят на кайма в магазина.
Продуктите са:
кайма
патладжани
мъничко кашкавал light
лук
задушено морковче нарязано наситно
малко настъргана тиквичка
1 яйце

патладжаните се режат на кръгчета, малко се посоляват и се оставят да се оцедят, после се мият от солта и се подсушават хубаво (върху кухненска хартия може).
Каймата се смесва с лука, морковите, тиквичката и яйцето.
Резенче кавкавал се завива в кръгче патладжан (като палачинка) - това пък се завива в каймата и се бодва с клечица (може малки клечки за шишчета). Пече се в тавичка.

(За тиквичката - тя също се посолява за да се оцеди хубаво след като се настърже, после може да поотмиете солта и се изцежда ама МНОГО хубаво от водата иначе каймата става прекалено мокра..)


И последно ... писна ли ви , а
Запеканка с патладжани

Примерно 2 големи патладжана
4 яйца
извара
домати (може и консервирани)
настърган морков
кашкавал light (по желание само)

Патладжаните се режат на лентички, солят се и се оставят да престоят. После се измиват от солта и се "пържат" в тефлонов тиган без мазнина (ако държите може лъжица зехтин, но едва ли държите). Прави се смес от изварата с 2 яйца. После се подрежат в тавичка - 1 ред патладжани, отгоре малко изварена смес, после морковчето и се повтаря. Хубаво е да завършва на патладжан иначе изгаря лесно изварата. След като е почти готово се залива с другите две яйца (разбити) и може да обавите и кашкавала ако сте решили, че искате да има такъв. Подправките за по избор.


Това съм правила, което може да се яде .. иначе повечето рецепти с патладжани включват пържене, много мазнина, брашно, галета и един куп глупости, които не можем да ядем ..поне засега.

Дано да съм ви помогнала поне малко.

извинявам се за мноооого дългия пост
Отговори с цитат
  #857  
Стар 15th October 2009, 19:11
Аватара на moly555
moly555 moly555 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 476
По подразбиране

Ооо, сега copy, paste и изпълнявям
__________________
"Accept what comes to you each day!"
Отговори с цитат
  #858  
Стар 15th October 2009, 19:56
Аватара на Daliqastro
Daliqastro Daliqastro не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 149
По подразбиране

Jaynee аз си падам месоядно и кюфтенцата най ми допаднаха
Отговори с цитат
  #859  
Стар 15th October 2009, 20:02
Аватара на Jaynee
Jaynee Jaynee не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 604
По подразбиране

Цитирай:
Jaynee аз си падам месоядно и кюфтенцата най ми допаднах
честно казано и на мен това ми е любимото. Обичам зеленчуци, но ако няма месце, изварка и яйца направо не ми се поглежда зарзават ...
Отговори с цитат
  #860  
Стар 17th October 2009, 14:57
Аватара на Tally
Tally Tally не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2009
Мнения: 152
По подразбиране

Въпросът ми е най-вече към hatred, тъй като знам, че тя има опит:
от какво прясно мляко си квасиш киселото? Ако ти се е случвало да ползваш и купешко кисело за закваската, можеш и там да препоръчаш Благодаря предварително.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: кухнятаназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:37.