IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 28th October 2010, 22:15
Аватара на ЛИСКУ
ЛИСКУ ЛИСКУ не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 4 484
По подразбиране Как сте със здравето след няколко години силикон?

Усещате ли някакви НОВИ здравословни проблеми след слагането на имплантите, станахте ли по-болнави, или да са се появили странни симптоми?
Доста се стреснах от някои статии за silicone immune toxity, като тази:http://www.articlesnatch.com/Article...yndrome/182605

Този въпрос изисква много честен отговор....Ако някой желае, нека се включи...
Отговори с цитат
  #2  
Стар 28th October 2010, 22:24
Аватара на want
want want не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Oct 2006
Мнения: 2 032
По подразбиране

Едва ли някой ще ти каже такова нещо Тук всички са горди собственички на силиконов бюст
Отговори с цитат
  #3  
Стар 28th October 2010, 23:15
svsi svsi не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Oct 2009
Мнения: 34
По подразбиране

e_lucky на последната страница на темата "Въпроси към оперираните" и на първата страница на втората тема за въпроси към оперираните и аз зададох подобен въпрос, но бях постнала други линкове и никой освен mammaMia! и Serpentina^ не ми обърна внимание Ако искаш влез там да прочетеш.
Отговори с цитат
  #4  
Стар 29th October 2010, 06:57
patrisha patrisha не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 391
По подразбиране

Не съм забелязала нищо подобно и дано никога не ми се случва. Линковете и аз ги гледах, наистина е стряскащо. Друг е въпроса, че никой лекар няма да ти го каже. Аз сега разбрах, че има такива случаи.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 29th October 2010, 07:45
Never Never не е на линия
Banned
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: Doesn't matter
Мнения: 10
По подразбиране

Имам силикон от 5.5 години, примерно година след това при профилактичен мамоложки преглед д-р Дилова откри структурни изменения на шитовидната жлеза. След направени изледвания се установи, че имам Хашимото и сега пия ежедневно Еутирокс, 25 мг (най-ниската доза).

Обаче: имам много (повече) познати жени с Хашимото, които нямат импланти. Затова съм напъно убедена, че за Хашимото-то при мен вина има всичко друго (ако щете и Чернобил), но не и мамопластиката.
Отговори с цитат
  #6  
Стар 29th October 2010, 07:59
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране Re: Как сте със здравето след няколко години силикон?

Цитирай:
Първоначално написано от e_lucky
Усещате ли някакви НОВИ здравословни проблеми след слагането на имплантите, станахте ли по-болнави, или да са се появили странни симптоми?
Доста се стреснах от някои статии за silicone immune toxity, като тази:http://www.articlesnatch.com/Article...yndrome/182605

Този въпрос изисква много честен отговор....Ако някой желае, нека се включи...
Аз бих се доверила на по-задълбочено проучване с препоръки, симптоматика и пр...., щото това, което е писала някаква "Джаки" в горния линк...дава само обща представа. За тези, които си направят труда да изчетата материала в долния линк - предполагам, че никога няма да си поставят импланти, даже ще избягват контакт с жени с импланти (това беше малко груба шегичка )
А конкретно на въпроса ти дали имаме някакви симптоми откакто сме с импланти , доколкото разбирам трябва да се почака около 30-тина години, за да разберем Всеки носи глава на раменете си и си преценява какъв риск може да поеме, и какво не.
Уонт, иронията не беше нужна; "горди собственички" не значи непременно "увредени мозъци", или поне точно такъв синдром не е споменат като риск след поставяне на импланти.
http://www.sbsproducts.com/siliconei...tysyndrome.htm
Отговори с цитат
  #7  
Стар 29th October 2010, 08:28
Never Never не е на линия
Banned
 
Регистриран на: Oct 2010
Град: Doesn't matter
Мнения: 10
По подразбиране

След поста на Гуен си давам сметка, че пропуснах да напиша, че всъщност откак съм със силикон съм доста по-здрава, настинки ме хващат доста по-рядко от преди това, антибиотици също ми се налага да пия максимум веднъж на две-три години, докато преди силикона ми изписваха по 3-4 пъти годишно. Накратко, имунитетът ми сега е по-силен в сравнение с преди силикона. Но това мое здраве (пу-пу-пу, да не ми е уроки) може да се дължи на десетки странични фактори: противогрипна ваксина всяка година, щастлив семеен живот, успехи в кариерата и добри доходи, оттам по-добро качество на живот, повече време за пълноценна почивка и т.н.

И понеже всеки случай е различен, е редно да се води реална и по-обхватна статистика (а такава не се прави в България, за по света не знам), иначе всеки може да си пише каквото си иска и да се водят безсмислени спорове.
Отговори с цитат
  #8  
Стар 29th October 2010, 08:48
Аватара на gwendoline
gwendoline gwendoline не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2007
Град: The Garden of Eden
Мнения: 9 049
По подразбиране

Искам да вметна още нещо - ако ви прави впечатление, не само в моя линк, но почти винаги когато се говори за този токсичен синдром, отдолу неминуемо следва реклама на хомеопатичен или лекарствен продукт за уголемяване на гърди. Всеки сам да си вади изводите. Не казвам, че риск няма никакъв за никой, но определено ако поставянето на импланти е вредно за здравето и това бе научно доказано, едва ли щеше да е позволено от здравните институции. Авторката, чиято статия стана повод за притесненията на повечето тук, носеща краткото име в материала Джаки - също има статия за алтернативни методи на увеличаване на бюста.
Поставянето на импланти може да доведе до разни усложнения, но не задъжително, не при всеки и пр.; тоест поема се разумен риск с тази процедура. Имплантите са одобрени от здравната комисия - това е напълно достатъчно за мен, за да се реша на тази стъпка. Това че имаме вече импланти, мисля, че може само да ни направи по-внимателни към здравето си и да правим редовни профилактични прегледи ехограф, мамолог - нещо, което допреди това малко от нас са правили за безопасността и здравето си.
Отговори с цитат
  #9  
Стар 29th October 2010, 09:01
Аватара на Adelini
Adelini Adelini не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: May 2009
Град: София
Мнения: 670
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от gwendoline
Искам да вметна още нещо - ако ви прави впечатление, не само в моя линк, но почти винаги когато се говори за този токсичен синдром, отдолу неминуемо следва реклама на хомеопатичен или лекарствен продукт за уголемяване на гърди. Всеки сам да си вади изводите. Не казвам, че риск няма никакъв за никой, но определено ако поставянето на импланти е вредно за здравето и това бе научно доказано, едва ли щеше да е позволено от здравните институции. Авторката, чиято статия стана повод за притесненията на повечето тук, носеща краткото име в материала Джаки - също има статия за алтернативни методи на увеличаване на бюста.
Поставянето на импланти може да доведе до разни усложнения, но не задъжително, не при всеки и пр.; тоест поема се разумен риск с тази процедура. Имплантите са одобрени от здравната комисия - това е напълно достатъчно за мен, за да се реша на тази стъпка. Това че имаме вече импланти, мисля, че може само да ни направи по-внимателни към здравето си и да правим редовни профилактични прегледи ехограф, мамолог - нещо, което допреди това малко от нас са правили за безопасността и здравето си.
Абсолютно съм съгласна с поста

Аз също не мисля, че ако имаме някви промени в положителна или отрицателна насока относно здравето, бихме могли да докажем че са свързани именно с имплантите, те могат да бъдат причинени от съвсем различни фактори, понякога комплекс от фактори
Аз лично се чувствам страхотно в кожата си с тях и за сега нямам проблеми свързани пряко с имплантите (пу-пу). Не съм забелязала да имам и други проблеми със здравето, също така не съм боледувала след тяхното поставяне, което в никаъв случай не е заслуга на имплантите.
__________________
"Хората страдат не от това, което се случва, а от своето отношение към станалото" - Mонтен
Отговори с цитат
  #10  
Стар 29th October 2010, 09:19
Аватара на i_ani
i_ani i_ani не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Nov 2007
Мнения: 10 052
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от want
Едва ли някой ще ти каже такова нещо Тук всички са горди собственички на силиконов бюст
Не си права и сарказмът ти в случая е напълно излишен!
Ако не си забелязала , тук момичетата споделят и дискутират за всичко което ги вълува , било то добро или лошо...Ако имаше нещо такова , все някой щеше да пише.
И защо да не сме "горди собственички на силиконов бюст" ?
Ти като гледам си горда и с малките си естествени гърди , а какво ли щеше да е , ако беше с по-големи ?!
__________________
Винаги има две мнения - грешното и моето
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Какстесъсздраветоследняколкогодинисиликон
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:52.