IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #81  
Стар 18th November 2009, 19:55
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране

Вие питате, ние отговаряме

И да не вземеш да миеш с вода бебето след всяко наакване - за тая работа сега има специални мокри кърпички ...(това е от серията колко различно се гледат бебетата днес...Не переш пелени, защото има памперси, стерилизацията на шишетата се прави в специален съд в микровълновата и т.н.) Между другото именно водата е причина за подсичането - много им подсушава и дразни кожичката на бебчетата, затова мокрите кърпички са много по-полезни.
Отговори с цитат
  #82  
Стар 18th November 2009, 21:03
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Аз съм малко тип, който доста неща върши на своя глава, та и с гледането ще е така предполагам Дори не мисля, че къпането всеки ден е хубава идея, ама ще видим... за стерилизирането между другото също съм малко...хм... от време на време да, но не и след всяко ползване на шишетата, простата ми логика е, че и жените, които кърмят, няма как да си стерилизират гърдите...
Между другото, някоя от вас вземала ли е стволови клетки от пъпната връв? Aко да, интересува ме колко средно мл е възможно да се вземе. Дилемата ми е следната- дали само за лична употреба да съхраним или съхраненото да бъде дарено на донаторска банка. Нямах днес време да се разправям с доктора за тия неща, а ми се ще до неделя да си ги изясня и да си принтна необходимите документи... зависи какви количества се вземат... ако стига само за едно вземане, като че ли клоня към дониране... да чукам на дърво, но нямаме нито в моята рода, нито в на мъжа ми такива сериозни заболявания и е много вероятно никога да не ни потрябва, а така има шанс да помогнем на някой друг. Ако ли пък случайно ни потрябва, просто съобщаваме, че ни трябва и ще я ползваме (ако някой вече не я е ползвал- това е риска,което обаче е малко вероятно...)
Отговори с цитат
  #83  
Стар 18th November 2009, 21:27
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране

Аз бих оставила и за донорство, ако има възможност и достатъчно количество. Връвта по принцип не е къса, мен при последното раждане ми се стори около метър (ама нали се сещаш, на страха очите големи). От течността в нея би трябвало да се излекат немалко стволови клетки. Отделно плацентата обикновено също се ползва за последващи обработки (но не знам дали за извличане на стволови клетки, знам само че в нея има вещества, които са много лечебни за кожата.)


Като мине раждането ми разкажи, на лични ако искаш, колко ви струва съхранението на стволовите клетки за лична употреба (на детето де)...че тука, в БГ, цени всякакви.
Отговори с цитат
  #84  
Стар 18th November 2009, 21:29
Аватара на SweetShark
SweetShark SweetShark не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2005
Град: Sofia
Мнения: 1 087
Изпратете съобщение чрез ICQ до SweetShark
По подразбиране

Май не те разбрах изцяло. Бих оставила за детето и едва след това, остатъка, за донорство.
Отговори с цитат
  #85  
Стар 18th November 2009, 23:03
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Тъй тъй, правилно се ме разбрала. Аз гугълствах малко и доколкото разбирам, извлича се между 50 и 100мл и туй то, като колкото повече мл, толкова повече стволови клетки, минимума използваемо количество е 50мл, като доколкото разбирам, когато го даряваш, те уведомяват за това, а когато си го вземаш за себе си, е имало случаи и на взети по- малки количества, които практически са неизползваеми, ако ти се наложи, ама... касират ти парите
Иначе за цените и сега мога да ти кажа- около 2200 евро ни е офертата за абсолютно всичко от вземането, до съхранението (18 години), след това може да се продължи на още години. Не знам много ли е, малко ли е, но предполагам, че е малко, защото това е държавна банка, а и предвид това, че може да спаси живот... никаква цена...
Отговори с цитат
  #86  
Стар 18th November 2009, 23:28
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

White_snake, разкошна е Да бъде много щастлива

Аз доста почетох за стволовите клетки - тук си харесах варианта за съхранение в Белгия (Крио Сейф). Те извличат, ама след обработването оставали много малко клетки (дори може да се окажат и негодни) и били достатъчни за евентуала помощ на до 20-килограмов човек (например 10-годишно дете). Разчитали, че докато/ако стане време да се ползват (не дай Боже), клонирането щяло да бъде напреднало и ще ги умножат.
Малко научна фантастика ми звучи
Не било сигурно и дали ще могат да се ползват за роднина по права линия или само за човека, от който са взети.
Мисля още ...
Отговори с цитат
  #87  
Стар 18th November 2009, 23:43
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

Да, Ани, и аз същите неща чета, затова и тоя вариант, дето си го мисля хем за донорство, хем за лична употреба, явно няма да е възможен... иначе това за ползването от роднини го знам... няма 100% гаранцияза никой, освен за детето, от което са взети и то ако се окажат годни... от една страна да, много "ако" има, от друга... ако все пак недай Боже се наложи....
Отговори с цитат
  #88  
Стар 19th November 2009, 08:29
Марулка Марулка не е на линия
Banned
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2008
Мнения: 6 970
По подразбиране

Aпо ,къде си днес.... сън не съм спала,зарад теб бе жена......
Отговори с цитат
  #89  
Стар 19th November 2009, 08:58
Аватара на snobkata
snobkata snobkata не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2008
Мнения: 125
По подразбиране

Всички тръпнем в очакване за Апо - дано лека и нормално протече всичко Аз така и не разбрах как последно ще ражда тя...
__________________
Пустоща за едни е увеселителен парк за други!
Отговори с цитат
  #90  
Стар 19th November 2009, 10:08
Аватара на Limoni-Johni
Limoni-Johni Limoni-Johni не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: BG
Мнения: 576
Изпратете съобщение чрез ICQ до Limoni-Johni
По подразбиране

white_snake, да ти е живо и здраво прекрасното скорпионче!
Да ви носи много, много радости, да ви слуша и вие - нея /още повече/!
__________________
"Жестоко е сред бурени да бъдеш цвете."
Фр. Петрарка
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Общиприказкинабременнимайки
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 01:36.