IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 3rd November 2006, 23:26
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране И вие ли сте нахални шофьори?

Еми вече не се сдържам и ще си кажа мнението - писна ми от нахалството на шофьорите!!!

Аз работя в центъра. Ходенето по уличките освен опасно е истинско мъчение. Разбирам, че местата за паркиране са малко, против прословутите паяци съм, ама какво съм аз виновна като пешеходец и трябва да вървя на зиг-заг и по средата на улицата, и да се прескачаме с идващите коли, понеже някой идиот е решил да паркира напряко и е отрязал пътя по тротоара!!!!!!!!!!!!! Направо ми идва да викна полицая и да ги закопчава наред! Не може ли малко да се съобразяват и с пешеходците и да оставят място да минем??!!!

Не е ли крайно време за по-драстични мерки??!!
Да не споменавам пешеходните пътеки, на които никой не спира, и не само че не спира ами и ти се кара, че се осмеляваш, че пресичаш, когато той минава оттам

Трябва най-накрая нещо да се измисли. Някакви идеи?
Отговори с цитат
  #2  
Стар 4th November 2006, 00:01
Stil Stil не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: София
Мнения: 535
По подразбиране

Крайно време е в София да се направят подземни платени паркинги в които да моем да си паркираме колите без да пречим на никого
Отговори с цитат
  #3  
Стар 4th November 2006, 03:17
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Пълна трагедия е движението,особено пък в София Мразя да карам през деня!По въпроса мога да взема отношение,не спирам по тротоарите....
Отговори с цитат
  #4  
Стар 4th November 2006, 10:17
Stil Stil не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2006
Град: София
Мнения: 535
По подразбиране

А къде спираш Крисчън???? По дърветата
Отговори с цитат
  #5  
Стар 4th November 2006, 10:23
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

Ама едно е да спреш на тротоара, оставяйки място за пешеходците, съвсем друго да им отрежеш пътя!
И ето това ме дразни- аз ли съм виновна, че няма паркинги, че трябва моето право да минавам по тротоара да се отнема??
Отговори с цитат
  #6  
Стар 4th November 2006, 18:48
чичо чичо не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2005
Град: BG
Мнения: 3 571
Изпратете съобщение чрез ICQ до чичо
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Stil
А къде спираш Крисчън???? По дърветата
Трудно,но намирам места ,обикалям по 5 пъти и спирам,а там дето работя има места почти винаги за щастие...По центъра на София е друго вече
Отговори с цитат
  #7  
Стар 4th November 2006, 21:39
Аватара на Magikka
Magikka Magikka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 965
Изпратете съобщение чрез ICQ до Magikka
По подразбиране

Според мен и пешеходците и шофьорите са доста нагли. Казвам го понеже често се намирам и от едната и от другата страна на волана Веднъж понеже тротоара беше зает от коли вървях по улицата и някъв явно това го ядоса - като стигна до мен нарочно си отвори вратата на колата срещу мен и ме бутна.... това просто няма нужда от коментар... От друга страна хората не са свикнали да плащат - подземния паркинг на Сердика(спирката на метрото) си е направо празен, паркинга на НДК(там всъщност са няколко) - също е почти празен. Що се отнася до културата на шофьорите - аз съм мило момиче, но днес малко ми оставаше да изляза от колата и да набия един колега-шофьор на преклонна възраст, който ми даваше знаци да мина назад и да го заобиколя в насрещното и се ядосваше защо ня го правя....
Що се отнася до пешеходците - пресичат с гръб към колите... Баба ми даже веднъж като пресече без изобщо да се огледа и аз и направих забележка ми каза - "Те са длъжни да спрат....", за пресичащите на червено - като тръгне един и всички като овце след него.....
Изобщо тази тема край няма....
Отговори с цитат
  #8  
Стар 7th November 2006, 14:10
Аватара на charmy
charmy charmy не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: Пловдив
Мнения: 102
По подразбиране

Не бях, ама станах. Баща ми твърди, че съм станала нагла като таксиметров шофьор, ама просто няма друг начин - жена с малка кола - само ме тъпчат! Но пък към пешеходци съм толерантна.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 7th November 2006, 16:13
leonessa leonessa не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: sofia
Мнения: 100
По подразбиране

опитвам се да се съобразявам, но не винаги се получава. почти винаги спирам /ако е възможно и ако с това спиране не застрашавам живота на пешеходеца още повече/ на пешеходна пътека. предпочитам да си спра на паркинг и да съм спокойна... но понякога не се съобразявам с нищо и обезумявам - викам крещя изобщо нервя се и тн ...
тъпо нали ? ама се случва
Отговори с цитат
  #10  
Стар 7th November 2006, 16:36
ROSSI ROSSI ROSSI ROSSI не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2006
Град: София
Мнения: 160
По подразбиране

Аз затова карам вече само събота и неделя. Почти е без значение дали ще отида на работа с кола, трамвай или пеша. Със сигурност прибирането е най-бавно с кола и най-бързо пеша!!! Това съм го проверила многократно!
Сутрин с кола ще ми е по-бързо, но не си заслужава нервите и бензина вечерта!
Винаги съм толерантна - и към шофьори и към пешеходци!
Но рядко останалите са такива! Разбира се, че има, но в задръстванията много се опитват да се направят на тарикати и става още по-зле!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: виелистенахалнишофьори
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 08:25.