IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 26th October 2006, 09:21
venetapj venetapj не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 4
По подразбиране Тъмни петна по лицето

Когато забременях за първи път (преди 16 г.), ми се появиха тъмни петна по лицето. Още тогава гинеколожката ми каза, че след раждането ще изчезнат, но уви. През годините няколко пъти съм ходила на козметични процедури с йонофореза, на ефектът беше временен. Преди две години си направих и химичен пилинг. И това не помогна. Бих помолила всички, които са имали сходен проблем и са намерили решението му, да ми помогнат!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 26th October 2006, 09:50
leonessa leonessa не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jul 2006
Град: sofia
Мнения: 100
По подразбиране

моят съвет е да провериш състоянието на черния ти дроб. една позната имаше подобен проблем, но още преди да започне с крайни мерки случайно откриват някакъв проблем с черния и дроб - лекува го и лицето също и се оправя.
аз имам подобен проблем но е още много слабо и смятам скоро да опитам с едно "прочистване" на черния дроб
Отговори с цитат
  #3  
Стар 27th October 2006, 07:11
stamatq stamatq не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 60
По подразбиране

Проверката на черния дроб е добре да се направи, но от самосебе си веднъж появилите се пигментации няма да изчезнат напълно.Нужно е да се полагат и козметични грижи.Избелващите процедури са за това.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 27th October 2006, 13:00
vertigo vertigo не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2006
Мнения: 1
По подразбиране Re: Тъмни петна по лицето

Цитирай:
Първоначално написано от venetapj
Когато забременях за първи път (преди 16 г.), ми се появиха тъмни петна по лицето. Още тогава гинеколожката ми каза, че след раждането ще изчезнат, но уви. През годините няколко пъти съм ходила на козметични процедури с йонофореза, на ефектът беше временен. Преди две години си направих и химичен пилинг. И това не помогна. Бих помолила всички, които са имали сходен проблем и са намерили решението му, да ми помогнат!
Здравей. Аз бях получила такива петна след хормонална терапия с естроген. Опитах много козметични продукти, направих и процедури в салон. Ефектът беше минимален. В последните 3-4 месеца ползвам продуктите Iklen на френската фирма Merck, продават се в аптеките. Мога да кажа, че ми помогнаха повече от всичко, изпробвано досега, петната ми се заличиха почти напълно. Не гарантирам, че на всеки ще помогнат толкова много, все пак всичко е индивидуално, но наистина аз съм много доволна. Разбира се, най-важно е да се убедиш, че си напълно здрава и няма вътрешна причина, която да ги провокира. Също нещо много важно - ползвай постоянно, независимо от сезона, крем с максимално висок слънцезащитен фактор. Искрено се надявам да съм ти помогнала.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 27th October 2006, 20:09
zefira zefira не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Jun 2006
Мнения: 24
По подразбиране

аз пък си правех маски с настъргана краставица и отделно маска с белтък, лимон и царевично брашно. Смятам че имаше ефект, при това можеш да си ги приготвиш по всяко време и през почти всеки сезон. Държиш 20 мин и измиваш.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 29th October 2006, 11:58
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

Аз пък съм си поръчала с тази цел комплекта за микродермабразио на Л`Ореал. Всъщност докато го чакам те сами си избледняха, моите са така - лятото се появяват /пазя се мн стриктно с високи фактори, а пак се появяват/, а през есента избледняват. Но винаги ме дразнят. Сега са намалели, с поставяне на ФДТ с моя цвят изобщо не се личат. Но не искам всеки ден да слагам ФДТ... И не слагам, де, гледам да акцентирам на очи, уста и така.
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #7  
Стар 30th October 2006, 15:45
Аватара на Bora
Bora Bora не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 59
По подразбиране

Не зная точно за какви петна става въпрос, но мисля да направя IPL процедура или както още се казва - фотоподмладяване. Процедурата се прави задължително от доктор дерматолог и ми разясниха, че освен всичко друго премахва и петна по лицето и избистря цялостно тена.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 31st October 2006, 08:35
Аватара на Aset
Aset Aset не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 1 206
По подразбиране

За каква възраст се препоръчва? Има ли лющене на кожата и странични реакции?
__________________
Искам да съм мъничък вълшебник,
за да мога с пръчица в ръка
да създам магически учебник,
който се нарича "Доброта"!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 1st November 2006, 23:02
Аватара на Bora
Bora Bora не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 59
По подразбиране

Всъщност днес си направих тази процедура. Поразговорих се с докторката и до колкото разбрах е имала и съвсем млади клиентки за IPL. При тях се прави за заличаване на белези от акне например. Прилага се също за свиване на пори, заличаване на пигментни петна, премахване на по-фините бръчки и изобщо за фотоподмладяване - както всъщност се нарича, защото спира процесите на стареене, ако се прави редовно т.е. по 1 процедура в месеца и 6 последователни пъти. Няма лющене, първия 1 час бях много зачервена и лицето ми пареше. Сега няколко часа след това вече нямам абсолютно никаква червенина. На мястото на неравностите и петната сега имам нещо като фина коричка, като ожулено или все едно си прекалила с пилинг крема. До 3-4 дни трябва сама да падне, след което тена започва да се избистря. Между другото влезе клиентка, която каза че си е правила същата процедура преди седмица и лицето и изглеждаше супер.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 2nd November 2006, 11:37
МЕРИ МЕРИ не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Jan 2006
Мнения: 63
По подразбиране

Всъщност и аз си правих тази процедура- IPL -, но още не мога да кажа, че съм доволна от ефекта. Минаха две седмици вече, а не виждам ефекта.
Дерматоложката ми каза, че трябва да направя минимум 4-6, в комбинация с мезотерапия на лицето, която се прави пак през месец, и пак минимум 4-6 пъти, т.е. двата метода се комбинирали прекрасно
Ще пробвам и ще ви пиша пак

Единственото, което ме притеснява от мезотерапията, е че те бодат с иглички, през които се вкарват витаминен коктейл, който правел чудеса за кожата. Но после остават следи от убожданията, а лицата с по-тънка кожа направо посинявали на местата, където е третирано
Това ме възпира, защото не мога да отделя толкова много време само и еднствено за себе си, имам в предвид, че такива синини минават за минимум 7 дена.
Ако някой има инфо по въпроса, ще се радвам да прочета
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Тъмнипетнаполицето
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:34.