IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #11  
Стар 29th December 2010, 13:37
Аватара на LUCKY Dancing Queen
LUCKY Dancing Queen LUCKY Dancing Queen не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: Debelec
Мнения: 2 209
По подразбиране

Аааа,не така.Люспите на рибката са богати на фосфор. Който иска да има бляскава кожа,с тен на циганска тиква лъсната с брилянтин, да не се лишава от рибешките кожички.
__________________
"В средновековието храната спаси човечеството от глад. Добре известен факт"

Цимбал фон Щруделшмерцкопфен
Отговори с цитат
  #12  
Стар 29th December 2010, 14:05
Аватара на Nike_13
Nike_13 Nike_13 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: София
Мнения: 789
По подразбиране

Станкова, може да ти е висок ако вечерта преди изследването си ударила някоя пържола или нещо друго месно / мазно.
Но както казва Дезиро - много е важно също съотношението 'добър'/'лош' холестерол!
Изследвалa ли си HDL-а ?
Отговори с цитат
  #13  
Стар 29th December 2010, 15:22
Аватара на LUCKY Dancing Queen
LUCKY Dancing Queen LUCKY Dancing Queen не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: Debelec
Мнения: 2 209
По подразбиране

От голямо значение са и триглицеридите- завишени при метаболитните синдроми, и при хроничните пияници.
__________________
"В средновековието храната спаси човечеството от глад. Добре известен факт"

Цимбал фон Щруделшмерцкопфен
Отговори с цитат
  #14  
Стар 29th December 2010, 18:18
Stankova Stankova не е на линия
Member
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 48
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nike_13
Станкова, може да ти е висок ако вечерта преди изследването си ударила някоя пържола или нещо друго месно / мазно.
Но както казва Дезиро - много е важно също съотношението 'добър'/'лош' холестерол!
Изследвалa ли си HDL-а ?
Отделно не съм го изследвала,само като общ.Преди това пиех много прясно мляко в продължение на една-две седмици.За мазно не се сещам да съм яла предишния ден,но не е изключено.Просто не очаквах да ми е повишен,затова преди това не съм се съобразявала много какво ям.Бях притеснена,понеже кръвната картина ми трябваше,за да се извърши хирургична интервенция под обща анестезия..Дали е възможно под влияние на стреса да се е повишил?Нямам търпение след месец да ми пуснат пак кръвна картина.Шок за мен би бил ако се окаже още по-повишен,при положение,че се старая сега.
Отговори с цитат
  #15  
Стар 29th December 2010, 18:25
Аватара на Nike_13
Nike_13 Nike_13 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: София
Мнения: 789
По подразбиране

За стреса незнам, възможно е, при всички положение поккачва кръвната захар.... но от храната е със сигурност, отделно наследствения фактор.
Има и една друга теория, която казва че ако не приемаш достатъчно количество мазнини, организма сам си произвежда и това води до натруване на холестерол, излишен.
Аз имах висок холестерол по едно време, но беше точно след като родих, тогава го отдадох на стреса и преумарата + храненето - ядях само месо, млечни продукти и въглехидрати, заради това че кърмех.
Но тогава док каза че не е проблем з-то 'добрия' холестерол ми беше достатъчно висок.
Отговори с цитат
  #16  
Стар 29th December 2010, 18:37
Stankova Stankova не е на линия
Member
Потребител
 
Регистриран на: Dec 2010
Мнения: 48
По подразбиране

О да,драстичните диети са вредни.А аз имах навика да го правя.Като реша,че съм наддала едно-две килца и трябва веднага да ги сваля..
Ще искам да знам по отделно колко е добрия и колко лошия холестерол.Триглицеридите са ми в норма.
Отговори с цитат
  #17  
Стар 31st December 2010, 07:25
Аватара на diadora
diadora diadora не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Dec 2008
Мнения: 1 443
По подразбиране

Трябва да се разгледат общо изследванията - не само холестерола сам за себе си . Знам , че се гледа желязото ( не помня , но маи недостига спомага за повишаването на хол. ) , гледат се и други показатели , за да се намери при4ината . Обяснението " стрес " малко е досадно вече .
Намери лекар , които разбира .

Котето Desiro ти е казал , 4е от пиене на Омега - голяма фаида няма .
Отговори с цитат
  #18  
Стар 31st December 2010, 11:25
Аватара на Nike_13
Nike_13 Nike_13 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: София
Мнения: 789
По подразбиране

"Стрес" може и да е "досадно", но доста драми тръгват от там.
"Стреса" води до промяна в нивата на хормоните (норадреналина и кортизола на първо четене) от където идва и промяна в метаболитните процеси (гликолизата най-вече, тя пък е свързанан с производството на инсулин, които пък е отговорен за разграждането на мазнините и въглехидратите), после идва кръвното налягане.
Организма има механизми, с които противодейства - нарича се обратна връзка - и така компенсира тези промени, но до един момент.
След като изчерпи ресурсите за компенсиране се появяват патологичните изменения - демек болестите.
Тогава се сещаме да търсим причината и пием хапчета, с които директно да повлияваме негативните промени, но не търсим истинската причина за нарушения баланс.
Отговори с цитат
  #19  
Стар 31st December 2010, 11:27
Аватара на Nike_13
Nike_13 Nike_13 не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: София
Мнения: 789
По подразбиране

Относно Fe - или ти липсва=> анемия, или се предозираш => отравяне (повръщане, виене на свят и др. подобни) но се случва рядко.
То има значение за пълноценното разнасяне на кислорода до всяка клетка и като липсва => кислороден глад, косопада също мн се влияе от него.
Отговори с цитат
  #20  
Стар 31st December 2010, 14:55
Аватара на LUCKY Dancing Queen
LUCKY Dancing Queen LUCKY Dancing Queen не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2010
Град: Debelec
Мнения: 2 209
По подразбиране

Отравяне с желязо, алуминий, мед, живак и други токсични метали е рядък феномен, и се забелязва предимно при нашия едномилионен мургав етнос.
Парадоксално, с анемията е по–добре да си отколкото с натрупване на Fe, което става бавно, тайно, подло и полека и води до голями бели. Заболяването е хемо–хроматоза. Счита се за втори рушител на черния дроб след алкохола.
Но дайте да не се отдалечаваме от холестерола– далеч по– разпространен наш морител от желязото. Пийте ОмегаЗ,има ефект, макар и доста слаб, но не ги купувайте от всеки аптекарски тезгях.
__________________
"В средновековието храната спаси човечеството от глад. Добре известен факт"

Цимбал фон Щруделшмерцкопфен
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Повишенхолестеролпринормалнотегло
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 16:53.