IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #291  
Стар 14th March 2011, 16:25
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mira_sm
Цитирай:
Първоначално написано от Мария Василева
За вяра не се спори. Това знам.
Понеже чета темата по малко и на части, едва сега стигнах до това твое мнение. Съгласна съм. За религия няма смисъл да се спори, донякъде същото е и за политика, въобще - за убеждения.
Ако повечето хора мислеха така, рядко щяхме да стигаме до нещо ново и въобще рядко щяхме да се променяме ние самите.
Обикновено хората научават нещо ново от разговори, спорове, дискусии, различни мнения изказани от различни (от тях) хора. Въобще най- важното е да спорим за убеждения
Има ли други теми табу за които няма смисъл да се говори, за да поговорим ?
истината е някъде там ... и ако не я търсим ... шансовете да намерим нещо (казвам нещо, щото истина едва ли ще намерим, пък и силно ме съмнява, че има такава) драстично намаляват
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат
  #292  
Стар 14th March 2011, 16:33
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от MILI
(казвам нещо, щото истина едва ли ще намерим, пък и силно ме съмнява, че има такава) драстично намаляват
Еее, щом е така за к`во ти е да търсиш лъжата!? Щото нали щом не е истина, значи остава да е лъжа.

Разбира се, че може да се водят спорове. Но бива ли в тоалетна да си говорим за Рембранд? Сори, малко грубо ми дойде сравнението, ама.... не мисля, че тук е подходящото масто.
Отговори с цитат
  #293  
Стар 14th March 2011, 16:48
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

Разсъждаваш в странна посока.
Това което съм написала в скобките се движи в друга посока, примерно:
Има ли истина? Има ли лъжа? Познаваема ли е тя? Може ли въобще да търсим истината? Само една истина ли има? По каква скала за истинност определяш въобще истинността? (за тва предпочетох думичката нещо, важното е да търсим нещо)
btw Това с Рембрант е добро, но не искаш да чуеш отговора ми
Само ще кажа, че тогава съм най- мъдра
И второ, че някои хора във все по-забързаното си ежедневие само там успяват да мислят, за тва понякога искам да ги хвана докато са там, да си побъбрим :P
Това в кръга на шегата
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат
  #294  
Стар 14th March 2011, 17:09
Аватара на mira_sm
mira_sm mira_sm не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 246
По подразбиране

Еее, Мили, аз не мисля, че само от спор може да се научи нещо.
Няма теми табу, има спорове без резултат. Тези са такива.
Отговори с цитат
  #295  
Стар 14th March 2011, 18:00
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mira_sm
Няма теми табу, има спорове без резултат. Тези са такива.
Щом казваш, че има спорове без резултат
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат
  #296  
Стар 14th March 2011, 18:05
Аватара на mira_sm
mira_sm mira_sm не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 246
По подразбиране

Ами добре - давай да спорим по въпроса за бога и религията, за да се убедиш, че няма да има резултат.
Отговори с цитат
  #297  
Стар 14th March 2011, 18:15
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Споровете за религията и бога никога не водят до добър резултат или консенсус
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
Отговори с цитат
  #298  
Стар 14th March 2011, 18:31
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mira_sm
Ами добре - давай да спорим по въпроса за бога и религията, за да се убедиш, че няма да има резултат.
Не бе ако очакваш да ти порастат по-бързо доматите в градината... знам, че няма
А поста над мен показва в по-засилена форма колко буквално разбирате думата (добър- тва не знам как го определи) резултат с което прекратявам спора, но се надявам тайно той да е имал резултат поне по отношение по-разширеното разбиране на думата резлултат
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат
  #299  
Стар 14th March 2011, 20:00
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от marisabela
Споровете за религията и бога никога не водят до добър резултат или консенсус


ПРАВИЛА НА ФОРУМА

Цитирай:
10. Забранено е пропагандирането на определена политическа партия. Забранено е и проповядването на определена религия. Спорове за политически партии и религии няма да бъдат допускани.
Като се знам.... единствения път, когато казах онези думи, че "напускам форума" (дето иначе по принцип са ми смешни) беше след "разговор" на тази тема. Някак си .... не мога да я приема безразлично и ... не бих искала да я водя тук. Вярно, че понякога се изкушавам да кажа туй-онуй, ама е рядко и по малко. А да седна да убеждавам някой в нещо, дет`не иска да повярва - не ща. Нито пък мен да ме убеждават.
Отговори с цитат
  #300  
Стар 15th March 2011, 00:40
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

А аз си мислех, че съм офтопик
Мария ако четеш такива постове, които смятат, че всеки спор трябва да завършва с "консенсус" или напускане на форума, стигаш до такива изводи.
Не знам къв ти е проблема с по-сериозния и разпален спор (който отново никъде не виждам, но явно ти реши да ни информираш за мнението си). Значи и аз мога да направя същото
Когато човек заговори по-разгорещено и защитава своето мнение, което е подкрепено с негови аргументи (смятайки се за прав) не е лошо. Аз искам да чета такива мнения. Ние сме хора и не може да не се вълнуваме (всеки по своите си теми), даже ще е странно ако наистина вярваш в нещо и не си поне малко докачлив. Спор, дискусия или както искаш го наречи е важно да има по всички интересни въпроси. И има разлика между това някой да ти "натрапва мнението" (което между другото е най-големият проблем и на баба ми, която не иска да и се обясни как да борави с дистанционното на тв-то) и някакав вид дискусия, сблъскваща 2 гледни точки. Това е практика във всяка цивилизована държава, когато има различни хора защитававащи различни мнения разпалено (а това е почти задължително условие, защото така си обвързан с каузата която защитаваш). Но практиката тук, е че няма спор, щот се плашим от него, тва е нещо страшно. Хората ги е страх и някой да не им "натрапи" нещо, да не би случайно да се окаже другия по- прав или по-умен от него, за тва по-често ние си тръгваме и не изслушваме най-важното мнение за нас- противоположното (защото едва ли с нещо те обогатява твоето мнение написано от друг). И обикновено когато един ниско грамотен човек блъсне (в рейса примерно) друг такъв случайно, вероятността да се стигне до бой е по-вероятна, отколкото да си разменят повече от 3 думи, щот да не си "натрапват мненията" ...
За това ми е по-страшно да прочета мнение отбягващо спор или интересен разговор с такива мотиви, отколкото 80% от празините мнения по други теми във форума (а повярвай ми за мен си е страшно, да прочета 100 пъти "муцка" написано от 1 човек в рамките на 1 ден).
За това тази тема си е прекрасна (или поне беше докато не видяхме в нея религиозен фанатизам и проповеди)
btw харесвам някой да ме убеждава в нещо, пък било то и седнал.
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ВярвателиБог
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 22:55.