IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #51  
Стар 9th December 2009, 00:18
Аватара на want
want want не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 2 032
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Karlotta
http://www.handbagsmaster.com/Louis-Vuitton-FW-2009-Monogram-Eclipse-Double-Jeu-Neo-Alma_p3904.html

Ей тази чантичка съм я виждала едно към едно с етикети и всичко в магазин тук,във Варна,за към 200лв,в този сайт е 500 и кусур $.После ме беше яд,че не я взех,но беше единствена и на следващия ден вече я нямаше.Явно някой фен на "репликите" я е налапал
Да и аз видях Гу4ита за по 100 лева които бяха на светлинни години от истинското Гучи Бих дала 200 паунда за хубава реплика но не и 100 лева за менте .
Отговори с цитат
  #52  
Стар 9th December 2009, 01:06
Аватара на Karlotta
Karlotta Karlotta не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 458
По подразбиране

Точно това казвам,тази която видях,беше идентична с тази от сайта,който си дала.
__________________
Luck is when preparation meets opportunity..
Отговори с цитат
  #53  
Стар 9th December 2009, 01:07
Аватара на Karlotta
Karlotta Karlotta не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 458
По подразбиране

Едит: иначе и за по 10лв има и гучи,и прада,и долчета и габани колкото иска човек
__________________
Luck is when preparation meets opportunity..
Отговори с цитат
  #54  
Стар 9th December 2009, 10:55
Аватара на cruize
cruize cruize не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 181
По подразбиране

Доста интересен спор се заформя за ментетата...Мога да кажа, че доста съм запознат с темата, тъй като работата ми е свързана директно с тях.

Важно е да се знае, че основните неща, който правят марковите дрехи толкова скъпи са:
1. Средства, които се отделят за дизаинерски разработки
2. Маркетинга свързан с имиджа на марката

Самото производство на артикула( материали, качество на изработката и тн. , тук изключвам използването на диаманти, злато и тн.) също има значение за цента, но не толкова видимо. Разликата (в цената) между оригинала и добрата реплика идва от първите две неща, които споменах.

Мога да кажа, че разликата в цената при производството на една ужасна (с криви шевове, изцапана с лепило, най-евтината изкуствена кожа) реплика на дамска чанта и една добра реплика (без разлика в качеството от оригинала) няма как да е повече от 20-30 $.

Много е възможно да има такива разлики в крайните цени, за които споменавате( като говорим за една и съща реплика). Това си го определя търговеца

Винаги може да се пазарите за цената (ако ви се занимава де)

В Китай се произвеждат най-добрите, но и на трагичните реплики. В Турция също са добри, но само в определени области.

.....и да знаете, че етикетите и опаковките се правят най-лесно
Отговори с цитат
  #55  
Стар 9th December 2009, 10:58
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от cruize
Важно е да се знае, че основните неща, който правят марковите дрехи толкова скъпи са:
1. Средства, които се отделят за дизаинерски разработки
2. Маркетинга свързан с имиджа на марката
за некоя чанта мое и да е така, но за едни слънчеви очила примерно =)) часовник, гсм и т.н. си има съществена разлика м/у репликата и оригинала =))
__________________
nothing to die for = nothing to live for
Отговори с цитат
  #56  
Стар 9th December 2009, 11:09
Аватара на cruize
cruize cruize не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 181
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Armand
Цитирай:
Първоначално написано от cruize
Важно е да се знае, че основните неща, който правят марковите дрехи толкова скъпи са:
1. Средства, които се отделят за дизаинерски разработки
2. Маркетинга свързан с имиджа на марката
за некоя чанта мое и да е така, но за едни слънчеви очила примерно =)) часовник, гсм и т.н. си има съществена разлика м/у репликата и оригинала =))


Така е, но тук нали говорим само за маркови дрехи
Отговори с цитат
  #57  
Стар 24th December 2009, 01:29
moneymoney moneymoney не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Nov 2008
Мнения: 682
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Armand
с тва последното не съм съгласен в българия има една странна прослойка на хора, изхвърлящи се далече над възможностите си =)) те са сериозен пазар за маркови дрехи, скъпи коли и невърнати кредити =)))

таа, не си отговарят дрехите на социалния статут, това е което исках да кажа
ихихи!На мен пък най-ми е любимо като видя:Колата за неколкостотин К лева...и вътре спортното пуловерче АРМАНИ-чернооранжево райе и обезателно с ципче Така хем колата скъпа,хем дрехата маркова
__________________
“СТИЛЪТ Е ВИНАГИ НА МОДА!!!"
Отговори с цитат
  #58  
Стар 24th December 2009, 06:45
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от cruize
В Китай се произвеждат най-добрите, но и най- трагичните реплики.
Mного интересно... Забрави да кажеш, че оригиналите също се произвеждат в Китай, както и в куп страни от Третия свят.
Едни ОРИГИНАЛНИ маратонки Nike се произвеждат в Индонезия и общата цена на производството е 6 долара (материали плюс труд), докато на пазара се изкарват на 120 долара. Нищо скъпо няма в един марков продукт, плащате си "имиджа", който се гради само и единствено от рекламата.
За Гучи даже не ми се обсъжда, преди се произвеждаше в малки италиански фабрики, пръснати из цялата страна. В един индустриален район близо до Флоренция, ВСИЧКИ фабрики са затворени, сега производството е изнесено в Третия свят, в Италия само няколко китайски фирми работят за тях (трябва ли да обяснявам, че работниците спят вътре в тях и живеят като скотове, без документи и прочие?). В момента производството на който и да е марков продукт струва стотинки, мислете си вие, че е нещо, което си има цена... Да купуваш марково днес е сигнал, че първо: изобщо не си в час с това, което става по света, второ: гледаш много реклами и не мислиш и трето: не знаеш как да се пребориш с комплексите.
Малко информация относно прочутото Made in Italy: законът казва, че на един продукт може да се сложи етикет Made in... на следната база: една чанта се произвежда в 2-3 страни, основно се прави в Китай например, после се закарва в Италия и й се слага катарамата. Декларира се (дори и да не е вярно), че най-скъпата част от производството е слагането на катарамата (например 5$, докато цялата чанта е направена за 3$) и оттам се слага етикет Made in Italy: където е направена най-скъпата част от производството, този етикет се слага. Да не говорим за случаите, когато цялата чанта се произвежда от китайци, които бачкат по мазетата в Италия и не виждат слънчева светлина.
Cruize, ти си запознат с темата и говориш за разлика в цената на МЕНТЕТАТА от 20-30$, докато производството на един оригинал струва толкова. Всъщност си прав! В крайна сметка, ако едно менте се произведе от хора, на които им се плаща по-висока заплата (Например в Бг или Турция), ще струва повече от оригиналната чанта. В този смисъл човек, който си купува менте, е по-умен от този, който си купува оригинал. Поне знае, че си е дал парите заради цената на производството. Относно цената на производството на една ОРИГИНАЛНА чанта, който не вярва нека дойде до Флоренция, да види за какво става дума. Ще го разходя насам-натам, ходила съм в мазета, които бачкат за Гучи, цял ден ще му посветя и ще извикам даже хората, които снабдяват с материали да покажат цените.
В Италия цели индустриални зони са затворени, преди всичко се правеше от италианци, чийто труд струваше, днес те са безработни заради печалбите на корпорациите. Тук постоянно се правят журналистически разследвания по въпроса.
Като видя някой с маркова дрешка му се изсмивам от сърце, нека разправя колко е In... Според мен е Out. Ама иначе е голям познавач... Една чанта, която плаща 2000$, всъщност струва не повече от 20. Като си помисля колко години съм вярвала в марковото, тръпки ме побиват.
Айде със здраве и приятно говорене за "дизайнери", "качество", "това е произведено в Китай" и "никога не бих си дал парите са менте". Давай ги за оригинала тогава, хехехе. Не смятам да ви развалям рахатлъка повече в тази тема, който иска, ще се информира сам
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
  #59  
Стар 24th December 2009, 10:33
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

стрейндж, при всички продукти производствената себестойност е много ниска, но не забравяй, че се отделят в пъти по-големи средства за разработка, дизайн, изпитания, маркетингови действия, дистрибуция и т.н., което са все човешки часове работа и все трябва да се правят от италианци (скъпо), което вдига цената

да не говорим, че колкото по-голям е тиражът на изработените бройки, толкова по-ниска става цената + производствените разходи

да, по-евтино е човек да си шие дрехите сам, ти шиеш ли си ги =) по този начин ще си сигурна и че никой не седи денонощно в мазето да ги прави чанти =)))))

знаеш, че ти уважавам мненията, но напоследък не разбирам кво ти става с тези "страни от третия свят" =))) живни малко, коледа наближава =)))
Отговори с цитат
  #60  
Стар 24th December 2009, 11:41
Аватара на Mirami
Mirami Mirami не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 3 699
По подразбиране

Как да не мисля за страните от третия свят, не си ли разбрал още, че България Е страна от третия свят?
Какво има да живвам покрай Коледа, като ей сега пак пуснаха неплатена отпуска една моя приятелка и тя сега не знае как да си плати тока? Бай дъ уей, шефовете й ще заминават насам-натам на почивки, щото пари не липсват, ама що да не разкарат персонала покрай коледа, щом от това ще спестят някви "ненужни" разходи?
Тея приказки за дизайнерите са пълни простотии, моделите се правят от момиченца, които бачкат БЕЗПЛАТНО за големите фирми, за да... наберат опит за сивито
Само отдолу се мъдри името на фирмата, след като одобри моделите. И после хайде към Китай и Индонезия, а що не и към някое пловдивско село?
Така и не ми обясни защо след като цената е 20$ после се продава за 2000, вместо за 50 например. Аз ще ти дам своята версия: щото е пълно с хора, които си мислят, че като носят нещо скъпо са голямата работа. За мен са си балъци.
__________________
„Да виждаме несправедливостта и да мълчим, означава да участваме в нея.“ Жан-Жак Русо
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Марковидрешки
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 03:50.