IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #121  
Стар 20th September 2009, 15:18
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Много съм съгласна с maika.

Не мога да възприема тезата, че организмът обича подобни крайности като пълното изключване на въглехидратите за сметка на мазнини. А агресивния начин, по който тази теза се налага, изобщо няма да го коментирам
Отговори с цитат
  #122  
Стар 20th September 2009, 21:22
Аватара на Lilith
Lilith Lilith не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: May 2007
Мнения: 2 870
По подразбиране

да се плаши с диабет, когато става въпрос за овесени ядки е меко казано смешно.... а от моя гледна точка е и доста грозно
__________________
lovemaking, heartbreaking, soulshaking...
Отговори с цитат
  #123  
Стар 11th October 2009, 21:46
Аватара на toni_bonboni
toni_bonboni toni_bonboni не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 218
По подразбиране

Според мен овесените ядки са ПРЕКАЛЕНО калорични. Един пакет има над 40гр въглехидрати. Това е безумно много на едно хранене.
Отговори с цитат
  #124  
Стар 11th October 2009, 22:02
Аватара на swe3tynka
swe3tynka swe3tynka не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Oct 2008
Мнения: 774
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от toni_bonboni
Според мен овесените ядки са ПРЕКАЛЕНО калорични. Един пакет има над 40гр въглехидрати. Това е безумно много на едно хранене.
Че ти един пакет ли изяждаш на едно хранене?!
__________________
Гордей с това, което си, без значение кой се опитва да те убеди в противното!
Отговори с цитат
  #125  
Стар 12th October 2009, 07:27
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от toni_bonboni
Според мен овесените ядки са ПРЕКАЛЕНО калорични. Един пакет има над 40гр въглехидрати. Това е безумно много на едно хранене.
Този пост трябва да е плод на някакво умопомрачено състояние на духа Ето малко автентична хранителна информация:

Цитирай:
Овесени ядки, 100 гр:
белтъчини: 16.890
въглехидрати: 66.270
мазнини: 6.900
калории: 389.000
Не знам какви са ти пакетите, но една порция от 50 гр овесени ядки съдържа около 30 - 35 г въглехидрат, което никак не е много за сутрешно хранене, дори за жена, дори при ниско или умереновъглехидратен режим.
Отговори с цитат
  #126  
Стар 30th November 2009, 00:03
Аватара на Abbi
Abbi Abbi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 159
По подразбиране

Аз също повечето сутрини (особено зимата,да не кажа всяка сутрин) закусвам овесени ядки.Правя си ги така:от вечерта разбърквам в купа 2с.л. овесени ядки,2с.л. овесени трици,1.с.л смляно ленено семе и заливам с малко вода.На сутринта настъргвам вътре една ябълка,поръсвам с 1с.л. орехи и канела и мммммммм,че вкусно
Понякога ги слагам в кисело мляко,пак е вкусно.Веднъж бях опитала като hatred с прясно мляко,но не ми хареса
__________________
Ако не знаеш къде да идеш,ела на себе си!
Отговори с цитат
  #127  
Стар 1st December 2009, 16:10
NikiFin NikiFin не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Oct 2009
Град: Дания
Мнения: 15
По подразбиране

Вече и в БГ има фини овесени ядки, което е прекрасно, защото децата ми само това закусват. Не помня колко време се киснеха българските фини овес ядки, но мисля, че 5 мин би трябвало да е достатъчно. В прясно мляко, може леко подсладено или в кисело мляко подсладено с малко мед.
Забелязала съм, че има разлика във вкуса на екологичните и обикновените тук в Дания специално. Обикновените са по вкусни, някак си имат повече естествена сладост и нямат вкус на сурови. Като цяло невероятна вкусотия, както казах децата ми от това живеят.
Но мен лично не знам защо изобщо не ме засищат. Колкото и да ям след 2 часа трябва да си хапна хляб с нещо.
Отговори с цитат
  #128  
Стар 1st December 2009, 16:20
tonubg tonubg не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 94
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от NikiFin
Колкото и да ям след 2 часа трябва да си хапна хляб с нещо.
Нормално ... смени храната
Отговори с цитат
  #129  
Стар 14th March 2010, 15:07
Аватара на lullaby
lullaby lullaby не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2009
Град: София
Мнения: 1 501
По подразбиране

Искам да ви попитам има ли разлика м/у фините и нефините овесени ядки? Вярно ли е че фините са по-калорични? А и така и не разбрах дали са препоръчителни за отслабване. Аз искам да сваля около 5кг. Насочила съм се за закуска към елда или овесени ядки с орехи, ленено семе, сусамово семе, овесени трици и мед + плод. Какво мислите?
Отговори с цитат
  #130  
Стар 14th March 2010, 16:02
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Нефините се усвояват доста по-трудно, имат доста баластни вещества, зависи каква ти е храносмилателната система, на много хора не им понасят. При еднакъв грамаж е логично, че фините са по-калорични, защото при "нефините" тежат и много баластни вещества, които просто преминават през теб (като песента на Къризмъ - Минаваш през мен) .
Овесените ядки са препоръчителни и при отслабване, и при покачване на маса, разликата е само в грамажа. При отслабване си слагаш максимум 3-4 супени лъжици.
Не знам как ще ти действат всички тези неща на закуска, но нищо не ти пречи да опиташ, гледай само всичко да е по много малко. Можеш и разни зародиши да си намериш, полезни са.

Като цяло всички вече си взимат фини, просто е необосновано да се тъпчеш с трици, освен може би ползата за отслабването, която се получава именно от наличието на много баластни вещества и евентуалното им прочистващо действие. Така че, ако настояващ, моят съвет е да опиташ само 1 път как ще ти понася стомаха и ако имаш проблеми, повече никога да не ядеш "нефини" ; )
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Овесениядки
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 07:24.