IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 6th December 2009, 12:33
kirsty999 kirsty999 не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Dec 2009
Мнения: 2
По подразбиране Трябва да направя аборт

Здравейте!
Бременна съм във втория месец, но разбрах едва преди седмица. Бях правила тест, който беше отрицателен, 3 прегледа на ехограф.... но изглежда е било прекалено малко, за да се види още. До тогава мислех, че имам проблем с хормона пролактин и съответно се лекувах за това. Бих искала да го задържа, но лекарствата, които съм пила за хормона са увредили плода. Има голям риск, ако го запазя, както от спонтанен аборт, така и детенцето да се роди с доста неприятни проблеми.
Пиша ви, защото съм много уплашена. Никак не ми се иска да правя аборт. Не знам дали да го направя с пълна или с месна упойка. С пълната няма да ми се наложи да преживея самото протичане на аборта, но доколкото знам е вредна пълната упойка. Препоръчват ми месна. Но ме е страх дали ще ме боли, как ще протече всичко, колко време. Моля ви за съвети!
Отговори с цитат
  #2  
Стар 6th December 2009, 13:05
Аватара на Armand
Armand Armand не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Sep 2006
Град: София
Мнения: 5 041
По подразбиране

ако положението е такова, каквото го описваш, аз не бих се колебал за самия аборт, по-доброто решение е

за упойките не мога да изкажа мнение
Отговори с цитат
  #3  
Стар 6th December 2009, 17:28
Аватара на apoklistika
apoklistika apoklistika не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 10 502
По подразбиране

При всички случаи искай пълна Ще спиш 10- 15 минути, упойките отдвна не са като едно време, вредно е много силно казано.С локална упойка не е изключено да усещаш нещо, аз лично бих предпочела да си го спестя.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 6th December 2009, 17:44
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Правила съм аборт с местна упойка. Лекаря я препоръча тъй като съм с обърната матка и можело да се получи кръвоизлив в момента на манипулацията.Боли,но се изтърпява.
Kirsty,ако нямаш противопоказания,поискай пълна упойка
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
  #5  
Стар 7th December 2009, 09:24
Аватара на Limoni-Johni
Limoni-Johni Limoni-Johni не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jun 2006
Град: BG
Мнения: 576
Изпратете съобщение чрез ICQ до Limoni-Johni
По подразбиране

Също съм ЗА пълната упойка.
А иначе... Щом има риск за плода - направи го. Знам, че ще ти е тежко, знам, че ще го преживяваш (минала съм през това), но помисли дали не обричаш едно невинно създание на жестоки мъки цял живот.
__________________
"Жестоко е сред бурени да бъдеш цвете."
Фр. Петрарка
Отговори с цитат
  #6  
Стар 7th December 2009, 17:52
Аватара на Кари Брадшоу
Кари Брадшоу Кари Брадшоу не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Sofia
Мнения: 208
По подразбиране

Аборт не се прави с пълна упойка, това е само приспиване иначе има някои правят и с местна, но това си е живо дране;( пълната упойка и много различно нещо, там се спира дишането, интубира се, сложно е и несе прави за такива процедури и краткотрайни интервенции...............защо не се консултираш и с друг лекар.....какъв хормон си пила............това има голямо значение.........
__________________
Ана-Мария 03.10.2001г. Ивайла 19.06.2006г.
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev147pr___.png
Отговори с цитат
  #7  
Стар 7th December 2009, 22:52
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

quote]
Аборт не се прави с пълна упойка, това е само приспиване иначе има някои правят и с местна, но това си е живо дране
[quote]


кари,честита бременност и на теб, и на ани К !!!!!! Стискам ви палци, момичета и ви пожелавам само много радостни моменти !!!
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
  #8  
Стар 7th December 2009, 22:54
Аватара на te_dda
te_dda te_dda не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 2 591
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Babri
Правила съм аборт с местна упойка. Лекаря я препоръча тъй като съм с обърната матка и можело да се получи кръвоизлив в момента на манипулацията.Боли,но се изтърпява.
Kirsty,ако нямаш противопоказания,поискай пълна упойка
абе няма никаква логика и връзка между анатомията на матката ти и упойката, ама карай ..просто на някого му е било по-лесно без анестезиолог...
__________________
Със или без силикон - за простотията и глупостта лек няма , за комплексарите - също !!!!!
Отговори с цитат
  #9  
Стар 8th December 2009, 08:30
Babri Babri не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jul 2007
Мнения: 16 744
По подразбиране

Може и така да е,Теди.Както и да е,важно е че няма последствия за мен след аборта :P
__________________
Бъдещето принадлежи на тези,които вярват в красотата на мечтите си!
Отговори с цитат
  #10  
Стар 8th December 2009, 10:10
Аватара на Кари Брадшоу
Кари Брадшоу Кари Брадшоу не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Sofia
Мнения: 208
По подразбиране

[quote="te_dda"]quote]
Аборт не се прави с пълна упойка, това е само приспиване иначе има някои правят и с местна, но това си е живо дране
Цитирай:


кари,честита бременност и на теб, и на ани К !!!!!! Стискам ви палци, момичета и ви пожелавам само много радостни моменти !!!
Благодаря за милите думи
__________________
Ана-Мария 03.10.2001г. Ивайла 19.06.2006г.
http://tickers.baby-gaga.com/p/dev147pr___.png
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Трябваданаправяаборт
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:38.