IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #1  
Стар 25th August 2009, 15:15
ViLL__ ViLL__ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 3
По подразбиране Веган?за или против отказа от животинска храна..

ЗДравейте..наскоро се регистрирах във форума и реших да отворя нова тема,която се надявам че не е била обсъждана... все още ,а именно веганството,тоест пълният отказ от всякаква животинска храна.Сетих се за тази тема защото скоро ми попадна една книга -The skinny bitch,написана от две жени,едната шеф на модна агенция в Америка а другата-манекенка.Та в тази книга става дума именно за веганството,където двете авторки отричат всякаква животинска храна,млякото е сравнено с отрова и още доста интересни мнения.Аз лично мисля че това е просто мода сред тамошните звезди ,и не мисля че приема на соя би заместил този на месо..което в ограничени количества е полезно и жизнено необходимо.Все пак книжката е доста интересна и е добре да се прочете понеже оспорва доста общоприети мнения за зравословната храна..чакам мненията ви по темата
Отговори с цитат
  #2  
Стар 6th September 2009, 10:18
chorap chorap не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 9
По подразбиране

Не мисля, че месото трябва да се замества със соя. Соята си има свой вкус, свои качества и от нея могат да се приготвят различни ястия.
И аз съм против приема на животинска храна, но по-скоро от морална гледна точка. За спазването на диета е изключително трудно, защото не са пригодени за вегани.
Но всеки може да опита за определен период от време и да установи как се чувства
А.. и наистина от известно време е модерно да си 'зелен'.
Отговори с цитат
  #3  
Стар 6th September 2009, 10:57
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Да, млякото граничи с отрова, не знам тея кърмачета как оцеляват

И спокойно, производителите мислят за вас и реално заместват месото със соя Взимайте си колбаси на корем, няма опасност да приемете месо, а соята е гарантирана.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #4  
Стар 6th September 2009, 17:32
ViLL__ ViLL__ не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Aug 2009
Мнения: 3
По подразбиране

Ivanin Пуснато на: Нед Сеп 06, 2009 11:57 am Заглавие:

--------------------------------------------------------------------------------

Да, млякото граничи с отрова, не знам тея кърмачета как оцеляват

http://www.zemianazaem.com/?p=65 ето тук има доста информация която разбива всички общоприети факти за млякото Склонна съм да повярвам...просто го прочетете...
__________________
Красотата на едно лице трябва да се види на лунна светлина - тогава, когато гледаш наполовина с очите си, наполовина с въображението си.
Отговори с цитат
  #5  
Стар 6th September 2009, 17:58
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Разбира се, логично е да повярваш на тези статии, все пак те са реномиран източник (mm) . Май ще се повтарям, но коя е основната причина да остаряваме... Ъъ, еми кислорода. Да го спрем

Много искам да обявя и негодуванието си от киселото мляко... Толкова е вредно. Говоря за това, подквасеното, българско кисело мляко, което се яде по селата и където хората живеят по 100 години - ебаси хората. Цял живот се хранят с кисело мляко и живеят 100 години - това е мъчение. Да се забрани млякото, защото явно то е вредно, консумиращите го достигат до 100 години, това не е нормално.

И аз, и ти ще умрем 1 ден. Съжалявам, че го разбираш от мен, може би сега ти е тежко. Дали ще ядеш мляко или не - няма да промениш изхода. Може да си мелиш ядки цял живот и да пасеш трева по поляната с кравите, но пак това ще е краят. Тъжно.
Не знам кой те кара да пиеш мляко - някой кара ли те? Или ти считаш рекламите за закон? Чудно ми е къде е тази реклама, която препоръчва на възрастни хора да пият мляко. Аз така по спомени, доколкото съм гледал телевизия, във ВСИЧКИ реклами млякото се препорчва за деца и бла бла, за здрав растеж и бля бля. Супер е, че тази статия ни светна, но ще трябва да се разочароваш, тъй като отдавна е известна невъзможността да се усвоява млякото с течение на годините. Но още 1 факт - това не е при всички. Има и 70 годишни, които понасят на мляко. То в природата всичко има де.

Още 1 път ще съжаля старата 100 годишна баба на село, която яде мляко, сирене и кашкавал - наистина е жалко да живееш цял живот в заблуда.

И както са коментирали в статията - ти може да нямаш желанието, но някои хора искат да растат. Някои хора са спортисти. Всъщност доста хора са спортисти. Да има и вегетарианци, но те не са сред световните шампиони. Статията не казва нищо ново, нищо непознато, дори изопачава истината с тези глупости за маркетинговите стратегии - такива няма, приложени за възрастни хора. И си предпочитам гадното мляко пред това да набивам СОЯ и да ме боли стомаха или да набивам нитрати. А ти, ако се храниш здравословно, ще се радвам да посетя зеленчуковата ти градинка, която се намира на някое поле в югоизточна България. Не се намира там? Ти пък не се храниш здравословно. Btw - както и авторката на статията.

И това на кое си склонна да повярваш - спри да вярваш на каквото и да е, а не на всяко нещо, което отрича общоприетото. Вярвай на видяното и изпитаното от теб самата и нищо друго.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #6  
Стар 6th September 2009, 19:30
chorap chorap не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 9
По подразбиране

Едва ли живеят по 100 години само заради кашкавала
А по въпроса с шапмионите: http://ecovege.org/forum/viewtopic.php?f=12&t=30
Отговори с цитат
  #7  
Стар 6th September 2009, 19:30
chorap chorap не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 9
По подразбиране

Едва ли живеят по 100 години само заради кашкавала
А по въпроса с шампионите: http://ecovege.org/forum/viewtopic.php?f=12&t=30
Отговори с цитат
  #8  
Стар 6th September 2009, 20:25
Аватара на Solver
Solver Solver не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2005
Град: София
Мнения: 4 461
По подразбиране

Да, докато си хапвах сега рибка на скара и се сетих, че някой задължително ще е отговорил за шампионите. Тогава, докато си дъвчех рибата, се чудех как именно да обясня екологичния произход на стероидите и всички суплементи, които се приемат заедно със зеленчуците, плодовете и ядките.

Не знам колко трябва да е наивен 1 човек, за да вярва, че е възможно да се изправиш срещу... N-брой спортисти, тъпкани като животни с всевъзможната химия и ти само с плодове и зеленчуци да ги победиш. Както е невъзможно и да станеш Мистър Олимпия по тоя начин. Както е невъзможно дори да бъдеш футболист в днешните условия по терените и стил на игра. Колкото и да е разочароващо, дори в долните лиги на Англия се тъпчат като животни, а известно време аз съветвах 1 българин от тези лиги какво да пие. Със зеленчуци най-много да изиграеш 1 полувреме на днешното темпо, да, ама те играят по 2.

Нали, колкото и да са ти полезни зеленчуците, те не правят невъзможното, наистина ми е трудно да го обясня, само спортист би ме разбрал, но те ще ти помагат само в границите на възможното. А всички суплементи се произвеждат с една цел - да преминеш границите на възможното и нормалното. Така че стига shits за световни шампиони, които се хранят и живеят здравословно ; ) Не само шампиони, такива спортисти няма, не съществуват. На прост, спортен език - спортът изисква зоб, а зобът няма как да е полезен. И започваш да се тъпчеш от дете, от юношеските школи те тъпчат и така до края на кариерата ти. Къде е краят на кариерата? Там, където спреш да зобиш ; )

Няма спор, че приемът на мляко е неестествен по начало след като спреш да сучеш от майка си. Няма спор и че приемът на яйца е неестествен. Но не сме тревопасни животни и това отдавна е доказано, така че нека тези, които искат - да пасат. А тези, които не искат - оставете ги на мира, всеки сам решава какво да яде ; ) Хубаво се обсъжда по форуми айде, но тези статии наистина ми идват в повече, все едно "Разбрах истината - искам и вие да я разберете" - ми като си я разбрал/а радвай се, какво ти пука за нас. Всички станаха спасители и загрижени за човечеството ; )

Още веднъж - спортистите не водят здравословен начин на живот. Говоря за професионалните такива, но това е цената, която плащат за успеха.

Цитирай:
Едва ли живеят по 100 години само заради кашкавала Smile
Ти май не ме разбра - не живеят 100 години заради млякото, кашкавала или сиренето (да кажем, че не е това причината) , но както виждаш не живеят и по-малко от 100, тоест - те не са ги убили, сещаш се, надявам се. Факт е, че можеш да достигнеш до 100 години с ядене на кисело мляко в по-голямата част от живота си, чак до старини. Както е факт и че можеш да умреш на 50 и без да си вкусвала мляко. Следователно простичкия извод - млякото не е фактор, поне не такъв, какъвто го описват противниците му, които 99.99% също няма да доживеят 100 години.

Прочетох още нещо в статията - всички сме имали роднини на село и сме можели да си набавяме от там зеленчуците. Много смешно, не смяташ ли Какво трябва да е това производство на село, че да храни милионното население извън село, като отчетем, че баба ти копае с мотика и сее доматите на ръка. А семейството ти консумира по 5 домата на ден. Явно бабите и дядовците в България станаха високо-технологична работна ръка с най-голямото производство в света ; ) Но това предполагам е плод на едно невероятно икономическо мислене.
__________________
I want you to notice
when I'm not around
You're so fuckin' special
I wish I was special
http://squirrelsbrother.hit.bg/g.gif
Отговори с цитат
  #9  
Стар 6th September 2009, 20:36
chorap chorap не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Sep 2009
Мнения: 9
По подразбиране

така че нека тези, които искат - да пасат. А тези, които не искат - оставете ги на мира, всеки сам решава какво да яде ; )
Отговори с цитат
  #10  
Стар 9th September 2009, 00:55
Аватара на Хранител
Хранител Хранител не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jun 2009
Мнения: 114
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от chorap
А по въпроса с шапмионите: http://ecovege.org/forum/viewtopic.php?f=12&t=30
Засега е веган 3 години. Ще видим как ще продължи. Напоследък предимно губи.
Също така, ако беше по-едър щеше да види голям зор, голям.
__________________
www.lichentrenior.com
Вашата диагноза: пред-диабет; плаки по артериите; недостиг на витамини A и D, Ca, Zn и много др.
Отговори с цитат
Отговори

Контрол над темата
Начин на разглеждане

Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Веганзаилипротивотказаотживотинскахрана
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 21:00.