IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #241  
Стар 14th March 2011, 10:41
Аватара на mira_sm
mira_sm mira_sm не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 246
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от trini_ti
До колкото съм чувала не ги дават за осиновяване тези, от които родителите им не са се отказали и си правят труда да ги посещават от време на време.
Нещо такова. Винаги е можело да се допусне осиновяване без съгласие на родителите, ако родителят напълно се е дезинтересирал от детето в продължение на определен срок, който открай време си е 6 месеца. Проблемът е, когато не е напълно (обажда се от време на време), а преценката е трудна, и строга съответно (щото не е шега работа все пак да ти "вземат" детето), прави се от съд, през това време детето поотраства... осиновителите пък искат малки деца, и така.
Това за "циганче не ща, ама бяло бих осиновил/а" никога не съм го разбирала, но разни хора, разни идеали. Не говорим за циганче, расло в маалата, а за бебе или отглеждано в дом. Не мисля, че циганчетата са, ръ`йш ли, генетично различни, така че за мен няма разлика.
Но определено, категорично бих предпочела децата ми да са мои биологично. Природа.
"Искам да имам свои деца" не е същото като "не ща да гледам чужди", нали. "Бранджелина", Мадона и компания не е да нямат свои рождени деца, просто искат и могат да "поемат" грижата за още. Не е същото.
Донякъде разбирам и мотива на осиновителите, които крият от децата си - поне според мен повечето го правят правят не защото в задръстената България, видите ли, е срамно да осиновиш, глупости са тва; но и на мен не би ми било приятно един ден детето ми да ми каже: теб те обичам и съм ти благодарен, но искам да намеря рождената си майка. Не, на мястото на тези осиновители не бих го спряла и не бих крила - но ги разбирам. Донякъде.
Отговори с цитат
  #242  
Стар 14th March 2011, 11:24
Аватара на mira_sm
mira_sm mira_sm не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 246
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от petyaaaa
Помня имаше един филм, за една танцьорка (забравила съм й вече името) - тя беше осиновила 13 деца - този филм много ме впечатли!
Жозефина Бекер. Поне тази транскрипция на името и беше популярна някога.
Отговори с цитат
  #243  
Стар 14th March 2011, 12:54
Аватара на daliq
daliq daliq не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: варна
Мнения: 279
По подразбиране

Да , не се сеща за нищо по благородно което да мога да свърша. И в интерес на истината мисля , че това ще ме направи много щастлива , съдя по това ,че дори като пиша и си мисля за това се усмихвам
__________________
Един урок се повтаря , докато го научиш ! Живота ще продължава да проверява , дали си го научил!
Отговори с цитат
  #244  
Стар 14th March 2011, 13:28
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Аз пак да напомня за тази книга - ако искате да помогнете на осиновено детенце, прочетете я! Защото тя е много искренна, дори и да горчи на места. Просто за да са подготвени по-добре осиновителите.
Благодарна съм, че е преведена на български език.

Отговори с цитат
  #245  
Стар 14th March 2011, 14:01
Аватара на mira_sm
mira_sm mira_sm не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Apr 2007
Мнения: 246
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от evelinho
Нереално,но за това сме една от страните с най-нисък процент на възпитание... ............. с тия ниски заплати ...в повечето семейства задължително и двамата родители трябва да работят за да живеят горе..долу норманло...и децата израстват по компютърните клубове и кафетата...
Аз не знам как се измерва процентът на възпитание и дали по него сме най-зле в света, в полукълбото, в Европа, или на Балканите, знам обаче няколко други неща:
- аз лично, независимо дали имам деца, бих искала да работя;
- в повечето европейски страни с висок стандарт много от майките работят, а предполагам, че тези страни са с висок "процент на възпитание";
- немалко от страните, в които не е прието жените да работят, са бедни, така че работенето едва ли е заради ниските заплати;
- немалко от страните, в които не е прието жените да работят, "процентът на възпитание" не е цъфнал и вързал, населението е нискообразовано и пр.
Ама то зависи и какво се включва в този процент, де - да не се повтарям.
Отговори с цитат
  #246  
Стар 14th March 2011, 15:30
Аватара на daliq
daliq daliq не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Apr 2008
Град: варна
Мнения: 279
По подразбиране

[/quote]

От теб научавам , при първа възможност ще прочета и ще споделя впечатления
__________________
Един урок се повтаря , докато го научиш ! Живота ще продължава да проверява , дали си го научил!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Бихтелиосиновилидете
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 18:50.