IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1381  
Стар 2nd November 2010, 18:38
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от daliq
За да разбереш , дали действа един режим той не бива да е пълен само с любимите ти неща нали , и аз не очаквах че тялото ми възкръсва от млечни храни , но явно е било така. Обожавам пилешко , не ми става зле от него и да припадам , но липсата му ми се отрази много добре . За мен този режим ще си остане правилният , защото има смисъл , той е на принципа кое е полезно и кое не е за кръвта и непосредствено за тялото , а не какво ти се яде и какво не. Нямаме генетично заложени храни в мозъка си с които трябва да се храним , за да сме здрави .
Аз не отслабвам поради друга причина, но когато трябва да отслабна ще карам само на разрешените храни за кръвната ми група.
Ако някой още се чуди прочетете книгата , сбитият преразказ от нета не дава никаква обективна представа. Успех момичета
Аз наистина вярвам,че храненето според кръвната група помага. Не съм пробвала все още така стриктно нали,понеже без пилешко и аз няма да умра или да припадам,но мнгоо го обичам и за сега не мисля да се отказвам от него. даже снощи вечерях пилешки крилца с картофи соте. Обаче се замислих,че сега като видях кои храни са добри за мен според кръвната ми група и се замислих преди години още като съм пазила някви диети как вечер като си лягам,обаче ме ровичка,че ми е леко гладно и трябва да хапна нещо ...винаги ядях или кисело мляко(половин кофичка),или парче сирене или парче кашкавал(и то поне едно 50-100 грама) и лягах и заспивах и отслабвах! Оказа се,че млечните са добри за моята кръвна група и най-вече кисело мляко и сирене! Сега се замислих,че явно това е вярно..щом това не ми е пречело да слабея!
Отговори с цитат
  #1382  
Стар 16th November 2010, 16:14
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Дайте името на тая книга, де. Много-много не вярвам, но обичам да чета. Преди известно време четох за мойта А група и еволюцията на човечеството и че е от най-еволюиралите. Това означавало, че сме най-пригодени генетично за усвояване на всички видове храни. А бе с една дума трябва да съм от естествено слабите. Да-да! Ама не. Де да беше.
Отговори с цитат
  #1383  
Стар 16th November 2010, 18:03
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от дундьо
Дайте името на тая книга, де. Много-много не вярвам, но обичам да чета. Преди известно време четох за мойта А група и еволюцията на човечеството и че е от най-еволюиралите. Това означавало, че сме най-пригодени генетично за усвояване на всички видове храни. А бе с една дума трябва да съм от естествено слабите. Да-да! Ама не. Де да беше.
Хааааа,странно,а аз навсякъде четох,че А група е на вегетарианците. Което за мен е най-ограничителната кръвна група. Аз преди да разбера,че съм АБ,мислех,че съм А (така ме беше заблудила майка ми) и бях доста разочарована като разбрах,че са им забранени месо и млечни-защото това е любимата ми храна,като изключим,че обожавам и плодове и зеленчуци всякакви.
Отговори с цитат
  #1384  
Стар 17th November 2010, 12:54
Аватара на дундьо
дундьо дундьо не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jul 2009
Град: Шумен
Мнения: 826
По подразбиране

Айсче, според изследванията първа е група 0, после междинно идват В и АВ и накрая А. Ама както казах, не я вярвам тая работа. Още преди 20-ина години пък бях чела книга за научно изследване (най-вече на японците), където според кръвната група се определят рефлекси, генетични обусловености и пр., според което изследване от кръвната ти група зависи за каква работа и професия си годен. Даже при японците, като кандидатстваш за работа, представяш документ за кръвна група. Едва ли е за всичко, но го правят.
Ама пак не разбрах тука за коя книга говорите
Отговори с цитат
  #1385  
Стар 19th November 2010, 21:09
Аватара на daliq
daliq daliq не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: варна
Мнения: 279
По подразбиране

Правилният начин на хранене за вашата кръвна група - д-р Питър Д Адамо И Катерина Уитни
__________________
Един урок се повтаря , докато го научиш ! Живота ще продължава да проверява , дали си го научил!
Отговори с цитат
  #1386  
Стар 19th November 2010, 22:38
Аватара на goldish
goldish goldish не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2008
Мнения: 726
По подразбиране

Ако си кръвна група А, какво трябва да ядеш и каво- не, за да отслабнеш?
__________________
Men are like coffee... The best ones are rich, strong and keep you up all night long!
Отговори с цитат
  #1387  
Стар 20th November 2010, 11:22
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от goldish
Ако си кръвна група А, какво трябва да ядеш и каво- не, за да отслабнеш?
Ако имате А кръв, най-благоприятна за вас е вегетарианската диета със соеви продукти, бобови, зърнени, с плодове и зеленчуци и малко количество риба.

От какво трябва да се въздържаме

Месо
Кръвна група 0. - Няма ограничения.
Кръвна група А. - Основното “месо” трябва да е соевият албумин. Пилешкото месо да се консумира много рядко и не като основно ястие.
Кръвна група В. - Пилешкото месо е противопоказно. В гръдната област на птичето месо се съдържа ректин, който може да доведе до инсулт.
Кръвна група АВ. - Месото трябва да се консумира в малки порции.

Риба
Кръвна група 0. - Няма ограничения.
Кръвна група А. - Избягвайте риба с бяло месо (хек, палтус, писия).
Кръвна група В. - Категорично противопоказни са мекотелите.
Кръвна група АВ. - Избягвайте да консумирате риба с бяло месо и молуски.

Млечни продукти и яйца
Кръвна група 0. - Все пак е по-добре да си набавяте белтъчини от други източници. Не е добре да ядете сирене, а яйца може да консумирате 3-4 пъти седмично.
Кръвна група А. - Почти всички млечни продукти не се препоръчват. В неголеми количества може да ядете кисело мляко, обезмаслена сметана. Яйца – понякога и по изключение.
Кръвна група В. - Няма ограничения.
Кръвна група АВ. - Най-вече кисело мляко, обезмаслена сметана.

Зърнени храни
Кръвна група 0. - С изключение на пшеницата, овесените ядки са нежелателни. Няма зърнени продукти, които да са особено полезни за тази група.
Кръвна група А. - Ограничете булгура и зърнените продукти - в частност пшеницата, употребявайте продукти от цели зърна.
Кръвна група В. - Най-добре е да избягвате ръжта и царевицата.
Кръвна група АВ. - Ограничете консумацията на пшеница и царевица.

Зеленчуци
Кръвна група 0. - Въздържайте се от зеле. Ограничете употребата на гъби, картофи, патладжани.
Кръвна група А. - Ограничете доматите, картофите, зелето, царевицата.
Кръвна група В. - Изключете доматите и ограничете царевицата в менюто си.
Кръвна група АВ. - Изключете доматите.

Плодове
Кръвна група 0. - Въздържайте се от диня, портокали, мандарини и ягоди.
Кръвни групи А, АВ. - Избягвайте портокалите и бананите.
Кръвна група В. - Въздържайте се от фурми и нар.

Такъв режим на хранене в дългосрочен план ще ви помогне да се борите с рака и сърдечно-съдовите заболявания, да избягвате вирусните инфекции, да прочистите организма си от токсините и мазнините, предизвикващи затлъстяването, и да забавите процеса на разрушаване на клетките, съпровождащ стареенето.

Материалът е по извадки от книгата на д-р Питър Д’Адамо и Катрин Уитни.
Отговори с цитат
  #1388  
Стар 20th November 2010, 18:27
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Аз пък толкова се зарадвах като намерих ръжени ядки за закуска. Те са по-малко калорични от овесените без да им отстъпват по витамини и минерали. Сега излиза, че не са за мен.
Да, ама ми държат сито до обяд с моята си стандартна закуска.
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #1389  
Стар 20th November 2010, 23:40
Екатерина Проданова Екатерина Проданова не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2010
Мнения: 18
По подразбиране

мацки,какво правите като ви се хапва сладко?не мога да се спра
Отговори с цитат
  #1390  
Стар 21st November 2010, 01:25
Аватара на katiushaa
katiushaa katiushaa не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2010
Мнения: 79
По подразбиране

1. Пия чаша вода, защото понякога мозъкът бърка жаждата с глада. Ако до 15 мин още си гладна, значи си гладна.
2. Миеш си зъбите.
3. При мен действа, когато си натискам точката между горната устна и носа.
4. Ако наистина не можеш, хапни плод или 1-2 парченца шоколад, по възмоьност натурален.
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ДиетичнаГОВОРИЛНЯ
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:35.