IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 2nd August 2006, 13:24
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране Капки за очи "Гаразон"

Някой ползвал ли ги е..преди 10 години ми ги изписаха, оттогава само с тях си лекувам очите..против слънчева алергия ми ги дадоха, но и не само за това ми помагат..аз алергията отдавна я излекувах, но и сега,като имам някакъв проблем с очите, ползвам Гаразон...чувала съм обаче, че имат съставки, водещи до пристрастяване..че не е добре да се прекалява с употребата им,а по едно време имаше слух, че ги спират от производство..но засега не са изчезвали от пазара..
Питам, защото тази сутрин се събудих с болни очи и веднага си купих Гаразон, сега са значително по-добре...но все пак..искам да знам,ако има рискове
Отговори с цитат
  #2  
Стар 2nd August 2006, 13:25
bimbi
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране Re: Капки за очи "Гаразон"

Цитирай:
Първоначално написано от jito7
Някой ползвал ли ги е..преди 10 години ми ги изписаха, оттогава само с тях си лекувам очите..против слънчева алергия ми ги дадоха, но и не само за това ми помагат..аз алергията отдавна я излекувах, но и сега,като имам някакъв проблем с очите, ползвам Гаразон...чувала съм обаче, че имат съставки, водещи до пристрастяване..че не е добре да се прекалява с употребата им,а по едно време имаше слух, че ги спират от производство..но засега не са изчезвали от пазара..
да нямат стероиди я прочети листовката
Отговори с цитат
  #3  
Стар 2nd August 2006, 13:36
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

1 ml разтвор съдържа лекарствени вещества: Betamethasone (като sodium phosphate) 1mg, Gentamycin (като sulfate) 3 mg

Помощни вещества: натриев дихидроген фосфат дихидрат, динатриев хидрогенфосфат дихидрат, натриев борат, натриев цитрат дихидрат, натриев хлорид, динатриев едетат, бензалкониев хлорид.

Това е съдържанието..може би са имали предвид, че ако дълго ги ползвам, ще спрат да ми действат и ще се налага да увеличавам дозата,но..друго ми бяха казали..
Отговори с цитат
  #4  
Стар 2nd August 2006, 13:43
uspeh uspeh не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 522
По подразбиране

Аз напоследък ползвам Визин/Visine.

Цитирай:
Първоначално написано от ЛИСТОВКА ЗА ПАЦИЕНТА
Фармакотерапевтична група и действие
ВИЗИН представлява симпатикомиметични капки за очи, които имат съдосвиващ ефект върху малките кръвоносни съдове в тъканта на очната конюктива и отбъбващо (деконгестантно) действие върху раздразнената лигавица на конюктивалния сак. Облекчението настъпва минути след приложението в окото и продължава до 4 часа.

Терапевтични показания
ВИЗИН капки за очи са предназначени за облекчаване на очни симптоми като чувство на парене, дразнене или сълзене, предизвикани от пушек, прах, хлорирана вода. Той може да облекчава и симптоми, дължащи се на алергично възпаление като сенна хрема и свръхчувствителност към полени.
__________________
...
Отговори с цитат
  #5  
Стар 2nd August 2006, 13:48
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

абе момче!!!!!!!!не четеш ли по форума!!!!!!колко пъти да кажа за Визин!! кой ти ги изписа!!под съд!!не ги използвай, писах някъде за това..мен ме докара до лудост от ужас!хвърляй ги, купи си изкуствени сълзи, ако е само за поддръжка, а не лечение! но,разбира се, преди да купуваш каквото и да било, говори с лекар.
вярвай ми за Визина, както випуск '97 за плажното масло
Отговори с цитат
  #6  
Стар 2nd August 2006, 13:50
uspeh uspeh не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 522
По подразбиране

Тъкмо щях да се капя Какво им има? Нещо съм пропуснал явно...
__________________
...
Отговори с цитат
  #7  
Стар 2nd August 2006, 13:59
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Визин доколкото знам са със съдържание на адреналин,водят до зависимост,при по-продължително ползване в един момент се стига до там,че окото се облекчава за известно време,след което зачервяването и дразненето се връщат с двойна сила.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 2nd August 2006, 13:59
uspeh uspeh не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 522
По подразбиране

Явно за това става дума
Цитирай:
Първоначално написано от jito7
никакъв Визин!!!!!!!!!!! Лекарката ми категорично го забрани, каза, че мястото му е в кофата за боклук!!!!!За малко да си увредя сериозно очите с тези идиотски капки!!!Това не са капки за поддържане, ако се използват, трябва да е мноооооооооого рядко - съдържат адреналин, първоначално окото избелява, премахва се червенината, но после ефектът може да се върне двойно и от адреналина окото да получи спазъм (по това време бях стигнала до там да искам да си извадя очите, чувствах ги като две твърди топчета, като чуждо тяло!!!)
да - изкуствени сълзи -ок,но Визинът е друго нещо, НЕ ГО ИЗПОЛЗВАЙТЕ!!
На мен ми предписаха изкуствени сълзи на Алкон - Tears Nattural...нещо такова - те са добри, препоръчвам ги и са абсолютно безвредни
__________________
...
Отговори с цитат
  #9  
Стар 2nd August 2006, 14:07
uspeh uspeh не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Apr 2006
Мнения: 1 522
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от ЛИСТОВКА ЗА ПАЦИЕНТА
Състав
1 мл ВИЗИН капки за очи съдържа 0.5 мг тетрахидрозолин хидрохлорид. Други съставки: бензалкониев хлорид, натриев хлорид, борна киселина, натриев тетраборат, динатриев едетат, стерилна вода.
Кое точно е адреналина?
__________________
...
Отговори с цитат
  #10  
Стар 2nd August 2006, 14:11
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Ми не знам,ама досега са ми го казвали 3 очни лекари.Във всеки случай, по-добре ги смени с изкуствени сълзи,нямат абсолютно никакви противопоказания,действие о е същото.Ползвам ги всекидневно повече от 2 години.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: КапкизаочиquotГаразонquot
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 20:44.