IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
  #5801  
Стар 16th June 2010, 10:05
Аватара на catwoman
catwoman catwoman не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 55
По подразбиране

Ами то си зависи и с каква техника работят докторите, в смисъл че в някои клиники техниката е много добра и пораженията са значително по-малки, което води и до не поставянето на дренаж. А иначе какво ми правиха.....значи- отваря разреза около 2 см, пори и вътрешния шев, като почти стига до импланта, за да изтече течността, аспирира с един уред (изсмуква) каквото се е събрало, после поставя нов дренаж и зашива вътрешно и външо. Това ми обясни. Всъщност новия дренаж се вкарва през разреза, а после няма да го шие, а ще лепи. Каза също, че може да е по-удебелен шева, но това ми било най-малкия проблем. След време можел да ми го изтъни. И така...
__________________
500 cc
  #5802  
Стар 16th June 2010, 10:24
baby@ baby@ не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 100
По подразбиране

Напълно е прав че най напред е важно ти да си добре...после разреза
Съжалявам че се е наложило наново да отварят разреза
Сега болката намаля ли ?и как ще прецени кога да махне дренажа под 25-30 мл ли трябва да стане
  #5803  
Стар 16th June 2010, 10:52
Аватара на Мариса
Мариса Мариса не е на линия
Мегаломаниак
 
Регистриран на: Jun 2009
Град: София
Мнения: 8 631
По подразбиране

Цитирай:
Първоначално написано от catwoman
Ами то си зависи и с каква техника работят докторите, в смисъл че в някои клиники техниката е много добра и пораженията са значително по-малки, което води и до не поставянето на дренаж. А иначе какво ми правиха.....значи- отваря разреза около 2 см, пори и вътрешния шев, като почти стига до импланта, за да изтече течността, аспирира с един уред (изсмуква) каквото се е събрало, после поставя нов дренаж и зашива вътрешно и външо. Това ми обясни. Всъщност новия дренаж се вкарва през разреза, а после няма да го шие, а ще лепи. Каза също, че може да е по-удебелен шева, но това ми било най-малкия проблем. След време можел да ми го изтъни. И така...
Това е ужасно,много съжалявам за стеклите се обстоятелства.Дано всичко се оправи и никога не ти създават грижи!
__________________
Не е най - умен този който има най- много знания а този който успява всеки един миг от живота си да направи щастлив
  #5804  
Стар 16th June 2010, 12:45
Аватара на lolabravo
lolabravo lolabravo не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2010
Град: Варна
Мнения: 12
По подразбиране

Ето,4е мина операцията ми и при мен вси4ко е ок засега!Даже след излизане от упойката скоро,скоро огладнях,та ошашках сестрите-не повярваха как тръгнах да се разхождам по коридорите на болницата
Catwoman на мен докторът ми обясни,4е дренаж се слага само ако се прекъснат кръвоносни съдове при операцията,за да се отти4а те4ността,но каза 4е се махат най-късно на втория ден! Не знам защо се е слу4ило така при теб.Не искам да те плаша,но про4ети из форума малко пове4е за доктор Дисански-мисля,4е е добре,ако в него е грешката да се ориентираш към друг веднага!Стискам ти палци мила-дано вси4ко да е наред с теб.Колко болка трябва да търпим,за да станем красиви...
__________________
Котките си имат поверие - ако негър им пресече пътя...
  #5805  
Стар 16th June 2010, 12:49
Аватара на lolabravo
lolabravo lolabravo не е на линия
Новобранец
 
Регистриран на: Apr 2010
Град: Варна
Мнения: 12
По подразбиране

Ето,4е мина операцията ми и при мен вси4ко е ок засега!Даже след излизане от упойката скоро,скоро огладнях,та ошашках сестрите-не повярваха как тръгнах да се разхождам по коридорите на болницата
Catwoman на мен докторът ми обясни,4е дренаж се слага само ако се прекъснат кръвоносни съдове при операцията,за да се отти4а те4ността,но каза 4е се махат най-късно на втория ден! Не знам защо се е слу4ило така при теб.Не искам да те плаша,но про4ети из форума малко пове4е за доктор Дисански-мисля,4е е добре,ако в него е грешката да се ориентираш към друг веднага!Стискам ти палци мила-дано вси4ко да е наред с теб.Колко болка трябва да търпим,за да станем красиви...
__________________
Котките си имат поверие - ако негър им пресече пътя...
  #5806  
Стар 16th June 2010, 16:10
Аватара на catwoman
catwoman catwoman не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 55
По подразбиране

И аз не знам защо и какво се случва, утре към 2-3 часа следобед ще станат резултатите. А иначе из форума съм изчела всичко за д-ра, като не съм видяла лош пост относно работата му, освен историята на девойката, която има съвсем друг привкус.
Наистина много се притеснявам и не знам какво ще стане. Температура продължавам да си имам 37,1-37,2... Започват какви ли не неща да ми се въртят из главата. Възможно ли е тялото ми да не приема имплантите?
__________________
500 cc
  #5807  
Стар 16th June 2010, 16:46
baby@ baby@ не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 100
По подразбиране

Catwoman успокой се моля те,няма такова нещо че дренажи се слагали само когато се било засегнело кр съд ,нека и някой по компетентен от мен се включи...
Някой лекари слагат за ден два,други въобще не слагат ,трети докато течността спадне под 25-30 мл.
Да не би някой хирурзи да се имат за факири да режат без да засягат кр съдове
Температура подържам и аз все още 37.1 37.2 това при някой е нормално през първият месец не се вкарвай във излишни филми...това не означава че трябва да не обръщаш внимание на важни неща който сигнализират проблем.
Усещаш ли подобрение в гърдата след като сложихте отново дренаж?
  #5808  
Стар 16th June 2010, 16:58
Аватара на catwoman
catwoman catwoman не е на линия
Потребител
 
Регистриран на: Nov 2009
Мнения: 55
По подразбиране

Да, гърдата е добре-омекна и не е болезнена. Дори не ме болят вече- неприятно и леко болезнено ми е само от дренажа. Нямам търпение да разбера резултатите утре от изследването на течността
__________________
500 cc
  #5809  
Стар 16th June 2010, 17:04
baby@ baby@ не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 100
По подразбиране

И това според мен не е грешка на лекаря ,а просто реакция на организма.Не се връзвай на всяко казано нещо,моя приятелка се оперира при твоя хирург и е доволна.
Нещата ще се оправят мисли позитивно,лекарят ти ти е пуснал изследвания и е направил каквото трябва
Радвам се да чуя ,че я усещаш по добре и се надявам скоро да се радваш на цицоните си..
  #5810  
Стар 17th June 2010, 08:53
baby@ baby@ не е на линия
Запознат
 
Регистриран на: Jan 2010
Мнения: 100
По подразбиране

Момичета ,напипвам си на едната гърда нещо като топче,намира се от външната страна на дясната гърда близо до ръба на импланта.
Като че ли бях чела някъде някой се оплакваше от такова нещо ,но не съм запомнила от какво беше.Ако може някойда се включи да каже
Затворена тема


Правила за публикуване
Вие не можете да публикувате теми
Вие не можете да отговаряте в теми
Вие не можете да прикачвате файлове
Вие не можете да редактирате мненията си

BB кода е Включен
Усмивките са Включен
[IMG] кода е Включен
HTML кода е Изключен

Forum Jump

Вижте още за: Въпросикъмоперираните
Всички времена са във формат GMT +2. Часът е 02:10.