IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #2651  
Стар 17th March 2011, 16:06
Аватара на Shandi
Shandi Shandi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Град: Berlin
Мнения: 238
По подразбиране

Хахаха, aniK, ако си забелязала аз не си пиша порциите, грамажите Пиша за вечеря зелева салата, идея си нямаш за какво количество става въпрос... Имах един съквартирант, който ми се чудеше как една цяла зелка отива за два дена
Иначе ям млечни, предимно моцарела и извара.
Три яденета са ми напълно достатъчни. Сега като съм във ваканция и имам повечко време, хапвам и междинно.
Това гулията го погледнах в гугъла какво е. Не му ли се вика още алабаш? Мен честно казано никога не ми е харесвало, на салата съм го стъргала.
Отговори с цитат
  #2652  
Стар 17th March 2011, 16:50
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

Менюто ми, каквото съм го запланувала за днес, четвъртък:
Сутрешните води.
Закуска: 40 гр ов. трици, 2 суп.л. сушени боровинки, 10 сурови бадема.
Обяд: картоф и половина + една глава червен лук печени във фурната.
Вечеря: екстра твърдо тофу печено във фурната с микс от замразени зеленчуци.

Shandi, бразилски орех и аз хапвам, но вчера като писах за ядките не можах да се сетя за името му и за това го пропуснах.
rocksteady, веганските менюта не са чак толкова сложни. Готви си тиквички, пълнени чушки (постни), постни сърмички, ориз със зеленчуци...
aniК, аз имам дни, когато не мога без междинни, но има и дни когато нямам чак толкова голям апетит и минавам само с 3 яденета. Аз съм на принципа - ако ми се дояде, си хапвам.
Отговори с цитат
  #2653  
Стар 17th March 2011, 16:55
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от aniK
....Момичета, как изкарвате на 3 яденета - аз без тоя плод в 16-17ч. не мога да изкарам до вечеря а и много течности пия - чай, вода
Забравих да добавя, че аз вечерям рано - най-късно в 19 часа вече съм приключила с яденето за деня. После до като си легна са чайове и вода.
aniК, ти в колко часа вечеряш?
Отговори с цитат
  #2654  
Стар 17th March 2011, 22:33
Аватара на aniK
aniK aniK не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Feb 2007
Мнения: 4 127
Изпратете съобщение чрез ICQ до aniK
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от mammaMia!
aniК, ти в колко часа вечеряш?
Не питай - започвам в 19 и свършвам в 20.30 С една ръка държа малката, която не знае какво иска, с другата храня баткото, който на 5години предпочита мама да му дава, и в промеждутъка давам и на себе си Понякога сядам да играя с малката на пода и се връщам да доям. Много мразя така, днес обядвах на крак, че нещо много задачки се събраха и не сварих. Аз толкова си уважавам храненето, а понякога (напоследък доста често) претупвам нещата.
Днес ядох много
Преди обяд стандартно - води, чайове, 1 киви
Обяд към 14ч. (тогава се прибрах) - 2 филийки от моя хляб с гулия, кисела краставица, люта чушка и домашна лютеница
Следобяд: вода, чай, грейпфрут
Вечеря: салата (Shandi, и моите са ОГРОМНИ) + пил.филе с доматен сос и телешко шкембе Хм, доста шкембенце хапнах - вегитата да не четат

Shandi, гулията още се нарича "земна ябълка". Алабашът май е като ряпа, не съм го яла. Гулията е сладка и крехка. Изглежда ТАКА Може да се настърже на салата, даже имах такова намерение днес с цвекло и магданоз, но не остана време. Беля я и я хрупам директно. Много полезна била :P

Ядки обичам всякакви - гледам да не започвам да ям, че няма спиране.
Имам доста тиква във фризера и "прясна". Трябва да я вместя някъде, но къде ли
Отговори с цитат
  #2655  
Стар 18th March 2011, 21:42
Аватара на Shandi
Shandi Shandi не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Mar 2010
Град: Berlin
Мнения: 238
По подразбиране

Лелее днес всички са се изпокрили
Събота и неделя ще съм само на плодове, а от понеделник почвамее..много съм се нахъсала и се кефя, че нещо ново ще пробвам. Напоследък нещо съм го зациклила и се чудя вече какво да ям Днеска съм опразнила хладилника, сега работи само за половин бутилка мента, горчица и лепило

За вчера менюто:
закуска - 2 ябълки; шепа бадеми; мед
обяд - ориз с тиквички; зелена салата
вечеря - пълнени чушки с нахут, грах, моркови и много праз

Яденето с нахута стана ок, ама определено няма да ми бъде в топ-листата.
Отговори с цитат
  #2656  
Стар 19th March 2011, 18:52
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

Менюто ми за вчера, петък:
500 мл топла вода
Закуска: 2 препечени филии хляб Езекиел намазани с фъстъчено масло.
Обяд: купичка бобена яхния, салата маруля, няколко люти чушки.
Вечеря: яхния от тиквички, 2 филии Езекиел, люти чушлета.

Shandi, ти с какво жито ще правиш житния режим? От БГ ли си го купи житото? Успех ти желая с режима!
Отговори с цитат
  #2657  
Стар 19th March 2011, 20:07
kiarra_81 kiarra_81 не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Aug 2010
Мнения: 80
По подразбиране

Привет и от мен! Досега не съм писала в темичката ви, само от време на време хвърлям по някой поглед тук. Сега обаче се престраших и да пиша. Радвам ви се много, при мен доста трудно се получава здравословно хранене, но не е късно да започна, нали?

Първо искам да попитам МамаМиа топлата вода сутрин точно с каква цел я пие? За отслабване, за прочистване на организма или за по-добро храносмилане? Стана ми интересно.

Второ искам да споделя какво горе-долу хапвам, пък вие сте наред да ме критикувате колкото трябва. Надявам се поне малко да ми помогнете да разбера например кои храни с кои не бива да комбинирам или кое не е добре да консумирам изобщо.

Към 7.30 пия чаша прясно мляко с нес кафе.
Закуската ми е към 9-10 часа - купичка кисело мляко с мюсли.
Обяд към 13 часа - препечена филия с малко маргарин и сирене/колбас, няколко маслинки или кисели краставички.
Вечеря към 18 часа - обикновено нещо готвено (пиле с ориз, мусака, зрял боб)
Огромният ми проблем, че не мога да се откажа от сладкото, ставало ми е лошо когато не съм яла нищо сладко. Задължително поне по веднъж на ден хапвам я парче шоколад, я вафла, но все пак се старая да е в малко количество. И другият ми по-огромен проблем е непиенето на вода. Просто не изпитвам жажда и не се сещам да пия. Максимума за деня ми е 500 гр. което сигурно ми влияе убийствено, но не мога да намеря начин да се насиля да пия по повече. Тук наистина ми трябва помощ.
Отговори с цитат
  #2658  
Стар 19th March 2011, 22:06
Аватара на Ice Cream
Ice Cream Ice Cream не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Feb 2010
Мнения: 569
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kiarra_81
Привет и от мен! Досега не съм писала в темичката ви, само от време на време хвърлям по някой поглед тук. Сега обаче се престраших и да пиша. Радвам ви се много, при мен доста трудно се получава здравословно хранене, но не е късно да започна, нали?

Първо искам да попитам МамаМиа топлата вода сутрин точно с каква цел я пие? За отслабване, за прочистване на организма или за по-добро храносмилане? Стана ми интересно.

Второ искам да споделя какво горе-долу хапвам, пък вие сте наред да ме критикувате колкото трябва. Надявам се поне малко да ми помогнете да разбера например кои храни с кои не бива да комбинирам или кое не е добре да консумирам изобщо.

Към 7.30 пия чаша прясно мляко с нес кафе.
Закуската ми е към 9-10 часа - купичка кисело мляко с мюсли.
Обяд към 13 часа - препечена филия с малко маргарин и сирене/колбас, няколко маслинки или кисели краставички.
Вечеря към 18 часа - обикновено нещо готвено (пиле с ориз, мусака, зрял боб)
Огромният ми проблем, че не мога да се откажа от сладкото, ставало ми е лошо когато не съм яла нищо сладко. Задължително поне по веднъж на ден хапвам я парче шоколад, я вафла, но все пак се старая да е в малко количество. И другият ми по-огромен проблем е непиенето на вода. Просто не изпитвам жажда и не се сещам да пия. Максимума за деня ми е 500 гр. което сигурно ми влияе убийствено, но не мога да намеря начин да се насиля да пия по повече. Тук наистина ми трябва помощ.
Азняма да те критикувам-не съм от най-стриктните в храненето,че да съдя хората. Обаче мога да ти споделя какво знам,а ти си прецени как действаш от тук нататък. И аз понякога си позволявам прясно мляко с кафе,но рядко,защото прясното мляко знам,че е трудно усвоимо,да не говорим ,че кафето не се причислява към здравословен начин на живот,но ако като цяло се храниш както трябва кафето няма да ти е най-големия проблем. Овесените ядки ги яж самостоятелно или с други ядки и сушени плодове,с плодов сок(без захар),но не и в комбинация с мляко(по този въпрос тук доста се е изписало,че това не е удачна комбинация). Обяда ти също не е правилна комбинация от продукти-хляб+маргарин+сирене+колба ...Първо не казваш какъв хляб(добре е да е пълнозърнест) и не е хубаво да го съчетаваш с маргарин и сирене,а най-добре забрави за маргарина и колбасите въобще,ако искаш да се храниш здравословно. И вечерата пиле с картофи или мусака...и двете са месо+картофи ,което пак не е удачна комбинация особено пък и за вечеря,ако хапваш пиле на вечеря го хапни с някаква салата. Мусаката си е тежко ядене-картофи,кайма,заливка от брашно ,яйца и мляко...
А за това,че не пиеш вова,спокойно можеш да си пиеш чайчета чисти-зелен е много хубав и тонизиращ,може и билкови,добавяй и лъжичка мед,защо не. Аи абсолютно всеки ден сладко.....ако ядеш шоколад гледай д ае натурален,а и като ти се дояде сладко защо не пробваш да хапнеш ябълка,банан или мед ? По-добре е от вафла при всички положения. Това е от мен. Успех! Яка събота вечер на всички !
__________________
I saw you.I wanted you.I liked you.I got you.I had you.I loved you.I got bored. I left!
Отговори с цитат
  #2659  
Стар 20th March 2011, 16:58
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от kiarra_81 Виж мнението
...Първо искам да попитам МамаМиа топлата вода сутрин точно с каква цел я пие? За отслабване, за прочистване на организма или за по-добро храносмилане? Стана ми интересно...
kiarra, добре дошла!
Водата сутрин започнах да я пия, защото четох, че е хубаво сутрин за прочистване на стомаха. А и друго установих лично за себе си - денят ми от сутрин още като започне с вода (до 9 часа вече съм изпила един литър) и после и през деня ми се пие много вода.

Менюто ми за вчера, събота:
8:30 - 500 мл топла вода
9:00 - закуска: ов. ядки, сушени боровинки, бадеми
12:00 - обяд: постни лозови сърмички, зелева салата, 2 филии Езекиел.
След това само чай и вода. От 13:10 часа в събота до 13:10 часа в неделя е пълнолуние и аз реших да направя малко пречистване, само на течности.
__________________
"All things in moderation, including moderation" -
Socrates
Отговори с цитат
  #2660  
Стар 21st March 2011, 00:55
Аватара на Mama.Mia
Mama.Mia Mama.Mia не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Jan 2009
Мнения: 722
По подразбиране

Менюто ми за днес, неделя:
Трябваше да издържа до 13:10 на течнoсти, но не успях, бях гладна и всъщност ми беше и лошо, мисля че кръвното ми беше много ниско, залитах, абе не бях на себе си. Ето какво ядох:
8:00 - 500 мл топла вода
9:15 - 500 мл топла вода с мед и лимон
10:30 - чаша чай
11:15 - 230 мл fresh от мандарини
12:15 - ябълка и половина
13:00 - обяд: постни лозови сърмички, салата зеле, 2 филии Езекиел
17:30 - вечеря: същото като обяда.
__________________
"All things in moderation, including moderation" -
Socrates
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Дневникназдравословнохранещитесе
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 12:13.