IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #2361  
Стар 18th March 2011, 15:01
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Solver
Честно казано ми е смешно как в момента ще пращаме хуманитарна помощ на една от водещите икономики, но то попринцип си е смешно, когато България праща помощи, сега е просто върха на смеха.
Това трябва да се нарече "върха на смеха". Не знам как никой не го е оценил.
И в твой стил ще кажа, че си страшно прав, докато хората разсъждават така... до никъде няма да стигнем.
Натъквам се ненадейно на това изречение от доста хора, все едни такива социалисти нали знаеш идиотщината на която сме се спряли (поне засега), че всичко е субективно... не можеш да ме съдиш.
И такаммм краткото, е че всяка помощ е помощ (и нито в Япония са безсмъртни извънземни с безсмъртна икономика, нито ние сме Сомалия). Пък и дори така да беше, няма значение. Май се разбрахме, толкова по този въпрос, за другото може и да си прав странни са пътищата Господни
Цитирай:
Първоначално написано от Solver
понеже от 600-700 години сме били постоянно управлявани от някой (в единствено число) и това няма как да не повлияе на манталитета ни и ще се предава доволно напред.
Боже боже... Иван Шишман (примерно де) в множествено число ли го сложи, тогава е имало демоклация... яката работа
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат
  #2362  
Стар 18th March 2011, 17:24
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Късно го виждам тоя пост, сега мога да кажа само
Субективизмът ти надминава всякакви граници, а за останалото може да си права

Моята идея беше, че отдавна се превърнахме в общество със странни медии, които в 90% от времето събират помощи за всичко, за което може да събираш и имам страннто чувство, че цялото население е изградено от сираци, бездомни, болни и умиращи, но за тия хора пари се събират единствено от обществото, навсякъде ти искат sms-и и прочие. И дори това да не е странно, странното е, че когато се случи нещо вън от България, тогава отново започва събирането на помощи от обществото чрез sms-и, но различното е, че... Тук вече се включва и държавата в лицето на правителството. Което пак не е лошо и е напълно нормално, стига да се включваше и в първия случай. Създава се усещане, че за бедстващите хора вътре в държавата единственото спасение са даренията (което не е така ама така го рекламират), а за бедстващите навън може да топнем и в бюджета.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #2363  
Стар 18th March 2011, 19:33
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Като оставя дребнавостта си относно помощите, щото без да искам гледах новините, не знам само на мен и хората около мен ли ни прави впечатление, че в Япония се развива трагедия и умират десетки хиляди, а в същия момент 10 ненормални държави се готвят да водят война като атакуват Либия и трупат целия си арсенал в Средиземно море, който естествено е достатъчен и да изтрият цяла Африка, ако пожелаят. Не знам аз ли съм ненормален или действията им са ненормални, особено след неуспехите в Афганистан и Ирак и убитите 100 000 невинни иракчани (от коалиционните сили), които само правят нещата още по-ненормални. И на отговора на Кадафи, че иска примирие (независимо колко е искрено или не), отговорът е - не, ние трябва да атакуваме...

Честно изобщо не ме притеснява японската радиация, която никога няма да стигне тук, но определено това, че някакви хора могат за 5 часа законно да решат да очистят нацията ти всява доста страх, поне у мен.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #2364  
Стар 18th March 2011, 19:53
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Определено съм съгласна и с двата ти поста Solver
И аз съм от това безумие.
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #2365  
Стар 18th March 2011, 20:18
Аватара на HATE
HATE HATE не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: NWBG
Мнения: 4 031
По подразбиране

ние сме прекалено големи лизогъзци, че да ни отчистят, виж по-голема вероятност, че вече и полу-реалност е ние сами да се отчистиме, както сме я подкарали

__________________
Hagh qoHpu' neH HeghtaHvIS SuvwI'pu'
Не малко народ се е удавил в ривъра!
Отговори с цитат
  #2366  
Стар 18th March 2011, 21:10
Аватара на мауз
мауз мауз не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2008
Град: София
Мнения: 6 856
По подразбиране

Чак да се "отчистим"?

1. Ще се претопим при това бягство вън от БГ.
2. Ще се обезличим при това преклонение към чуждите нации.
3. Ще се унижаваме един друг
4. Ще се клеветим един сруг
5. Ще се подиграваме един на друг
6. Ще паднем в очите на околните
7. Ще загубят интерес към нас като нация
8 - 100. Ще обезлюдеем, ще гладуваме, ще има повече онкоболни, ще пренебрегваме нуждите на инвалидите, ще водим мизерно съществувание, ще мечтаем да сме 0.00000001% като японците, ще мързелуваме, ще лъжем че работим, те ще ни лъжат че ни плащат, ще бягат младите, ще измрем възрастните, ще ......

И ще оставим една хубава, китна, плодородна, водобогата, историкобогата, с прекрасна природа страна за .... свободно пасбище и заселване.

Ха за бъдещето ни.
__________________
Сенките са винаги отпред или отзад, никога в центъра
Отговори с цитат
  #2367  
Стар 18th March 2011, 21:14
Аватара на HATE
HATE HATE не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: NWBG
Мнения: 4 031
По подразбиране

всъщност, тя вече е населена от едни лица, които освен да я превърнат в бунище - друго надали ще направят ама ей, горе главата - все още слушаме европата, че да ги интегрираме
__________________
Hagh qoHpu' neH HeghtaHvIS SuvwI'pu'
Не малко народ се е удавил в ривъра!
Отговори с цитат
  #2369  
Стар 18th March 2011, 21:22
Аватара на gabi_gabriela
gabi_gabriela gabi_gabriela не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2009
Град: ЖИТЕЛ НА СВЕТА
Мнения: 5 567
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от мауз
1. Ще се претопим при това бягство вън от БГ

И ще оставим една хубава, китна, плодородна, водобогата, историкобогата, с прекрасна природа страна за .... свободно пасбище и заселване.
и аз така мисля
Отговори с цитат
  #2370  
Стар 18th March 2011, 21:33
Аватара на HATE
HATE HATE не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: NWBG
Мнения: 4 031
По подразбиране

Интересна статия, по-скоро интересни са коментарите на двамата пребивавали в Либия. Относно снимките и това дали са фейкнати, на скоро някой във фейсбуук беше пуснал линк, в който един журналист на Българската Телевизия без Визия, който обясняваше, че има специализирани позиции за снимки, най-често покрай граничните райони.
__________________
Hagh qoHpu' neH HeghtaHvIS SuvwI'pu'
Не малко народ се е удавил в ривъра!
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Говорилня
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 17:46.