IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #71  
Стар 4th June 2007, 22:16
Аватара на milena127
milena127 milena127 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: София
Мнения: 2 265
По подразбиране

А за одорекса- аз нямам оплаквания, но тук има някои съфорумници с алергична реакция и силно щипене.
Отговори с цитат
  #72  
Стар 5th June 2007, 14:18
Аватара на last night
last night last night не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: русе
Мнения: 255
По подразбиране

аз, нямах никакви оплаквания от одорекс-а, но вчера колко да съм простаа. епилирах се по обяд и ми беше ден да се пръсна вечерта с одорекс-а и като се пръснах се сетих че съм се епилирала, но отначало не ми защипа, но послееее, майкооо, мн ме щипеше но по принцип не щипе
Отговори с цитат
  #73  
Стар 7th June 2007, 22:39
polito0o polito0o не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 59
По подразбиране

Абе хора тоя Одорекс колко дни се ползва след епилация на подмишниците,щото ако ги махаш с кола маска няма проблем нали държи гладко по 2-3 седмици,но ако ги махаш с дамска самобръсначка растат за 2-3 дни и някак няма смисъл да ги махна и да си пръсна от Одорекса,когато пак са наболи косъмчетата.Ще си ходя суха,но с косми Та какво да правя? На мен добре ми действат и стиковете като Rexona и Lady Speed Stick,но идеята да не се изпотявам 2 седмици доста ми допада особено в тея летни жеги
__________________
По-добре на хората в устата,отколкото в краката...
Отговори с цитат
  #74  
Стар 8th June 2007, 13:40
Аватара на last night
last night last night не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: русе
Мнения: 255
По подразбиране

като се епилираш/бръснеш, не е проблем на следващия ден да се пръснеш с одорекса, на мен поне тогава не ми щипе
Отговори с цитат
  #75  
Стар 8th June 2007, 21:16
polito0o polito0o не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 59
По подразбиране

Мерси! Ще опитам и ще споделя впечетления скоро
__________________
По-добре на хората в устата,отколкото в краката...
Отговори с цитат
  #76  
Стар 10th June 2007, 21:31
steisi steisi не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: May 2007
Град: GABROVO
Мнения: 17
По подразбиране

този спреи вреден ли е за здравето и има ли някакви противопоказания
__________________
LOVE FOREVER
Отговори с цитат
  #77  
Стар 23rd July 2007, 08:52
liophy
Guest
 
Мнения: n/a
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Valeri78
1. Що е Хиперхидроза
нарича се още „профузно изпотяване“ или повишено потоотделяне. На латински език: hyperhidrosis на английски език: hyperhidrosis, excessive sweating.
Хиперхидрозата е проява на прекомерно и засилено изпотяване на различни части от тялото. Най-често изпотяването се наблюдава на ръцете, на краката, под мишниците. Но може да се прояви и по бедрата, кърста, гърба, челото и др. Симптомите на засилено изпотяване могат да варират у хората. Но обикновенно са 3-4 пъти по-засилени от нормалното. У някой хора подта капе на капки от ръцете. Чести са изблици на студена пот.
Обиквонено проявите траят дълго време понякога с години. Често се проявавят през цялата година и не зависят от сезона, през лятото симптомите се засилват, а през зимата леко намаляват, но не изчезват напълно. Заболяването предизвиква психологически дискомфорт, породен от хиперхидрозата. Хората се затварят и избягват социалните си контакти, внякой случаи пречи на работата. Лечения има различни, но те зависят от редица фактори. Необходимо е да се изпробват няколко метода за да има добър ефект. източник -> (Уикипедия).
2. Заболяване ли е Хиперхидрозата? Да, преди две години беше въведен в „Десета ревизия на Международната класификация на болестите”
3. На какво се дължи?
Изпотяването е характерно за човека, това е нормална физиологина функция на тялото. Целта е при отделянето на пот организма да се охлажда като по този начин се регулира темперетурата.

Ппрекомреното изпотяване може да се дължи на няколко неща: наследствено, от високи темперетури, при физическо натоварване, ендокринни заболявания, при стрес и напрежение.

4. Лекува ли се?
Като следя материалите доста хора страдат с години и дори си живеят с това. Има различни методи на лечение:
Йонофорезата е процедура
Ботулиновият токсин
Медикаментозната терапия
Оперативната намеса
Ендоскопската торакална симпатектомия
Като цяло си е хронично заболяване, тоест трае дълго време или до края на живота. До момента не съм попаднал на универсално, и точно лечение. Има хора които се повлияват на различни лечения и след това са доволни от резултатите. При всички случаи трябва да се отиде при лекар специалист, който да установи от какво е породено засиленото изпотяване, понякога високото потене е породено от друго заболяване и може да се премахне лесно. В други случаи лекарите просто казват ами така си е при вас и толкоз...

5. Здравната каса помага ли?
До колкото знам към днешна дата здравната каса не поема операция или лечение с ботулиновият токсин...

Лечение

Пробвал съм много неща единственото което ми дава добри резултати е Одорекс.

За това ще опиша повече за него.
Препаратът не лекува изпотяването, просто го подтиска прилага се за ръце, подмишници и крака. При мен дава добри, да не кажа отлични резултати за подмишниците. Само дето ефекта не е постоянен и трае около 3-4 дни.
Изпотяването е различно при всеки човек, дори при хората с хиперхидроза – на някой са просто влажни дланите на други направо капят. Та за това е различен и ефекта на Одорекс. Моята хиперхидроза е да кажем средна...

Продукта не е скъп около 7-8лв, на мен ми стига един флакон за около 2-3 месеца зависи от темеретурите и това колко напрежение ще ме блъска през месеца. Продава се без рецепта има го в повечето аптеки.

Ползвам го за подмишниците по следната схема:
Пръскам се само вечер преди лягане – едно две до три пръскания стигат. Старая се препаратът да остане по-дълго врмеме на подмишницие защото е малко летлив има и леко странна миризма, която бързо изчезва. При нужда пръскам пак. Отнема ми 10тина минути докато изъхне и това е процедурата. Ако на другия ден имам „държавен изпит” или нещо натоварващо пръскам повече - по две, по три и по повече за около 20тина минути. Ползвам продукта предимно през лятото, но е хубаво да си имаш едно флаконче винаги под ръка.

Ефекта при мен е следния:
Ако скоро не съм се пръскал ще са ми нужни два дни пръскане (наваксване) за да постигна 95% сухота – напълно нормално изпотавяне, дори и по-добро ото оснаналите хора. После може през ден, може и всеки ден по малко пръскане ви гарантира, че ще подържате същото ниво.
Седмичен пример: Пон -2,3 впръсквания; Вт – 2,3; Ср: 0, Че – 1, Пе:1.
Защо ги давам така? Защото продукта има едни лек страничен ефект: при повечко впръсквания после като легнете да спите и почва да щипе подмишниците, доста е досадно и дразни. Та за това трябва да се търси минимума. Къпането не пречи на ефекта, много малко намалява действието му, но е почти незабележимо.

Като цяло за мен това е продукта който направо ме спаси от мокрите тениски и потните подмишници... дано помогне и на други хора...
Продукта е особено полезен и подходящ замоменти когато имате важна среща през седмицата изпит ири нещо натоварваще при което сте сигурни че ще плувнете в пот. Трябва два три дни предварително да почнете да се пръскате - ефект ще има при това отличен. Тоест няма да имате дори петънце в най-потния момент.

Забелязал съм че хиперхидрозата се проявява дори при найм малката мисъл за нещо което ви натоварва и според мен си е чисто психологическа хараткеристика, която реагира с прекомрена физиолигинча реакция на изпотяване.

2. Ботулиновият токсин
Бях чел за него много по чуждите сайтове. Досега на съм се подлагал на процезура. Според хората които го предлагат: Ботулиновият токсин се използва с голям успех за лечение на повишено изпотяване в областа на мишници, длани и стъпала. Ефектът се задържа за 4-18 месеца, което ми се струва идеално за летния сезон...
Не знаех че са почнали да правят и в българия за лечение на хиперхидроза.
Отговори с цитат
  #78  
Стар 11th October 2007, 22:55
i LovE nAthAn i LovE nAthAn не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Oct 2007
Мнения: 132
По подразбиране

Ами използвай Lady Spike Steke или някакъв ролон по често а също и мокри кърпички и темподобни епилирай се по често и няма да имаш проблеми.
Отговори с цитат
  #79  
Стар 12th October 2007, 09:57
Dorothy Dorothy не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: Sofia
Мнения: 76
По подразбиране

Ще споделя нещо,което го знам от лекари: Изпотяването е естествен процес, който ако се спре,може да доведе до сериозни неща-запушване на пори,инфекции и още много други.Затова продуктите против изпотяване махат миризмите,но не спират потенето.

Ето защо каквото и да ползваме,няма да намали потта... Но пък с миризмата можем да се преборим.Препоръчвам ви стика на RoC-цяло лято изкарах с него и нямах никакъв проблем!
Отговори с цитат
  #80  
Стар 12th October 2007, 11:05
Аватара на Beautiful_
Beautiful_ Beautiful_ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jan 2007
Град: Варна, морето...в сините вълни
Мнения: 4 173
По подразбиране

мога да ти кажа точно обратното. може да се намали, да се сведе до минимум и дори напълно да се махне. правилно ти е казал лекаря, но това е при нормален организъм. а има хора, които страдат от хиперхидроза и никак не естетично изпотяването. действа много на самочувтсвието дори. и когато видиш изпотен човек, обикновено това ти навява нечистоплътност, дори и да липсва такава.и не мисля, че ще се замислиш колко е полезно изпотяването за оргазнизма. въобще изпотяването м оже да вгорчи живота на хората даже и да звучи пресилено.
__________________
"Уважавам само тези, които ми опонират, но нямам намерение да ги търпя."
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Изпотявамсе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 10:37.