IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #2371  
Стар 18th March 2011, 21:48
Аватара на raptor
raptor raptor не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2009
Град: Пловдив
Мнения: 2 662
По подразбиране

според мен Световните медии просто изместват вниманието ни от въпроса - как се случи това в Япония./here?/
и най вече резултатите ,които говорят сами по себе си за това кой и как си постига целите.
В момента Япония просто отсъства от международния пазар.Тойота като най голямия световен производител просто не работи.
И ще вземат милиарди заеми от неква банка - чия ли ,чакай да се сетя...
__________________
[url=http://www.youtube.com/watch?v=qUMwYx4WEKs] [color=blue]Komm schlie
Отговори с цитат
  #2372  
Стар 18th March 2011, 22:16
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Именно, 2 масови неща се случват за толкова кратък период и изведнъж, когато второто масово нещо е в кулминацията си, просто между другото се взима решение за нападение (от 10 човека, едва ли се подкрепя от обществата на тия държави) и се съобщава на заден план. С началото на земетресенията се замислих какво ще стане сега в Либия и кое първо ще отразява света и отговорът беше очевиден. А това как Франция беше първи приятел на Либия и ги въоражаваха наред, а сега Франция водила нападението срещу либия (което е глупаво, аз не бих възложил нападението си на тая държава ) е малка част от целия абсурд, но явно хората на запад вече имат притъпени усещания за абсурди... и на някакъв случаен принцип, който е отгоре, той си прави каквото иска.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #2373  
Стар 18th March 2011, 22:33
Аватара на HATE
HATE HATE не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: NWBG
Мнения: 4 031
По подразбиране

тва с HAARP-а, де да знам, не ми се вярва
__________________
Hagh qoHpu' neH HeghtaHvIS SuvwI'pu'
Не малко народ се е удавил в ривъра!
Отговори с цитат
  #2374  
Стар 18th March 2011, 22:39
Аватара на raptor
raptor raptor не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2009
Град: Пловдив
Мнения: 2 662
По подразбиране

и аз не бих искал , само че специалността от армията ми е точно това
__________________
[url=http://www.youtube.com/watch?v=qUMwYx4WEKs] [color=blue]Komm schlie
Отговори с цитат
  #2375  
Стар 18th March 2011, 23:03
Аватара на HATE
HATE HATE не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2006
Град: NWBG
Мнения: 4 031
По подразбиране

в смисъл?
__________________
Hagh qoHpu' neH HeghtaHvIS SuvwI'pu'
Не малко народ се е удавил в ривъра!
Отговори с цитат
  #2376  
Стар 18th March 2011, 23:28
Аватара на raptor
raptor raptor не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2009
Град: Пловдив
Мнения: 2 662
По подразбиране

Всички възможни радио неща.
Когато я строяха вече знаехме.Руснаците я имат същата.
__________________
[url=http://www.youtube.com/watch?v=qUMwYx4WEKs] [color=blue]Komm schlie
Отговори с цитат
  #2377  
Стар 19th March 2011, 01:22
Аватара на MILI
MILI MILI не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Oct 2007
Град: София
Мнения: 5 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от HATE
тва с HAARP-а, де да знам, не ми се вярва
що не
Цитирай:
Първоначално написано от Solver
Тук вече се включва и държавата в лицето на правителството. Което пак не е лошо и е напълно нормално, стига да се включваше и в първия случай. Създава се усещане, че за бедстващите хора вътре в държавата единственото спасение са даренията (което не е така ама така го рекламират), а за бедстващите навън може да топнем и в бюджета.
Обективизмът ти премина всякакви граници
Не знам ти кво усещане имаш или не, но можеш да имаш усещане, че не правим достатъчно за хората в БГ, но не и това, че правим нещо за хора извън БГ. И вместо да забележиш първото и да не търсиш лошо във второто, ти обвиняваше (поне в първият си пост) второто за първото.
Цитирай:
Първоначално написано от Solver
... а в същия момент 10 ненормални държави се готвят да водят война като атакуват Либия и трупат целия си арсенал в Средиземно море, който естествено е достатъчен и да изтрият цяла Африка, ако пожелаят. Не знам аз ли съм ненормален или действията им са ненормални, особено след неуспехите в Афганистан и Ирак и убитите 100 000 невинни иракчани (от коалиционните сили), които само правят нещата още по-ненормални
Не мога да повярвам
Естествено, че ще трупат целия си арсенал в Средиземно Море (няма да го трупат на пристанището в Маями) и беше крайно време да заемат някаква позиция, а не да гледат безучастно в продължение на месец кво става в Либия и нищо да не правят... и понеже Франция е държавата с най-будно гражданско общество, тя беше първата която зае твърда позиция (и да... аз бих доверила точно и само на Франция тези решения, и това решение на ЕС не е случайно, ако добре познаваш историята на Европа, не им е паднало е така от небето). И не може 2-те суперсили САЩ и ЕС да седят и гледат безучастно кво става на 2 квадратчета (географската карта) от тях. И е естествено да заемат точно тази позиция, даже малко закъсняха. Другият вариант би бил да подкрепят режима на Кадафи, а не бундовниците, което само по себе си е абсурд . Не може просто да застанеш с бялото знаме и да приказваш "не на войната", щот не всички държави са в 21 век. Въпросът на първо място е принципен ЗА или ПРОТИВ. И чак след това идват някакви пацифистки изказвания и вълнения (защото те са също толкова важни). Тея неща не са игра и не е толкова лесно да кажеш "не на войната". Най- млакото, щот днес ще оставят Либия сама да се оправя, ма я виж кво става в другите държави в Катар (от днес) примерно (в 1/2 свят), ми я си представи , че други Кадафовци си повярват ... кво ще стане... че утре във Венецуела примерно си повярват кво праим тогава. Там няма такива движения "не на войната". Това не е шега, щот само 1/3 от света живеят в демокрация и въобще имат елементарни права в държавата си. Ако беше така вс щяхме да вдигнем 2 пръста в знак за мир и да ги научим на мир, така не става.
Политиката е принципи, била е винаги и ще бъде ... и щом цивилизования свят изповядва принципите на "демокрацията" трябва ще ги защитава, били те правилни или грешни.
Надявам се, че на много малко хора точно тези 10 държави им се струват ненормални (поне от гледна точка на позиция).
А аз свалих шапка на Франция и преди 5 год. и сега, а и преди 80, 200 и т.н
Цитирай:
С началото на земетресенията се замислих какво ще стане сега в Либия и кое първо ще отразява света и отговорът беше очевиден.
Това си е така... и аз се замислих за това тогава, жалко е.
И пак казвам за Франция (мнооо ме дразнат надувконците франсета и тяхното самочувствие, но явно има защо ), това е държавата която преди 5 г. върна сестрите ни от Либия с дипломация (а това определено не е думичка от вчера във Париж) и сега това е държавата, която не се уплаши да каже нещо по въпроса за Либия, просто една държава с вековна история трябва да има позиция.
__________________
никога не може да сме сигурни, че едно заглушено мнение не съдържа част истина...
Отговори с цитат
  #2378  
Стар 19th March 2011, 01:37
Аватара на raptor
raptor raptor не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Aug 2009
Град: Пловдив
Мнения: 2 662
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от HATE

А не да слушаме чоко и боко, барбар с техните иновативни простотии.

кво да слушаме,направо гледаме брат-
А през цялото време орелът Чоко казва оная реплика-
-Мое малко орле, сега ще те науча да летиш!
-и пуска жабока Боко от небостъргача...
__________________
[url=http://www.youtube.com/watch?v=qUMwYx4WEKs] [color=blue]Komm schlie
Отговори с цитат
  #2379  
Стар 19th March 2011, 09:29
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от MILI
Естествено, че ще трупат целия си арсенал в Средиземно Море (няма да го трупат на пристанището в Маями) и беше крайно време да заемат някаква позиция
Не мога да разбера как само ти не виждаш нещата и ги подкрепяш единствено заради любовта си към "демокрацията", каквато и да е тя и където и да съществува. Коренните жители на Багдад не спират да повтарят, че сега е в пъти по-зле и че искат Саддам. Демокрация очевидно не се постига по тоя начин, нито по начина, използван в България. Виж сайта, който raptor е дал и честно си казвам без да знаех за съществуването на сайта, аз си мислех абсолютно същите неща. Искаш да ЗАЕМАТ ПОЗИЦИЯ относно какво Относно вътрешните "безредици" в една суверенна държава, все едно циганите да излязат с ножове в Люлин и САЩ да бомбардира и разруши София (отново). Няма никакви битки, никакви хиляди загинали и прочие глупости. Със същата сила Кадафи може да отиде да бомбардира Ню Йорк, защото някой ненормален е избил с помпа 50 човека в училището си (което е повече жертви най-вероятно от безредиците сега) и честно казано не виждам защо да не е прав, ако го направи и защо ще бъде по-малко законно или Тероризъм - ще бъде абсолютно същото, 1:1. Само че тук се смята, че 10 ЦИВИЛИЗОВАНИ държави могат да отидат и да разрушат друга "нецивилизована" - и кой е цивилизования в случая Очевидно е, че "бунтовниците" са 5% от населението, което всъщност означава, че ако турците в Кърджали се вдигнат на бунт, те ще бъдат много повече и ще трябва НАТО да ни разреши проблемите. На никой не му пука обаче дали са 5% или 1% или 1 човек ( и 1 е достатъчен), щото очевидно игрите се играят много отдавна и най-вече Франция губи ПАРИ от твърдостта на Кадафи, на никой не му пука кой ще умре или живее добре, на никой не му пука за твоята демокрация, и ако не го видя в Ирак, сега, ако успеят да убият някак си Кадафи, ще го видиш в Либия и ще се радвам след 1-5-10 години да се разхождаш из Бенгази без да се взривяват демократични бомби около теб.

Следиш някакви медии, които само говорят (при сегашното ниво на техниката) - няма снимки на боеве, няма видео, няма трупове, цялата информация на медиите в 21 век е "по думи на гражданите" и използват информацията като автентична и се използват думи като "тотално изравни града със земята" - ако това е причина за позицията ти, че някой трябва да заеме позиция по несъществуващия въпрос и то с военна сила и то в държава, богата на петрол, просто си един нормален манипулиран гражданин, но в твоя случай явно заслепен от идеологиите си постигане на демокрация, без значение от начина или шанса за успех (шанс, равен на нула, с оглед на историята, нали обичаме история).

Р.Р. В Япония мога да си гледам цунамито на HD резолюция, сигурно мога и на 3D вече, мога да гледам на забавен кадър как се смачкват корабите, а в Либия не мога да видя една стрелба срещу жив човек, при положение, че около земята летят десетки сателити и по цял ден снимат, замисли се по тоя въпрос.

И за Франция - каква история, какви позиции, те първи признаха Кадафи, те му продаваха корабите си, каква държава Един човек е роден във Франция и се казва Наполеон и явно е било грешка да се роди там, иначе освен да прави глупости (и да не прави нищо поради немощта си) като държава Франция винаги е била жалка и ще си остане такава. И със сигурност Франция спечели от освобождаването на медиците ни, не знам кой си мисли обратното.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #2380  
Стар 19th March 2011, 10:27
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Регистрирани потребители: baroneska, MILI,...

Аз напускам преди да е станало твърде късно и опасно

Р.Р. Щом се е събудила в 10:30 постът ще бъде опустошителен
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Говорилня
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 11:09.