IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #111  
Стар 18th September 2009, 21:32
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Хранител просто ми разби представите

Възнамерявам да си лепна тиксо на устата, за да не попадне случайно някой отровен въглехидрат в нея. Ужас, и тези вредни фибри ... Да се застреляш направо.
Отговори с цитат
  #112  
Стар 18th September 2009, 22:49
Аватара на грамофон
грамофон грамофон не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2006
Мнения: 399
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Хранител
Цитирай:
Първоначално написано от грамофон
овесените ядки са полезни рано сутрин( в малко количество 3-4 лъжици), дават енергия и фибри. сутрин организма е гладем с;ед нощно гладуване и въглехидрати ще го заредят но не в големи колиества
Също така чудесно тормозят панкреаса, който полива с инсулин клетките, които с времето развиват инсулинова резистентност.
Също така въглехидратите си дръгват относително бързи и след това пак си гладен, което обикновено води до повтаряне на горното изречение и до надебеляване от излишни калории.
Също така фибрите, особено в големи количества, са вредни.
Не знам за каменната ера, но съвременния човек е адски заблуден, та не бих до причислил дори към нея.
Дерзайте! Диабетът е на мода
много си се наплашил незнам какво ядеш сигурно трева и водорасли,
шанса да развиеш инсулин е същият като да ядеш царевица хляб картофи и всички други въглехидратни храни които явно те тормозят(сладкото е по опасно за диеабета, което се разтваря бързо и повишава инсулина.)
овесените ядки са бавно разтворими въглехидрати и поне 3 часа 6те ти стоят в стомаха.
всичко в големи количества е вредно дори полезното
Отговори с цитат
  #113  
Стар 19th September 2009, 07:35
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

hm..toi si e kazal kakvo qde 4ovekut - qica, maslo, bekon...i ne si izmislq...zashto otri4ate informacii, koito ne ste proverili, no samo zashtoto zvy4at absurdno, predpo4itate da si zashtitavate taka poznatite mitove i legendi....e, za da pisha po temata - ovesenite qdki, osven ako ne izgu4ish 500 gr, sled 2 4asa shte ti izsturjat stomaha, shte si pak gladen i ...nov priem na izlishni kalorii...ili s drygi dymi - po-dobre si osigyrete "bavna energiq" (koqto sus sigyrnost ne idva bash ot vuglehidratite)...
Отговори с цитат
  #114  
Стар 19th September 2009, 08:16
Аватара на swe3tynka
swe3tynka swe3tynka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 774
По подразбиране

Не мен 3-4с.л. овесени ядки (не знам като грамаж колко е, но със сигурност не е 500гр, ме държат сита доста дългичко (3-4 часа) (Както и елдата впрочем)
__________________
Гордей с това, което си, без значение кой се опитва да те убеди в противното!
Отговори с цитат
  #115  
Стар 19th September 2009, 08:45
Аватара на jito7
jito7 jito7 не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2006
Мнения: 1 879
Изпратете съобщение чрез ICQ до jito7
По подразбиране

ne znam az li se oburkah ili razdelut e hranene pri trenirovki...ako trenirash seriozno, na 3-4 lujici qdki ne mojesh da izkarash dulgo... ...
Отговори с цитат
  #116  
Стар 19th September 2009, 16:05
Аватара на Усмивката
Усмивката Усмивката не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 13
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Хранител
Цитирай:
Първоначално написано от Усмивката
Овесените ядки са най-подходящи за закуска. Няма какво да се притесняваш, че са богати на въглехидрати - тялото си изисква енергия, а когато му я даваш сутрин (в разумно количество естествено), можеш да си спокойна,че през остатъка от деня въглехидратите ще се изразходят без да "полепне" нищо по теб.
В този абзац няма нито една вярна теза. Изкуство е да се пишат толкова неверни неща без прекъсване. Браво!
Моля да поправиш това, което е грешно. Явно съм изпаднала в дълбоко заблуждение, но все още не виждам "неверни неща". Ако искаш ми пиши лично, за да не правим оффтопик.

А по темата - с 3 с.л. наистина не се изкарва дълго. Или поне мен не биха ме заситили за повече от час, а да тренирам след това и дума не може да става. Ако тренировката обаче е вечер, закуската няма да и се отрази много много.
__________________
"Когато човек твърди, че не иска да говори за нещо, той обикновено иска да каже, че не е в състояние да мисли за нищо друго."
Отговори с цитат
  #117  
Стар 19th September 2009, 18:55
Аватара на swe3tynka
swe3tynka swe3tynka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 774
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от jito7
ne znam az li se oburkah ili razdelut e hranene pri trenirovki...ako trenirash seriozno, na 3-4 lujici qdki ne mojesh da izkarash dulgo... ...
Не, не си се объркала. Сериозно тренирам и 3-4 лъжици овесени ядки + кофичка кисело мляко (дори и половинка), са ми предостатъчни да ме държат сита около 3-4 часа
__________________
Гордей с това, което си, без значение кой се опитва да те убеди в противното!
Отговори с цитат
  #118  
Стар 20th September 2009, 08:36
maika maika не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 129
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от Хранител
Цитирай:
Първоначално написано от грамофон
овесените ядки са полезни рано сутрин( в малко количество 3-4 лъжици), дават енергия и фибри. сутрин организма е гладем с;ед нощно гладуване и въглехидрати ще го заредят но не в големи колиества
Също така чудесно тормозят панкреаса, който полива с инсулин клетките, които с времето развиват инсулинова резистентност.
Също така въглехидратите си дръгват относително бързи и след това пак си гладен, което обикновено води до повтаряне на горното изречение и до надебеляване от излишни калории.
Също така фибрите, особено в големи количества, са вредни.
Не знам за каменната ера, но съвременния човек е адски заблуден, та не бих до причислил дори към нея.
Дерзайте! Диабетът е на мода
Не мога да разбера , защо след като си имате сайт, форум, блог и т.н продължавате да се набърквате с крайни и недоказани твърдения в останалите форуми. Яжте си сланината и оставете останалите "грешници" да си ядат така "вредните" въглехидрати. Има много истини във вашата теория, но все пак хората са различни и не всички стават диабетици от 20 гр овес или филия хляб.Поздрави
Отговори с цитат
  #119  
Стар 20th September 2009, 09:23
Аватара на desislavay
desislavay desislavay не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: May 2008
Мнения: 32
По подразбиране

"нямало да те заситят" , в крайна сметка няма да се тъпчем. Овесените ядки са една от най полезните закуски, и все пак не трябва да се прекалява. А относно ИНСУЛИНОВА РЕЗИСТЕНТНОСТ.... ццццц само мога да кажа, че въобще някои хора тук не са на ясно кои са ГЛАВНИТЕ причини, които могат да я предизвикат...
Отговори с цитат
  #120  
Стар 20th September 2009, 14:54
maika maika не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 129
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от desislavay
"нямало да те заситят" , в крайна сметка няма да се тъпчем. Овесените ядки са една от най полезните закуски, и все пак не трябва да се прекалява. А относно ИНСУЛИНОВА РЕЗИСТЕНТНОСТ.... ццццц само мога да кажа, че въобще някои хора тук не са на ясно кои са ГЛАВНИТЕ причини, които могат да я предизвикат...
И аз така мисля. Диабет може да се провокира и от стрес и от какво ли не... Аз не ям овесени ядки, даже се храня нисковъглехидратно, но се дразня от непрекъснатото втълпяване колко са вредни въглехидр атите и колко са полезни животинските мазнини, защото видиш ли били близки до храненето на първобитния човек. Какво му е полезното на изкуствено угоявано прасе или бекон бъкан с консерванти. Ако ти си гледаш прасето добре, ако ти си храниш кокошките и си взимаш яйцата от полога пак добре. Да се храним с естествени храни ок, но кое е по естествено овесените ядки или пържолата купена от магазина. Второто със сигурност има повече токсини и отрови от овеса, пък дори и да вдига инсулина.Съгласна съм, че никой не трябва да се лишава от мазнини, но за мен мазнини са - зехтин, сурови ядки, риба, домашни яйца, домашно сирене и кашкавал. Съгласна съм, че хора на диета трябва да ограничават въглехидратите и калориите, но защо нормално хранещи се хора да не ядат въглехидрати???Ей това не разбирам. Сори за разпенването, ама не се стърпях
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Овесениядки
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 19:12.