IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #31  
Стар 12th November 2008, 22:23
Аватара на Engel
Engel Engel не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Sep 2005
Мнения: 2 403
По подразбиране

Аз може да искам да поста, за да си пречиста само организма преди празниците, а не да се сближавам с бог или да се лишавам от удоволствия. Всеки има право на избор и не се опитвайте да си налагате мнението както почти всеки път. И не съм казала, че млякото в кафето ще ми е един вид ПРЕГРЕШЕНИЕ за диетата . Исках да разбера с какво го замествате или изобщо има ли начин да се замести, ако нямаше просто щях да пия кафе без мляко! Немога да разбера защо понякога толкова се форсирате без причина.
tirra, Mena: Благодаря за отговорите момичета! Успех!
Отговори с цитат
  #32  
Стар 12th November 2008, 22:45
hatred hatred не е на линия
Маниак
 
Регистриран на: Jun 2008
Град: гр. София
Мнения: 1 738
Изпратете съобщение чрез ICQ до hatred
По подразбиране

Извинявай, тъй като си решила да постиш точно по времето на православния пост, се заблудих, че ще спазваш именно православен пост.

Относно млякото - аз лично обожавам соевото мляко, даже го предпочитам пред кравето. Но в България има един голям недостатък - изключително скъпо е Братовчедка ми го купува в Лондон за около 0.7 лири литъра, при това сертифицирано. В София е най - малко 4.50 - 5 лева. Мрак !
Отговори с цитат
  #33  
Стар 13th November 2008, 23:37
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Календарче за леки и спасителни пости.

Всъщност поста започва от утре, 15.11, но понеже днес е петък, а всяка сряда и петък са дни за пост (без голям празник като Коледа примерно), та може да се приеме, че поста започва от днес.
Аз обаче ще го започна от следващото днес - 15.11.
Отговори с цитат
  #34  
Стар 14th November 2008, 12:22
PeCinCe PeCinCe не е на линия
Ветеран
 
Регистриран на: Aug 2008
Град: Велико Търново
Мнения: 622
По подразбиране

MariaVassileva Благодаря за календарчето.. Определено ще е от помощ!
Искам да ви попитам запознати ли сте дали евангелистите постят и ако отговорът е положително по какъв начин? Имам предвид дали както нас, православните християни?
Отговори с цитат
  #35  
Стар 14th November 2008, 12:30
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

Моля

Не съм убедена, но май не
Отговори с цитат
  #36  
Стар 14th November 2008, 13:14
alma alma не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Sep 2008
Град: Sofia
Мнения: 56
По подразбиране

Успех на всички постещи и от мен аз започнах от днес
Отговори с цитат
  #37  
Стар 14th November 2008, 19:13
Аватара на monita_g
monita_g monita_g не е на линия
Редовен
 
Регистриран на: Jul 2008
Мнения: 456
По подразбиране

Здравейте.. аз съм си набожна и всяка година постя...отразява ми се доста добре, но някои хора постят само, за да свалят някое килце, тоест чисто и просто злоупотребяват - поне според мен.... Като цяло идеята е да се откажеш от нещо и да си по-смирен...така че умната - важно е да запазим доброто в себе си ... Успех на всички и бъдете добри...
Отговори с цитат
  #38  
Стар 15th November 2008, 12:34
moda moda не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 39
По подразбиране

Здравейте и от мен,
аз също ще се включа в темата, също така започвам да постя, само че от днес
Първо искам да споделя, че съм постила преди две години и тогава усетих какво значи да летиш от енергия и да ти е леко на тялото и душата.
Трябва да си призная, че освен заради прилива на енергия аз го правя и заради отслабването. .
Знам, че някой казват че поста е доста голяма хранителна крайност, но за мен е единствения начин да си наложа някакъв режим на хранене,
понеже съм човек на крайностите и през останалото време просто не мога сама да бъда организирана.
Въпреки това пожелавам успех на всички, които са се впуснали в това предизвикателство и наистина нека не забравяме, че най-важното в този период е да бъдем смирени и да не се поддаваме на алчни и лоши мисли.
Днес ще сготвя една зеленчукова супичка
Отговори с цитат
  #39  
Стар 15th November 2008, 12:56
Аватара на Мария Василева
Мария Василева Мария Василева не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Mar 2007
Град: България
Мнения: 3 779
По подразбиране

И аз съм на зеленчукова супа, moda, но съм накиснала и боб и ще опека и тиква.
Освен това имаме и ябълки.

А-бсо-лютно си права, че е най-трудно да уцелиш златната среда! И аз туй ще се мъча.
Нямам много опит с поста, но веднъж се случи така, че тримирих - трябва да ти кажа, че никой край мен не забеляза и се чувствах чудесно, с енергия и лекота.
Няма да забравя един отдавнашен опит за диета, може би първият ми да съм само на чай, е носих се като венецианска гондола на втория ден до обяд и я прекъснах.. но то беше преди много години.

Не знам до къде и как ще удържа, но опитвам и пожелавам на всички постещи добър успех!
Отговори с цитат
  #40  
Стар 15th November 2008, 19:39
moda moda не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Apr 2008
Мнения: 39
По подразбиране

Тъй като поста като начин на хранене е много благодатен за всякакви свободни интерпретации в кухнята и по-нетрадиционни рецепти,
ще приветствам тук да споделяме освен общоизвестните рецепти за постни гозби и такива, каквито сами си сътворяваме
Мисля, че ще си бъдем много полезни с това.
Така, че добре дошли в свободните измпровизации!
За вечеря метнах едни спагети със сос от домати, моркови, чушка, лук и гъби.
Успех!!!

И един въпрос накрая -
според църковния календар излиза, че от 23.11 - 19.12 се консумира риба???
Та това е почти цял месец! Ако правилно съм разбрала, това много облекчава начинанието!
Отговори с цитат
Отговори


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: ЩепостителиВашитерецептизаПост
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 14:56.