IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #2151  
Стар 27th June 2014, 09:43
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Инче, в 3 се събудих от болки, взех болкоуспокояващо и след 40 минути съм се унесла. В 7 пак се ококорих, гърба ми беше схванат...абе много ме боли.
Незнам дали прага ми на болка е нисък, но боли, може мастектомията да подсилва болката, и незнам вече.
Сега се сдобих с ластичен бинт, ще се увия отгорна страна, но незнам доколко трябва да е стегнато.
Отговори с цитат
  #2152  
Стар 27th June 2014, 09:45
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Аз скоро няма да имам удоволствието да видя баня, с дренажи съм.
В реанимация 24 часа бях с дренажи, после той отряза маркучите и сега и те са ми като екстра.
Всеки ден по веднъж ще правя превръзки, ще слагам марли с риванол и така докато не почне да тече кръв, а нещо между лимфа и кръв.
После вече ще търся някой да ми ги маха.
Отговори с цитат
  #2153  
Стар 27th June 2014, 10:34
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Спокойно, всичките болки са си в реда на нещата. Никак не е приятно, но няма как. Дренажите също не са приятно изживяване, но определено са необходими в случая. Ти пак си много смела, аз въобще не смеех да се гледам, камо ли да се пипам. А за дренажите не ти ли казаха да се махат чак когато започне да изтича много малко течност (само че не знам колко малко, т.е. колко трябва да намалее). Освен това за тях лекар ли ще търсиш да ти ги маха? А сега пиеш антибиотик, нали?
Отговори с цитат
  #2154  
Стар 27th June 2014, 10:55
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Да, трябва да не тече кръв, а между лимфа и кръв и петното което остава върху марлята да е малко, тогава трябва да се махнат от доктор.
Аз на дясната мога сама да ги сменям, обаче на лявата е ъпсурдно.
Док каза, че ще отнеме поне 10 дни да се изчисти, даже виждал жени, при които и 20 дни трябват за да дойде момент за махане на дренажите.
Антибиотик пия.
Отговори с цитат
  #2155  
Стар 27th June 2014, 12:14
Аватара на ina.ina
ina.ina ina.ina не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 2 201
По подразбиране

Ок, всичко е у ред. Колкото и да е неприятно трябва да го изтърпиш. Можеш ли да излизаш вече за да се разсейваш малко? Пък и да минава времето ... че тва търпение дето все го повтаряме малко хора го имат.
Отговори с цитат
  #2156  
Стар 27th June 2014, 12:18
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

Ще търпя, аз съм търпелива, а и какъв ли избор имам.
Само да се позаличи асиметрията ще съм в мир със себе си.
Пристегнах се с ластична лента, ама правилно ли съм го направила незнам.
Отговори с цитат
  #2157  
Стар 27th June 2014, 12:29
Аватара на Pufpaf
Pufpaf Pufpaf не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2013
Мнения: 1 257
По подразбиране

Въобще не трябва да сравнявате зърно-съхраняващата мастектомия със операциите в които само се поставят импланти по отношение на болките ! Разликата е много голяма и по добре никога да не я разбирате в действителност. Дaно по бързо и намаляват болките на titi и тази гърда дано се изравни с другата !
Отговори с цитат
  #2158  
Стар 28th June 2014, 10:23
Аватара на Шоки
Шоки Шоки не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 1 722
По подразбиране

Никой не ги сравнява, наясно сме че има разлика. Тити задава въпроси ние гледаме да й помогнем.
Тити, а доктора каза ли ти кога да отидеш на контролен преглед?
Отговори с цитат
  #2159  
Стар 1st July 2014, 18:08
Аватара на lily.ana
lily.ana lily.ana не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2011
Мнения: 5 863
По подразбиране

Тите как си?
Отговори с цитат
  #2160  
Стар 2nd July 2014, 09:25
Аватара на titi1
titi1 titi1 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2008
Мнения: 1 543
По подразбиране

оххх, какво да кажа, бера душа
то големи болки били тия, направо може да е смешно че ги сравнявам, но раждането ми беше по-леко, а не родих лесно.
Момичета, вие сте герои!

Имах и един допълнителен стрес, на 4-я ден тръгвам да правя превръзка и едното зърно половината черно, направо откачих, това е знак за некроза.
Док. бил в Ст. Загора на прегледи и се метнахме на колата и ме видя, слава Богу не е това, щото ако беше не ми се мисли по-нататък.
От отпарянето на ареолата било, където с вадил от там тъканите и слагал импланта.
После на 5-я ден хем съм на антибиотик вдигнах 37.7 и така два дни.
Уж до 38 било нормално.
Днес засега нямам, но тя се вдига към обяд.
Болките като стоя или вървя са поносими, но ако съм легнала и тръгна да ставам ей тогава се почва кошмара. Гърдите се наливат с нещо все едно и ще кажеш че отвътре ми ги разкъсват, толкова ужасно, но всичкото отгоре почват адските крампи, постоянни и болезнени.
Това да ти се схване прасеца нищо не било, туй нещо е поне 30 пъти по-болезнено.

Едната вечер спах седнала, че много ме е страх от това ставане, до 7 сутринта издържах, то не беше и спане де, някакъв болезнен полуунес.
Ама ми се схванаха дупе, гръб. То ни така ни иначе.

Хубавичко ви се оплаках

До тук с оплакването.
Сега и аз малко да се похваля

4 нощи съм с ластична превръзка само на тая цица дето е насрани и смея да твърдя, че вече са близначки. Е не са еднояечни, те и никога няма да бъдат, щото нали съм тропосана от предната операция и ареолата ми е по-разтеглена от изчистването на мръсната гад, но нещата са повече от добри.
Поне ще съм с две еднакви гърди.
След първата нощ като я махнах направо не повярвах на очите си колко се наместила, на втората нощ не видях подобрение, на третата вече се поизравниха, днес ми беше четвъртата, май са съвсем ок или ако има разлика е минимална
Масажи пробвах да правя, обаче така болии, че повече от поглаждане нищо друго не става.

По едно време си мислех, че стрии ще ми се образуват, кожата беше като тъпан опъната, почнах да се мажа със содермикс, дано да я спася.

Дано вече не вдигам температура и да намалят болките, много време мина, нервички не ми останаха, 8-и ден ми е днес.

Последно редактирано от titi1 : 2nd July 2014 на 09:28
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 00:35.