IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1251  
Стар 7th November 2013, 22:07
Аватара на Dessislava
Dessislava Dessislava не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2011
Мнения: 904
По подразбиране

Ако желязото ти е в нормите и с това,че дъщеря ти и сестра ти също са с ниски показатели,по-скоро ...незнам.Таласемията не е страшна/в моя случай/,но си е болест.
Но да не ти говоря глупости,отивай на хематолог!Таласемията е само по генетичен път,не може да се появи ей така.Но пък наследствените болести се предават баща-дъщеря или майка-син.Може просто да я е някаква анемия,която с правилно лечение и хранене.
И мен като бременна ме тормозеха с тези показатели.Няма да се даваш,каръка ще отмине!Просто малко ще те забавят изследванията,но са за твое добро!
Отговори с цитат
  #1252  
Стар 8th November 2013, 16:35
Pretty_lady Pretty_lady не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2013
Мнения: 6
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от simona_80 Виж мнението
Pretty_lady, аз също имах доста голяма разлика в мненията на лекарите. Ходих при 2ма лекари на консултация и мненията им бяха коренно различни.
В крайна сметка се доверих на мнението на Стоянов и не сбърках.Оперирах се при него и сега съм много доволна от резултата. Както и много други тук ще потвърдят, той има доста набито око и точна преценка.
Аз също знам, че при по-изразена птоза капковидните импланти са по-удачни.
И аз клоня повече към това да се доверя на Стоянов, той беше толкова подробен в обясненията си, направи ми един куп измервания, отговори ми и на много специфични въпроси, дори ми показа и филмчета от операции като говорихме за определен аспект на анатомичните импланти, изобщо останах много доволна от консултацията при него. Е, да за мен ще е по-трудно, защото трябва да пътувам от Пловдив за превръзки, смяна на конци и други, но в крайна сметка крайния резултат е най- важен и си струва да се пренебрегнат някои неудобства.

Пожелавам успех на всички момичета, на които им предстои скорошна операция.
Отговори с цитат
  #1253  
Стар 8th November 2013, 19:03
amfibia77 amfibia77 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2013
Мнения: 35
По подразбиране

[QUOTE=Dessislava;794114]Ако желязото ти е в нормите и с това,че дъщеря ти и сестра ти също са с ниски показатели,по-скоро ...незнам.
днс ми пуснаха жлязо с оказа ч ми е 2.9 пр норма 6.9-26 ! И ЖСК ми е завишно. Изписаха ми желязо за дъвчене по 2 на ден и да наблягам на чрен дроб- не мога да го понасям! И червено вино коепо пия с голямо удоволствие!!! Дано успя да го вдигна за две седмици
Отговори с цитат
  #1254  
Стар 8th November 2013, 19:06
amfibia77 amfibia77 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2013
Мнения: 35
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dessislava Виж мнението
Ако желязото ти е в нормите и с това,че дъщеря ти и сестра ти също са с ниски показатели,по-скоро ...незнам.Таласемията не е страшна/в моя случай/,но си е болест.
Но да не ти говоря глупости,отивай на хематолог!Таласемията е само по генетичен път,не може да се появи ей така.Но пък наследствените болести се предават баща-дъщеря или майка-син.Може просто да я е някаква анемия,която с правилно лечение и хранене.
И мен като бременна ме тормозеха с тези показатели.Няма да се даваш,каръка ще отмине!Просто малко ще те забавят изследванията,но са за твое добро!
днс ми пуснаха жлязо с оказа ч ми е 2.9 пр норма 6.9-26 ! И ЖСК ми е завишно. Изписаха ми желязо за дъвчене по 2 на ден и да наблягам на чрен дроб- не мога да го понасям! И червено вино коепо пия с голямо удоволствие!!! Дано успя да го вдигна за две седмици
Отговори с цитат
  #1255  
Стар 8th November 2013, 20:55
Аватара на Dessislava
Dessislava Dessislava не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2011
Мнения: 904
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от amfibia77 Виж мнението
днс ми пуснаха жлязо с оказа ч ми е 2.9 пр норма 6.9-26 ! И ЖСК ми е завишно. Изписаха ми желязо за дъвчене по 2 на ден и да наблягам на чрен дроб- не мога да го понасям! И червено вино коепо пия с голямо удоволствие!!! Дано успя да го вдигна за две седмици
Червено вино и черен дроб за мезе!!!Зимния сезон е идеален за тази комбинация просто!Значи си с желязодефицитна анемия,най-вероятно.Стискам палци бързо да вкараш показателите в нормите!
Отговори с цитат
  #1256  
Стар 10th November 2013, 19:30
amfibia77 amfibia77 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2013
Мнения: 35
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Dessislava Виж мнението
.Стискам палци бързо да вкараш показателите в нормите!
Благодаря ти надявам се, скоро да се похваля
Отговори с цитат
  #1257  
Стар 11th November 2013, 13:19
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от amfibia77 Виж мнението
Благодаря ти за подкрепата, но току що ми звънна анестезиолога и ми отпадна операцията ....хемоглобина ми е 97, а хематокрита 0.280 . Каза да направя консултация с хематолог и да наблегна на червеното вино и телешкото.
Специално за химоглобина си прави сок от червено цвекло, изпитано е, така че действай!
Отговори с цитат
  #1258  
Стар 11th November 2013, 19:41
Аватара на simona_80
simona_80 simona_80 не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jan 2009
Град: Пловдив
Мнения: 334
По подразбиране

Pretty_lady, за превръзките няма нужда да ходиш. Няма никакъв смисъл...
Аз се разбрах с него да не ходя за превръзките, а направо за конците. Той така ми предложи. И аз съм от Пловдив и си ги правих тук.
Отговори с цитат
  #1259  
Стар 12th November 2013, 00:00
ma_nda_rinka ma_nda_rinka не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 33
По подразбиране

Дам, така наречените "превръзки" представляват отлепяне на една лепенка и залепяне на друга. И все пак някой те поглежда и попипва. Мен миналата седмица ме натисна една от сестрите до стената и започна да ми ги мачка ))) Утре пак ще се разходя да ми отлепят лепенките и да кажат кога ще махат конците..

Ох, аз все още имам доста напрежение в гърдите. Не че нещо друго би могло да се случи за точно 7 дни де ))

Момичета, вие мазахте ли си гърдите с някакво олио, за да не е толкова опъната кожата?
Отговори с цитат
  #1260  
Стар 12th November 2013, 13:54
amfibia77 amfibia77 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2013
Мнения: 35
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от titi1 Виж мнението
Специално за химоглобина си прави сок от червено цвекло, изпитано е, така че действай!
Благодаря ти, аз го обожавам на салата в суров вид не е ли същия ефект, при положение че настъргвам 2 глави?
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:49.