IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #5371  
Стар 21st March 2010, 21:47
mdacota mdacota не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 214
По подразбиране

Аз също мисля, че щом се отиде при друг лекар за манипулация, трябва да се плаща. Между другото, на мен превръзките ми ги правеше дъщеря ми. Купих каквото трябва от аптеката и готово. За конците ходих при хирурга си, но не за друго, а защото исках да ме види и той.
__________________
Който се страхува от мечки, да не ходи в гората!
  #5372  
Стар 24th March 2010, 20:28
Elena'82 Elena'82 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 5
По подразбиране

Здравейте момичета! От известно време чета с интерес темите във форума за да се информирам по-подробно за всичко свързано с операциите за уголемяване на гърди. Наистина останах приятно изненадана от енциклопедичните познания на много от вас и реших да се регистрирам за да мога да се съветвам, когато имам колебания или нужда от подкрепа. Още в началото на годината реших да се подложа на такава операция и дори вече мисля, че съм избрала доктора при който да я направя. Колебая се само относно марката на имплантите, но предполагам доктора ще ми помогне в избора. Все пак нека попитам и вас, какви са критериите по-които се водите при избора си на импланти? Имам две познати които са със силикон, но те са се ориентирали повече след препоръки от други оперирани, а не на базата на някакво проучване. Не е ли от съществено значение това, че някои производители дават доживотна гаранция и възможност за подмяна, ако пациента не е доволен от естетичния ефект? Отсега се извинявам, ако повтарям някои от въпросите задавани във форума, но мненията са хиляди и ми е малко трудно да намеря точните отговори, които ме интересуват.
  #5373  
Стар 25th March 2010, 14:28
polito_87_ polito_87_ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Mar 2010
Мнения: 14
По подразбиране

Здравейте, момичета!

Днес се регистрирах в сайта. Аз съм мама на две прекрасни деца, но за съжаление, след раждането, гърдите ми са в окаяно състояние. Тук има страшно много информация и не знам кога ще успея да изчета абсолютно всичко, но искам да ви задам два въпроса:

1. Каква е разликата между анатомичните и кръгли импланти?
2. И вторият по-важен върпос - някой може ли да ми разясни какво ще рече "профил" на гърдите и по какви критерии се избира.

Благодаря предварително! Връщам се да чета написаното назад...
  #5374  
Стар 25th March 2010, 15:41
novak novak не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 134
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от polito_87_
1. Каква е разликата между анатомичните и кръгли импланти?
2. И вторият по-важен върпос - някой може ли да ми разясни какво ще рече "профил" на гърдите и по какви критерии се избира.
Добре дошла

Значи първо разликата между кръглите и анатомичните е във формата
Кръгли:
http://www.hc-sc.gc.ca/dhp-mps/prodp...image1-eng.gif
Анатомични:http://www.hc-sc.gc.ca/dhp-mps/prodp...image2-eng.gif
, а профилът е колко са издадени напред:http://www.pipfrance.fr/uk/images/02...e/standerd.jpg
  #5375  
Стар 25th March 2010, 15:43
novak novak не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 134
По подразбиране

Имай впредвид че стойностите за височина, ширина и проекция при различните марки са различни макар и разликите да не са прекалено големи
  #5376  
Стар 25th March 2010, 15:44
novak novak не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2007
Мнения: 134
По подразбиране

Проекция и профил е едно и също (защо в този форум не могат да се коригират мнения )
  #5377  
Стар 25th March 2010, 18:57
Аватара на Silvana-)
Silvana-) Silvana-) не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Град: Sofia
Мнения: 127
По подразбиране

10 пъти препрочетох последните няколко страници и не мога да намеря къде Ина е посочила хирургът,който я е оперирал
Моля някой да каже кой е,защото съм в процес на избор и предстояща операция за увеличаване на бюст и явно само цици виждам от напрежение
__________________
Човек пролива най-много сълзи,следствие сбъднатите си мечти!!!
  #5378  
Стар 25th March 2010, 21:25
mdacota mdacota не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 214
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Silvana-kalpazana
10 пъти препрочетох последните няколко страници и не мога да намеря къде Ина е посочила хирургът,който я е оперирал
Моля някой да каже кой е,защото съм в процес на избор и предстояща операция за увеличаване на бюст и явно само цици виждам от напрежение
Ще се наложи да изчетеш темата: Информация за операциите и снимки!!! Там пише кой, къде, как, какво и т.н., вкл. има и снимки
__________________
Който се страхува от мечки, да не ходи в гората!
  #5379  
Стар 25th March 2010, 22:59
Аватара на Silvana-)
Silvana-) Silvana-) не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Град: Sofia
Мнения: 127
По подразбиране

mdacota
благодаря ти,прочетох я вече и разбрах кой е хирурга.
__________________
Човек пролива най-много сълзи,следствие сбъднатите си мечти!!!
  #5380  
Стар 25th March 2010, 23:16
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

Привет и добре дошли на новите 2 момичета !

Изборът на импланти за мен е доста важен и сложен въпрос, чието решение зависи от това което иска пациентката като визия, от анатомчините й дадености и параметрир,които определят какще стои избраното при нея и в повечето случаи - естетичните виждания на хирурга , имплантите, с които той работи и препоръките му. общо взето всички разлики в трите параметри на оимплантите - а именно широчина ( диаметър ), височина и проекция ( издаденост напред) определят как ще са арзпределени кубиците на ипланта и в съответствие с това- как ще стои той...за да може ВИЕ да имате мнение и преценка по въпроса
( лични,а не препоръчани) , трябва време, гелдане и четене ! ..успех !
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Затворена тема


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 09:37.