IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 13th July 2011, 01:27
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране МЕЗОТЕРАПИЯ С ХИАЛОРОНОВА КИСЕЛИНА?

Когато си слагах ХК в устните исках да си запълня и назолабиалните гънки, но докторката каза, че ми е рано още. Въпреки, че според мен не е. Питах я какво е правила тя на нейните, защото нямаше бръчки в тази област, тя ми каза, че е правила мезотерапия с ХК. Личето на док изглеждаше невероятно, със сигърност по-младежко от моето. От тогава съм се навила да пробвам, но не я разпитах подробно тогава какво точно предствлява самата продцедура. Предполагам се оформт и скулите така, защото нейните бяха много фино подчертани. Изобщо цялата картинка изглеждаше много естествено, млядежки и свежо.

Ако някой има инфо за тази продцедура, нека я сподели тук, защото планувам да се подложа Август месец. На 27 съм, но усещам контура на лицето си отпуснат. Още ми е мн рано за оперативни намеси, а ботокса не ми се нрави никак.
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #2  
Стар 14th July 2011, 16:21
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Нелс, нямам личен опит, но знам че са необходими 3-4 процедури през 2-4 седмици, за да има ефект, а после поддържащи, примерно по една годишно. И не могат да се оформят скули или запълнят назолабиални, чрез мезотерапията се подхранва/ревитализира кожата в дълбочина, това което иначе се опитваме да правим с кремове на повърхностния слой на кожата. Мирчевска е много млада, не го подценявай този факт, а и младежкото излъчване при нея идва не толкова от състоянието на кожата й, колкото от вирнатото носле и сочните устни

Гуен, Мена, SweetShark имат опит в тази област, пиши им ЛС ако искаш.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 14th July 2011, 21:54
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Благодаря ти, Ем!
Ще пиша на лични, жалко само, че те вече не влизат тук, много помагаха...

Ако наистина се прави в продължителен период от време, няма да мога да се възползвам.. Верно е млада Мирчевска, ама не е само от това - наистина лицето й изглеждаше направо опнато. И аз не съм стара, но виждам как моето вече се отпуска.. Най-добре да се обадя до студиото да ги питам по-подробно за продцедурата и после ще пиша тук.
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 16th July 2011, 10:35
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Ето какво пише на сайта на Есте Клиник по въпроса:

Мезотерапия с хиалуроова киселина. Отличен избор при всяка възраст, няма ограничения. Използва се както за превенция на по-нататъшно отпускане на кожата, така и за активна хидратация, стягане и изглаждане на кожата на лицето, шията, деколтето и гърба на ръцете. Хиалуроновата киселина е мощен хидратиращ фактор - една молекула киселина привлича в подкожната тъкан 1000 молекули вода. Освен това тя спомага за колагеногенезата и биоревитализацията на кожата. Като продукт представлява готова инжекционна форма от 1 мл гелообразен разтвор, който обикновено е достатъчен за една процедура на лицето. За по-дълготраен ефект е необходим курс от три процедури за три месеца (по една терапия месечно) или бързо възстановяване на кожата за 3 седмици, по една процедура седмично.
Различни фирми като Алерган, Рестилен, Стилейдж, Хиалуроника и др. произвеждат хиалуронова киселина за мезотерапия с идентични свойства. Количеството хиалуронова киселина във всички продукти е между 14 и 18 мг/мл.

Цени:
Мезотерапия с хиалуронова киселина - 250 лева
Мезотерапия с хиалуронова киселина - пакет от 3 процедури - 600 лева

Гуен обаче ми беше казала, че са необходими две ампули за лице и шия, и цената става различна. При теб може и една да е достатъчна. Също в зависимост от чувствителността на кожата, може да се окаже, че няколко дни не ставаш съвсем за пред хора. Темата и мен ме интересува, така че ако научиш нещо повече, пиши. Ще се радвам, ако и някой друг се включи
Отговори с цитат
  #5  
Стар 16th July 2011, 16:11
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране

А тази процедура каква трайност на действие има? Когато се разгради киселината, кожата не се ли отпуска още повече?
В смисъл - на принципа на рязко надебеляване или отслабване, когато се образуват стрии и кожата увисва. Как е при хиалурона в устните? Има ли такова нещо СЛЕД разграждане на хиалурона?
__________________
Ordnung muss sein!
Отговори с цитат
  #6  
Стар 16th July 2011, 19:28
Аватара на emiko
emiko emiko не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2008
Град: София
Мнения: 2 648
По подразбиране

Това с трайността е относителна работа, всеки организъм си има своя теория. С мезотерапията не се попълва лицето, а се хидратира, т.е. инжектират се малки дози филър съдържащ хиалуронова киселина, която има свойството да задържа влага и по този начин лицето "светва", освежава се. Ако не се правят поддържащи процедури, лицето продължава естественото си стареене. Това е като да спреш да овлажняваш кожата си с крем, нормално е тя да загуби блясъка и еластичността си, разликата е, че с хиалуроновата киселина го правиш в дълбочина. Колкото до устните, там кожата е много дебела и трябва да си инжектираш една кофа филър, за да увисне след като се разгради.

Не претендирам за компетентност и изчепателност
Отговори с цитат
  #7  
Стар 16th July 2011, 19:44
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Много съм се навила да го опитам. Може да разпитам за бързото възтановяване, което се прави за 3 седмици.. Ще се обадя в понеделник да разуча. И ще споделя!
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 18th July 2011, 08:04
konstans konstans не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: May 2010
Мнения: 364
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Nells Виж мнението
Много съм се навила да го опитам. Може да разпитам за бързото възтановяване, което се прави за 3 седмици.. Ще се обадя в понеделник да разуча. И ще споделя!
Може да опиташ и безиглена мезотерапия. Дава отличен ефект. Но не знам дали в тази клиника я правят.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 29th July 2011, 13:36
Аватара на mira_sm
mira_sm mira_sm не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 246
По подразбиране

Щом е завършила медицина през 2006 г., както пише в интернет, вероятно Мирчевска е около твоята възраст, Нелс - година-две по-възрастна. Според мен скулите и вероятно са естествени, или ако не са - може да са постигнати по друг начин; във всеки случай и аз не мога да си представя с мезотерапия да се очертаят скули.
Иначе и аз бих се навила за мезотерапия, ама аз съм на 35 години.

Дами, а някоя на радиочестотен лифтинг ходила ли е? Аз ходих 3 пъти - през няколко седмици, не точно равни интервали, в козметичен салон, не при лекар (ясно, че винаги лекар е по-добре, ама в салон е по-лесно). Не знам дали ще има резултат, понеже си изглеждам по същия начин.
Отговори с цитат
  #10  
Стар 29th July 2011, 14:08
Аватара на Нелка
Нелка Нелка не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jan 2011
Град: London
Мнения: 2 759
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mira_sm Виж мнението
Щом е завършила медицина през 2006 г., както пише в интернет, вероятно Мирчевска е около твоята възраст, Нелс - година-две по-възрастна.
Еми някъде около 30 да е. Ама аз това искам да подчертая - лицето й изглежда доста по-младо и свежо от моето. Може и ген да е, ама не вярвам в случая обущаря да ходи бос, все пак си е ходеща реклама на практиката.
Имаше едно момиче, което работи там, изглеждаше точно на 18 години. Аз разбира се и нея питах дали си е правила нещо (дано не ми се обиждат хората ) тя каза, че си е сложила ботокс преди няколко дни. Ама нищо неестествено нямаше в лицето й, мимиките й бяха нормални, никога нямаше да предположа, че е ботокс.
__________________
Ring the bells that still can ring. Forget your perfect offering. There is a crack in everything. That's how the light gets in.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: МЕЗОТЕРАПИЯХИАЛОРОНОВАКИСЕЛИНА
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:43.